Zostaň s nami v kontakte: Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Chrám Matky Božej v Paríži

Kde a kedy ?
Chrám Matky Božej v Paríži

Réžia: Jakub Nvota, dramatizácia: Jakub Nvota a Veronika Gabčíková, hudba: Andrej Kalinka, scéna, kostýmy, bábky: Szilárd Boráros, hrajú: Andrea Ballayová, Andrea Sabová, Agáta Solčianksa, Katarína Petrusová, Miloš Kusenda, Radovan Hudec, Roman Valkovič

Popis

Paríž a Notre Dame. Mesto a Chrám. Dva živly… Dva princípy… Dve ženy. Sú matkami, milenkami, pobehlicami a diktátormi pre tisíce obyčajných ľudí motajúcich sa v ich náručí. Ako ich parížania môžu a ako musia? Kde je ich sloboda? Kňaz, ktorý sa zamiluje… Netvor, ktorý sa túži stať človekom, básnik, ktorý predá svoju hrdosť a žena, ktorá pre pravdu obetuje všetko.Klasický román Victora Huga, základ romantizmu, povinné čítanie, mnohokrát sfilmované a dramatizované. Jedna z jeho ústredných postáv hrbáč Quasimodo už prerástla hranice diela. Tragicko-groteskná dramatizácia ponúka nové rozšírenie pohľadu na toto pozoruhodné dielo.Inscenácia postavená na smiechu cez slzy, grotesknej tragike, rozdvojených dušiach, prekvapivých situačných metaforách a netypicky budovaných atmosférach.

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasanitra.sk

Odporúčame

ROZPRÁVKOVÉ CESTY

Rozprávkové cesty

Jedinečná expozícia siedmich rozprávkových scenérií, obsahujúcich rozprávkové dopravné prostriedky v životnej veľkosti. Prvýkrát na Slovensku!

Výstavy

Z rúčky dorúčky

Z rúčky do rúčky

Typická dverová komédia

Divadlo