Zostaň s nami v kontakte: Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Z rúčky do rúčky

Kde a kedy ?
Z rúčky dorúčky

Réžia: Stano Slovák, hrajú: Martin Nahálka, Alena Pajtinková, Martin Šalacha, Ivan Vojtek, Karin Olasová a. h., Roman Poláčik, Eva Pavlíková, Ján Greššo, Branislav Matuščin, Jana Kovalčíková

Popis

Hra Michaela Cooneyho Z rúčky do rúčky je brilantne napísaná komédia v duchu modernej anglickej situačnej frašky a doslova prekypuje množstvom gagov a bláznivých situácií. Hlavný hrdina hry – Eric Swan – jedného dňa v podstate len náhodou objaví, že sociálny systém má isté trhliny a on ich začne využívať na  vylepšenie svojho rozpočtu. Diváci ho zastihnú v okamihu, keď mu jeho „nápady a prešmyčky“ začínajú prerastať cez hlavu a on sa z nich snaží vykrútiť. Spolu s ním čoskoro zistíme, že to nebude také jednoduché. Sledujeme, ako sa snaží oklamať vlastnú manželku, psychoanalytika, zamestnanca ústavu sociálnej starostlivosti a ďalšie a ďalšie postavy, ktoré sa na scéne nečakane a v najnevhodnejšom okamihu vynárajú. Rozkrúti sa komediálny chaos a kolotoč, „pri ktorom diváci doslova ručia smiechom,“ napísal jeden z renomovaných anglických kritikov.

Iskrivá komédia zámen o jednom malom podvodníkovi, dôverčivej manželke, príliš oddanej sociálnej pracovníčke, nie príliš dôvtipnom ujovi, skrachovanom pracovníkovi pohrebnej služby, prísnych úradníkoch a zadubenom podnájomníkovi.

Autor komédie, Michael Cooney (1987), žijúci v súčasnosti v Los Angeles, je synom svetoznámeho dramatika Raya Cooneyho – najúspešnejšieho komediálneho autora na svete. Diváci v DAB v Nitre poznajú jeho komédie: „1 + 1 = 3“ alebo „2 + 2 = 6“. Jeho syn Michael je dramatikom a filmovým scenáristom. Píše svoje hry v štýle dvoch žánrov. Jeho doménou sú na jednej strane temné psychothrillery, na druhej strane frašky so satirickými prvkami. K tým druhým sa radí komédia Z rúčky do rúčky. Svetlá rámp zhliadla prvý raz vo Windsorskom kráľovskom divadle v Londýne. Publikum rozosmieva už viac ako desať rokov vo všetkých veľkomestách sveta. Je plná zámen postáv, vtipu, prekvapivých momentov, situačného aj slovného humoru. Všetky postavy sú výborne a svižne napísané, ponúkajú hercom dokonalú príležitosť na vybrúsené komediálne výkony a divákovi dávajú možnosť zažiť herecký koncert kvalitnej zábavy.

Najbližšie môžete vidieť

Dátum Mesto/obec Miesto predstavenia
16.3.2017 18:30 (štvrtok) Nitra Divadlo Andreja Bagara

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasanitra.sk

Odporúčame

Podivný prípad so psom

Podivný prípad so psom

Osobitá detektívka súčasného britského autora Marka Haddona

Divadlo

Klammova vojna

Klammova vojna

Strhujúca súčasná monodráma, ktorá si berie na mušku nie len vzťah učiteľa k žiakom, ale aj celé školstvo.

Divadlo