Zostaň s nami v kontakte: Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Divadelná Nitra 2016

Kde a kedy ?
DN 2016

Koná sa v divadlách, kinách. na námestí, pešej zóne a inom  verejnom priestranstve - 23. - 28. 9.

Popis

Hlavný program:

23. 9. o 18.30 h v DAB - Münchner Kammerspiele, Mníchov: Prečo pána R. postihol amok?

24. 9. o 16.00 h v DAB - Slovenské komorné divadlo, Martin: Vtedy v Bratislave

24. 9. o 20.00 h v DAB - Dakh Daughters Band, Kyjev: Ruže

25. 9. o 18.00 h v DAB - Iraqi Bodies, Göteborg: Piliere krvi

25. 9. o 20.00 h v SDKS - Sláva Daubnerová, Bratislava: Solo lamentoso

Sprievodný program:
* Piatok 23. 9.: 9.00 – 15.00 h námestie - Tulipán pre deti z Iraku, integračný tvorivý workshop pre deti asýrskych kresťanov, zrakovo postihnuté a vidiace deti, prednáška troch nevidiacich dievčatiek aj o svojich medzinárodných tvorivých úspechoch, bubnovačka, 14.00 – 20.00 Antikvariát s Libressom pod Vŕškom – Kníhkupecká, nepretržitá poézia i próza, 16.45 – 17.45 Antikvariát - Ľubo Burgr and Pjoni hrajú pesničky skupiny Ali ibn Rachid, 17.30 – 18.00 námestie - Keď nie my, kto? Keď nie teraz, kedy? - Anetta Mona Chisa & Lucia Tkacova, živé súsošie v rámci výstavy Newrope, 18.00 – 18.30 námestie - ZUŠ J. Rosinského: ???
* Sobota 24. 9.: 10.00 – 11.00 Antikvariát s Libressom – Ivan Gontko: Čítame rozprávky Európy, 12.00 – 17.00 námestie - empathy BLACK BOX, interaktívny objekt pre vidiacich o nevidiacich, 14.30 – 15.15 pred Ponitrianskym múzeom – Koncert pesničkára Samuela Kšiňana, 15.00 – 18.00 námestie – Zóna radosti, 15.00 – 18.00 námestie - ZUŠ J. Rosinského: Živé sochy Európy, 16.30 – 16.50 námestie - ZUŠ J. Rosinského: ???, 16.50 – 17.30 námestie -
Tradičné bábkové divadlo Tyjátr: Don Šajn alebo Márnotratný syn, 17.30 – 18.10 pred múzeom – Koncert Be.well, 18.00 – 18.30 OC Mlyny - ZUŠ J. Rosinského: ???, 18.15 – 18.45 námestie – Hymnus, performancia J. Košša
Biela noc – 24. 9., 18.00 – 24.00, galéria, múzeum, synagóga - nočná prehliadka výstav, 18.30 – 19.00 námestie - AnettaMona Chisa & Lucia Tkacova, živé súsošie

Galéria: 18.30 – 19.00 - Mimo slovnej zásoby: Andrea Palamarčuková, performancia, 19.00 – 19.30 – Newrope, kurátorský výklad k výstave

Synagóga: Mladé divadlo: 19.30 – 20.00 h - More (ZUŠ J. Rosinského), Pochovajte ma za lištu (DS Drim pri ZUŠ J. Rosinského), 20.15 – 21.10 - Slováci sme od rodu! (DS Tote tam, ZUŠ A. Cígera v Kežmarku a Trma-vrma, ZUŠ pri Spojenej škole Letná v Poprade), 21.30 – 22.40 - Migrantská rapsódia (Slovenské komunitné divadlo v Londýne)

Múzeum: 20.00 – 20.30 - Tri2re - experimentálna hudobnoinscenačná performancia
ZUŠ J. Rosinského, 21.00 – 21.45 - Mimozemské záhradkárstvo, Erik Sikora, agitačná prednáška s prvkami performancie a koncertu, 22.00 – 22.45 - a capella koncert KatArs
Areál projektu Bunka: 20.00 – 22.30 – DrogerieOase: Jedného dňa som sa rozhodol urobiť si výlet, Zahrajže mi Európa! Anton Čierny, videofilm,

SDKS: 24.00 – 02.00 Club Tatra - Záver Bielej noci: DJ Phonotic

* Nedeľa 25. 9.: 12.00 – 17.00 námestie - empathy BLACK BOX, 14.30 – 15.00 pred múzeom Hudobné improvizácie Súkromného konzervatória v Nitre, 15.00 – 18.00 námestie – Zóna radosti, 15.00 – 18.00 námestie - Živé sochy Európy, 15.00 – 18.00 námestie - Divadlo Harry Teater: Chodoroadshow, 15.30 – 16.15 Kupecká ul. - Hudobné improvizácie SK, 16.30 – 17.00 námestie - Joyful, Joyful, akademický spevácky zbor PF UKF, 16.30 – 18.30 námestie -
Európska stopa v Nitre, komentovaná prehliadka po stopách rôznych európskych kultúr v Nitre, sprevádza Juraj Novák, Richard E. Pročka, (začiatok pri fontáne), 17.00 – 18.30 pred múzeom - AGORA EURÓPA: Verejná obývačka, diskusia na ulici, hudobný hosť: Kristína Uhlíková & Juraj Janík, 19.30 – 20.30 námestie – Koncert kapely SEMATAM

PRIEBEŽNE POČAS FESTIVALU

Do 22. 9. OC Mlyny, 23. 9. – 7. 10. SDKS Galéria Foyer - Plagáty DN 25,  výstava plagátov za 25 rokov festivalu, 23. – 28. 9. SDKS Info centrum - Nostalgia DN 25 - izba festivalových spomienok, 23. – 28. 9. DAB foyer - Foto DN 25, výstava fotografií inscenácií z ročníkov festivalu + Focus V4, 23. – 25. 9. námestie, pešia zóna, centrum mesta - Marek Schovánek:  Anarchist Cookie Shop, 23. – 28. 9. Ilona Németh): Keď..., Jan Kostaa: Message from the West, Kulturdrogerie: DrogerieOase, Nicolas Malcles Sanuy: Multimediálna inštalácia vo výkladoch, 23. – 28. 9. Kupecká - Ľudmila Horňáková: Nikde doma - inštalácia a sociálna performancia, 23. – 25. 9. 15.00 – 19.00 námestie - Vyrob si vlastné festivalové tričko, do 30. 11. mesto -  Aj toto je umenie, označené zabudnuté diela, sochy, budovy vo verejnom priestore, 23. – 28. 9. DAB foyer – Stoličky, výstava študentských prác Katedra výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF, do 30. 9. 2016 KOS - Radosti amatérskeho divadla, výstava fotografií z inscenácií amatérskych divadiel

 

 

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasanitra.sk

Odporúčame

ROZPRÁVKOVÉ CESTY

Rozprávkové cesty

Jedinečná expozícia siedmich rozprávkových scenérií, obsahujúcich rozprávkové dopravné prostriedky v životnej veľkosti. Prvýkrát na Slovensku!

Výstavy

Z rúčky dorúčky

Z rúčky do rúčky

Typická dverová komédia

Divadlo