Zostaň s nami v kontakte: Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Únos

Kde a kedy ?

Réžia: Mariana Čengel Solčanská  

Scenár: Mariana Čengel Solčanská  

Producent: JMB Film&TV Productions  

Hrajú: Rebeka Poláková , Milan Mikulčík , David Hartl , Vladislav Plevčík , Ján Greššo , Juraj Hrčka , Maroš Kramár (Slovensko) , Ady Hajdu , Milan Ondrík , Dano Heriban (Slovensko)

Popis

Na nový rok nájde mladá novinárka Marta v predzáhradke rodičovského domu bratovu odrezanú hlavu zabalenú v igelitovej taške. Strašný nález ju vtiahne do príbehu, v ktorom sa mocou posadnutí predstavitelia štátu neštítia žiadneho zločinu, aby si upevnili pozíciu neobmedzených vládcov.

Posledný deň prvého roku mladej slovenskej republiky sa chýli ku koncu. Všetci oslavujú. Kráľ podsvetia Efendi, aj Prezident. Iba Predseda nemá čo oslavovať. Prezident, ktorému on sám vyšliapal chodník k funkcii, odmietne vymenovať jeho šikovného Chalaniska za ministra. Prezident sa stane nepohodlným. Ako ho prinútiť počúvať, čo chce Predseda?

Prezidentovho syna o niekoľko mesiacov neskôr za bieleho dňa organizovaná skupina zmláti a zavlečie do zahraničia. Mladý agent Tajnej služby Oskar, gniavený svedomím, sa prizná vyšetrovateľovi, že sa zavlečenia zúčastnil na príkaz svojich nadriadených. A mafia si počas únosu podala ruky s Tajnými, ktorým šéfuje Predsedov Chalanisko.

Oskar sa v strachu o svoj život s pomocou kamaráta Roba ukryje a zdanlivo sa po ňom zľahne zem. Robovo auto o niekoľko mesiacov vybuchne a chlapec, jediný kontakt na Oskara, v ňom zhorí zaživa.

Marta sa snaží domôcť spravodlivosti pre seba, pre mŕtveho, pre jeho mamu, pre svojho zavraždeného brata a pre nás všetkých, ktorí sme mlčanlivými svedkami udalostí, na ktoré nikdy nesmieme zabudnúť.

 

Najbližšie môžete vidieť

Dátum Mesto/obec Miesto predstavenia
25.4.2017 18:05 (utorok) Nitra Mlyny Cinemas
26.4.2017 18:05 (streda) Nitra Mlyny Cinemas

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasanitra.sk

Odporúčame

LUCIA ŠORALOVÁ - LA ALMA & NEREZ

LUCIA ŠORALOVÁ - LA ALMA & NEREZ

Večer plný emócií, nádherné melódie, overené skladby aj novinky z dielne Lucie Šoralovej a Nerezákov a kapela La Alma - 27. 4. o 18.00 h

Koncert

Oči ulíc vidia všetko

Oči ulíc vidia všetko

Výstava v Bunkri galérie - čo sa stane, keď sa ulica dostane do galérie?

Výstavy