Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Tréner J. Kostoláni na Čermáni skončil

Jaroslav Kostoláni nebude od nového roka sedieť na lavičke ČFK Nitra. Klub sa rozhodol nepredĺžiť s ním zmluvu.

Jaroslav Kostoláni (v strede) už nie je trénerom futbalistov ČFK Nitra.(Zdroj: Dušan Tarko)

Jaroslav Kostoláni nebude od nového roka sedieť na lavičke ČFK Nitra. Klub sa rozhodol nepredĺžiť s ním zmluvu a zmenou trénera chce priniesť do tímu oživenie.

Krátko pred sviatkami sa v Čermánskom futbalovom klube udiala jedna významná a pre niekoho aj prekvapujúca zmena. Dlhoročný tréner mužského tímu ČFK Jaroslav Kostoláni už od nového roka nebude sedieť na lavičke aktuálne štrnásteho štvrtoligového tímu. Klub sa rozhodol nepredĺžiť s ním zmluvu. „Situáciu by som nechcel veľmi komentovať. Každý, kto pozná pomery v klube, si to vie zrátať. Viac sa k tomu nechcem vyjadrovať, rešpektujem však rozhodnutie vedenia klubu,“ povedal k celej veci Jaroslav Kostoláni, ktorý viedol ČFK takmer osem rokov iba s jedinou prestávkou, počas ktorej klub vypadol z tretej ligy.

Kostoláni má s klubom zmluvu platnú do 31. 12. 2014. Dovtedy bude ako tréner prvého tímu na ČFK pôsobiť, až potom príde na rad riešenie jeho ďalšieho trénerského fungovania. „Svoj záväzok dodržím, pri tíme budem pôsobiť do konca decembra. Po Novom roku si budem hľadať nové pôsobisko. Zatiaľ je všetko veľmi čerstvé, ale bez futbalu určite nechcem zostať a ani nezostanem,“ povedal Jaroslav Kostoláni na margo svojej futbalovej budúcnosti.

„Jarovi u nás končí zmluva a rozhodli sme sa ju nepredĺžiť. Nič však za tým nie je, žiadna senzácia, ani tabuľkové postavenie. S Jarom sme mali vždy dobré vzťahy, situácia si však už žiadala zmenu. Týmto krokom by sme chceli oživiť mužstvo, priniesť nejakú zmenu, ktorá sa na tíme prejaví,“ vysvetlil rozhodnutie klubu jeho viceprezident Miroslav Gerhát. „Počas leta nám odišlo päť hráčov zo základnej zostavy a takéto odchody by pocítilo každé mužstvo. Dali sme tak priestor mladým hráčom, ale akonáhle sa dostali do základu a pocítili dôveru trénera, uspokojili sa a prestali pracovať. Nakoniec, je jednoduchšie vymeniť trénera ako hráčov, robia to iné kluby, urobili sme to aj my,“ pokračoval.

Meno nástupcu, ktorý povedie mužstvo po odchode Jaroslava Kostolánhoi, zatiaľ nie je známe. Podľa Gerhátovho vyjadrenia by sa však všetko malo vykryštalizovať do januárového začiatku zimnej prípravy tímu. „Situáciu sme riešili trošku v predstihu, pretože sme chceli dať priestor aj súčasnému trénerovi, aby si mohol hľadať ďalšie pôsobisko. V ďalších týždňoch budeme pracovať na vyriešení trénerskej otázky. Tá je ešte otvorená, navyše je krátko pre sviatkami. Mená, ktoré riešime, sú nateraz iba úvahy, preto by som ich nerád konkretizoval. Veríme však, že do úvodu zimnej prípravy bude táto otázka vyriešená,“ uzavrel viceprezident ČFK Nitra Miroslav Gerhát.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Fotogaléria: Olomouc - FC Nitra 1:0

Prípravné stretnutie bolo generálkou pre oba tímy, ktoré účinkujú vo svojej krajine v druhej lige.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Bugina, ktorú maturant sám vyrobil, priniesla zlato

Levickí priemyslováci boli úspešní na strojárskej olympiáde v Bratislave.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Všetky správy

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Saganova dobrá nálada sa prejavila aj v tom, že počas čakania na interview sa rozhodol aj on zmeniť z respondenta na novinára.

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

Vincent Lukáč nesúhlasí s vyvesením jeho dresu v Steel Aréne

Vedenie oceliarov rozhodnutie bývalého hokejistu prekvapilo.

Kam vyraziť