Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Nitra priviezla bod zo Šamorína

II. LIGA: Matúš Paukner strelil ďalšie dva góly, ale na kopačke mal minimálne hetrik. Sereď vyhrala v Novom Meste hladko 4:1.

V Šamoríne hrali Nitrania v tmavočervených dresoch. S loptou Šmehyl, vľavo Benčík.(Zdroj: Ján Čikovský)

ŠTK Šamorín - FC Nitra 2:2 (2:2)

Stretnutie sa začalo nitrianskym tlakom, keď si hostia už v prvej desaťminútovke vypracovali niekoľko výborných príležitostí. Asi najväčšiu spálil v 11. min. Kotora, ktorý zblízka trafil žrď domácej brány. Paradoxne tak prišiel rad na Šamorín. Najprv sa v 12. min. po prihrávke Huttu šikovne presadil Špánik, ktorý prelomil 300 minút trvajúce strelecké suchoty domácich. Neubehli ani tri minúty a bolo 2:0, keď Čemba zblízka zvyšoval. Hektický úvod zavŕšila 17. min., kedy z penalty korigoval Paukner. Nitra mala aj naďalej jasnú prevahu, Šamorín držal nad vodou výborne chytajúci Hajdúch. Ani ten však v 44. min. gólu nezabránil, keď Benčíkovu strelu vyrazil iba k Pauknerovi, ktorý tesne pred prestávkou vyrovnal. Po prestávke začali domáci aktívnejšie, no veľa vody smerom dopredu nenamútili. Na druhej strane išli dva nitrianske pokusy tesne vedľa. V 70. min. mohli hostia vyhrávať, prekonaného Hajdúcha však na bránkovej čiare zastúpil Schober. Ďalší gól tak už diváci nevideli, tímy si rozdelili po bode.

Góly: 12. Špánik, 15. Čemba - 17. (11 m) a 44. Paukner.
R Kozák, ŽK: Hutta, Schober, Hrnčár, Krištan, Medgyes - Benčík, 250 divákov.
ŠTK: Hajdúch - Hrnčár, Pončák, Schober, Medgyes, Mezovský (90. Pinte), Hutta (76. Martinka), Čemba, Chromý, Krištan, Špánik (32. Pe. Sura).
FC: Hipp - Kostoláni, Kolmokov, Dubeň, Kotora - Boszorád (61. Fábry), Moravčík, Drgoňa (79. Ivančík), Šmehyl - Paukner, Benčík.

Michal Salenka, tréner Šamorína: „Veril som, že uhráme aspoň bod, ale po zápase sú pocity rozpačité. Chalani podali obetavý výkon a aj keď niekedy chýbala kvalita, bolo vidieť srdiečko. Ďakujem hráčom za bojovný výkon. Bod je dobrý, ale proti kvalitnému súperovi by boli tri body zlaté.“
Michal Hipp, tréner Nitry: „Hralo sa na hrboľatom teréne, čo viac vyhovovalo domácim. Mali sme výborný vstup do zápasu, prvých 12 minút sme súpera nepustili na našu polku. Paradoxne, prvé dva útoky súpera na našu polovicu znamenali dvojgólové vedenie domácich. Potom sem opäť prebrali iniciatívu a vypracovali sme si veľa gólových šancí. Sám Paukner mal asi osem dobrých streleckých príležitostí. Len vďaka kvalitnému výkonu domáceho brankára sme nedali viac gólov ako dva. Celý zápas bol teda o efektivite. Domáci dali z troch striel na bránu dva góly, kým my sme už dávno nemali toľko šancí ako dnes. Takže prišli sme o dva body.“

Nové Mesto - Sereď 1:4 (0:2)

Góly: 74. M. Šebek - 17. a 51. Morong, 14. vlastný (Straka), 59. Gajdošík.
R Špaček, ŽK: M. Šebek, Straka, Vlček, Šustek - Varhaník, Morong, 150 divákov.
ŠKF: Senecký - Tarek, Hulák, Petráš, Jurica, Gajdošík, Hanzel, Varhaník (77. Loduha), Morong (88. Patráš), Scherhaufer, Svorada (66. Chynoradský).
Tibor Meszlényi, tréner: „S výsledkom vládne určite spokojnosť. Do zápasu sme išli s maximálnou vážnosťou a odhodlaním. Chceli sme ho vyhrať a vrátiť sa na pozície, kam patríme. Dokázali sme jednoznačne a myslím si, že aj zaslúžene vyhrať, takže z tohto pohľadu som so zápasom spokojný.“