Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Chlieb sa lámal v poslednej štvrťhodine

Po slabšom výkone na palubovke Veselí sa chceli šalianske hádzanárky revanšovať, čo sa im aj podarilo.

Najlepšou strelkyňou zápasu bola Andrea Kertészová.(Zdroj: Milan Pospiš)

Slovan Duslo Šaľa - DHC Sokol Poruba 31:26 (16:14)
Stretnutie susedov v tabuľke prinieslo viac ako dve tretiny stretnutia vyrovnaný duel. Do vedenia išli hostky Adámkovou, ale reprezentantka Slovenska Kertészová vyrovnala zo sedmičky na 1:1 (pre menšie zranenie členka ju tréner prvých 15 minút do hry šetril). V priebehu prvého polčasu sa oba kolektívy pravidelne striedali v jednogólovom vedení a k zmene prišlo až od 25. min., kedy Duslo aj zásluhou strelecky disponovanej Kertészovej a R. Bízikovej získalo trojgólové vedenie (16:13). Slovenka Rechtorisová v službách Poruby tesne pred sirénou znížila na rozdiel dvoch gólov. Po obrátke sa opäť blysla dvomi gólmi z rýchlych kontier a v 35. min. bolo opäť vyrovnané - 17:17. V týchto chvíľach už hrali zverenkyne trénera Petrikoviča zodpovednejšie v defenzíve, kde ich viackrát podržala výborná brankárka Grandtnerová, naviac sa Šalianky začali zásluhou Trochtovej a v závere aj Tulipánovej presadzovať strelecky aj z postu pivota. Poruba sa síce ešte raz v 40. min. zásluhou ďalšej Slovenky Tomašechovej dostala do vedenia 19:20, ale to bolo v tomto dueli z ich strany posledné. Pri streleckej chuti bola kanonierka Kertészová (je na čele najlepších strelkýň WHIL), ku ktorej sa pridala aj mladá Pócsiková a v 46. min. už viedla Šaľa o tri góly 23:20. Hostky sa síce snažili o korigovanie výsledku, ale na rozbehnuté chemičky to už bolo málo. Duslo zlepšilo kombináciu, presne strieľalo a päť minút pred koncom už viedlo dokonca 28:22. V závere, keď už hrali dievčatá aj pre vďačné obecenstvo, Sokol čiastočne tromi gólmi v rade znížil vysoký náskok, ale zaslúžene vybojované body zostali na šalianskej palubovke. Po zaváhaniach niektorých súperov v hornej polovičke tabuľky a predpokladanom víťazstve Dusla v ďalšom kole na palubovke ŠKP Bratislava by sa mali pevne usadiť v najlepšej šestke.

R Karlubík - Dvorský, pok. hody: 4/4 - 1/1, vylúčené: 1 - 2, 1000 divákov.
DUSLO: Grandtnerová, Haládiková, Ladicsová, Kvasnicová - Bujnochová 1, Trochtová 3, Rácková, Klučková, R. Bíziková 5, Kertészová 11/4, Kodajová 2, Pócsiková 4, Demajová, Tulipánová 2, B. Bíziková 3, Tisajová.
Sokol: Marčíková 9/1, Rechtorisová 5, Adámková 4, atď.

Rudolf Petrikovič, tréner: „Nemohli sme sa našim vynikajúcim divákom odvďačiť inak ako víťazstvom v dueli s kvalitným súperom. Myslím, si, že zásluhou oboch kolektívov videli priaznivci hádzanú, ktorá sa musela páčiť. Bola nielen kvalitná, ale aj vyrovnaná s dramatickou zápletkou. V poslednej štvrtine duelu aj zásluhou zlepšenej obrany a výbornej Grandtnerovej získali moje zverenkyne rozhodujúci 3-4 gólový náskok, ktorý bol podmieňujúci pre zaslúžený plný bodový zisk.“

Ostatné výsledky: ŠKP Ba - Michalovce 16:39, Most - Slavia Praha 25:26, Písek - Partizánske 21:20, Olomouc - Prešov 30:19, Zlín - Veselí hrajú v nedeľu.

1. Michalovce 7 6 1 0 215:158 13
2. Slavia Praha 7 6 0 1 203:155 12
3. Most 8 5 1 2 229:168 11
4. Veselí 6 4 1 1 175:142 9
5. Šaľa 7 4 1 2 207:184 9
6. Poruba 6 3 1 2 167:139 7
7. Zlín 6 3 0 3 141:140 6
8. Partizánske 7 2 1 4 170:171 5