V čele trojica so 16 bodmi

III. LIGA: V pondelok sa odohralo kompletné 16. kolo. Vráble hrali doma s Borčicami bez gólov. Topoľčany vyhrali aj druhý domáci víkendový duel.

Futbalisti Topoľčian sú jedným zo štyroch neporazených mužstiev.Futbalisti Topoľčian sú jedným zo štyroch neporazených mužstiev. (Zdroj: Jaroslav Šupa)

Vráble - Borčice 0:0
Už v 4. min. pohrozili hostia po skrumáži a z brejku pokus Mihálika s námahou vytlačil Zaťko na roh. I naďalej sa hral bojovný futbal, v ktorom postupne prebral iniciatívu domáci Spartak. Aj občasné akcie hostí ale pôsobili nebezpečne. V 27. min. T. Feješ spoza šestnástky tvrdou strelou preveril gólmana. Postupne sa ale Borčice upriamili na čistú defenzívu. V 39. min. pálil mimo Dzurek, onedlho vynikol Zaťko po pokuse T. Feješa z ľavej strany. V závere polčasu Vráble doslova zavreli hostí na ich polovici, ale korenie to neprinieslo. Gonda lobovanou strelou trafil brvno a hlavičke Šlachtu chýbali centimetre. Po zmene strán mohli udrieť hostia, po centri Živčica napálil loptu v sklze do pravej žrde Gorelka. Borčice mali zrazu viac z hry a domáca obrana mala plno práce. Výnimkou bolo, keď Mihálik vysunul do šance Farkaša, ten sa však utopil vo vlastných kľučkách. Po hodine hry Vráble vyrovnali hru. Napriek aktivite na oboch stranách a viacerým pekným akciám však už diváci potom žiadnu vyloženú príležitosť nevideli. Boli ale svedkami kvalitného treťoligového futbalu, v ktorom si nikto nezaslúžil prehrať. Strata dvoch bodov napriek solídnemu výkonu, však môže o niečo viac mrzieť domáci Spartak.
R Patrovič, ŽK: Husár, Gonda, Dzurek, Koutný - A. Plavšic, Stankovič, 405 divákov. SPARTAK: Straka - Koutný, Gonda, Fekiač, Husár - Balko (49. M. Farkaš), T. Feješ, Dzurek, Tužinský - Šlachta (86. Šlachta), Mihálik. Tréner V. Debnár. ISKRA: Zaťko - Masárik, Púpala, Decký, Živčic - M. Plavšic, A. Plavšic (83. Púček), Gábor, Mačina (57. Slávik) - Gorelka (61. Stankovič), Luhový. Tréner A. Dragúň. ĽUBOŠ MODZGA

Topoľčany - V. Ludince 2:1 (2:0)
Celý zápas poznačil silný dážď. V 7. min. po rohovom kope stiahol v šestnástke hostí hosťujúci obranca Frťalu a nariadený pokutový kop strelou k tyči premenil Badinský - 1:0. Hostia sa pred bránku domácich dostali po prvýkrát v 13. minúte, voľný Horniak hlavičkoval bez potrebnej razancie. V 27. min. nebezpečne vypálil Kanyicska, jeho strela len tesne minula domácu bránku. V 32. min. pokus Badinského vyrazil brankár hostí a o minútu Badinského druhú šancu opäť zneškodnil Benkó. V 34. min. sa hosťujúci brankár nedohodol so stopérom, zaváhanie využil Frťala, ktorý dopravil loptu do opustenej bránky - 2:0. V nadstavenom čase mohol zatĺcť klinec do hosťujúcej rakvy Badinský, jeho pokus z 20 metrov skončil na brvne. Aj v druhom polčase mali prvú šancu domáci, v 52. min. Švajlen tesne míňa. Následne hostia dvojnásobne prestriedali, čo prinieslo značne oživenie na kopačky V. Ludiniec. V 64. min. sa opäť zastreloval Švajlen, ale Benkó vyrazil. Hostia postupne preberali iniciatívu. V 72. min. prišla pekná kombinačná akcia hostí a Kanyicska obstrelom vrátil hostí do zápasu - 2:1. Hostia sa po góle tlačili dopredu, Kanyicskov pokus brankár vyrazil a dobiehajúci Kovács hlavou tesne minul. V 85. min. sa rútili traja hostia na dvoch domácich, ale Kanyicska rozvlnil len bočnú sieť. V nadstavenom čase Soboňa tesne prepálil domácu bránku. Bodku za zápasom dal domáci striedajúci Junás, ktorý po prečíslení hostí trafil padajúceho obrancu V. Ludiniec. Domáci tak vydreli ďalšie tri body.
Góly: 8. Badinský (11 m), 34. Frťala - 72. Kanyicska. R Šima, ŽK: Badinský, Frťala - Herceg, Sásik 450 divákov. MFK: Plánička - Rusňák, Sipos, Chrenko, Baláž - Buček (82. Junás), Švajlen, Rybanský, Grman (65. Fridrich) - Frťala, Badinský (90. Kučera). Tréner M. Caránek. DRUŽST.: Benkó - Orémusz (57. Sásik), Števko, Varga, A. Kosák, Kanyicska, Soboňa, Kovács, Herceg, Mikula (57. Cingel), Horniak. Tréner I. Kasana. JARO ŠUPA

Levice - V. Meder 2:4 (1:1)
Hostia sa v Leviciach predstavili ako veľmi kompaktný celok a už vo 4. min. ohrozili Pahulyiho bránu, keď strela Bognára tesne minula bránu. V 9. min. však ako prví udreli domáci futbalisti, keď Kalman dobre vysunul Vidu a ten prudkou strelou otvoril skóre zápasu. V 14. min. mohli Levičania zvýšil svoj náskok, keď sa odrazená lopta dostala k Turčanovi, no jeho strelu Rožník reflexívne kryl. Hostia následne začali umne využívať protiútoky a v 23. min. mohol Kuračka vyrovnať, ale Pahulyi bol pozorný. V 24. min. výborný Kalman kľučkou obohral hosťujúcu obranu, no jeho následná strela tesne minula bránu. V 32. min. prišlo vyrovnanie, keď nevinne vyzerajúcu strelu Szaba tesne pred Pahulyim jemne tečoval domáci obranca a brankár na ňu už nedokázal zareagovať. V 37. min. Szöllös našiel Kuračku, ale jeho strela mierila tesne vedľa. V druhom polčase mohol Levice poslať do vedenia Švec, no jeho priamy kop smeroval tesne nad bránu Rožníka. Následne hostia začali preberať hru pod svoju kontrolu, čo sa naplno ukázalo v 63. Min., keď Oberta zbytočne v šestnástke fauloval Fogad a nariadenú penaltu Kuračka premenil. Po tomto momente hosťom ešte viac narástli krídla, keď najprv v 71. min. Pahulyi reflexívne vyrážal strelu hostí, ale na Kuračkovu v 73. min. bol už prikrátky. Gólu predchádzalo chybné spracovanie lopty hráčom Levíc. Domáci ešte chceli so zápasom niečo urobiť a aspoň kontaktný gól sa im podarilo vsietiť v 78. min., keď sa odrazená lopta dostala k Adamovi Konvickému, ktorý z hranice šestnástky upravoval na 2:3. Vzápätí však rýchli Mészáros sa z polovice ihriska odhodlal na samostatný nájazd, ktorý bezpečne zakončil gólom na konečných 2:4. Následne sa stretnutie už len dohrávalo. V hosťujúcom mužstve treba pochváliť hlavne štvoricu Mészáros, Kuračka, Szöllos a Bognár, ktorí predviedli výborný výkon.
Góly: 9. Vida, 78. Konvický - 32. Szabó, 63. Kuračka (11 m), 73. Kuračka, 80. Mészáros. R Drobec, ŽK: Fogad - Bognár, Musil, 350 divákov. SLOVAN: Pahulyi - Varga, Turčan, Krivočenko, Vida (72. Chudý), Bôžik (71. Molnár), Fogad, Konvický, Kalman (80. Adami), Švec, Zorád. Tréner M. Pavlík. MŠK: Rožník - Tuschel, Szabó, Kuračka (73. Gerhát), Mészáros (80. Gögh), Szöllös, Bognár, Musil, Speck, Čtvrtníček, Obert (63. Lelkeš). Tréner. P. Lérant. (IP)

Púchov - Palárikovo 0:0
V prvom polčase boli hostia nebezpečnejší v útoku a už v 8. min Hrušku vyskúšal Zvolenský. O päť minút mieril tesne vedľa Kuhajdík, z domácich stála za zmienka iba tvrdá strela Zavadzana nad v 15. min. V 23. min Kuhajdíkovej strele chýbali centimetre a jeho priamy kop v 32. min už diváci videli v sieti, lenže lopta skončila tesne vedľa, V 41. min Hanuščákovu bombu z 25 metrov zo šibenice bravúrne vyrazil Hruška. V 47. min sa ocitol pred bránou voľný Kopiš, no namiesto tvrdej strely vyslal nevydarený oblúčik. O tri minúty Pilný bez prípravy zo šestnástky vypálil nad. V 60. min Zvolenského strelu hruška vyrazil iba Drljaču, ktorý trestuhodne netrafil odkrytú bránu. O desať minút peknú hlavičku Glórika chytil málo zamestnaný Balogh a z protiútoku Hruška chytil hlavičku zabudnutého Balažoviča. Hostia viac túžili po výhre a v 74. min sa v šestnástke pekne uvoľnil Zvolenský, no Hruška gólovú strelu zlikvidoval. Najlepší hráč domácich Hruška sa vyznamenal aj v 83. min, keď chytil tutovku Balažovičovi a výrazne prispel k zisku bodu.
Rozhodoval Santa, bez ŽK, 174 divákov. PÚCHOV: Hruška - Riška, Zavadzan, Kmošena, Gamboš, Vanák, Kopiš (88. Mynář), Pilný (58. Glórik), Poliach, Düreš (70. Šimáček), Hamár. Tréner J. Vágner. OTJ: Balogh - Hanuščák, Vajda, Víglaský, Mijailovič, Petrovič, Zvolenský, Krajčovič (56. Janso), Drljača (60. Sedlák), Kuhajdík, Kunovský (57. Balažovič). Tréner P. Zelenský. JOZEF ŠPROCHA

Nové Zámky - Gabčíkovo 2:2 (2:0)
Prvú strelu medzi žrde vyslali v 10. min. hostia, avšak Rybánsky si s ňou poradil. V 19. min. odpískal hlavný arbiter stretnutia na počudovanie všetkých pokutový kop v prospech domácich. Ako nedovolený posúdil zákrok Joríka vo vlastnom pokutovom území a navyše mu udelil druhú žltú kartu v zápase, a tak musel stredopoliar hostí predčasne pod sprchy. Ešekovu strelu z bieleho bodu síce Rengel vystihol, ale dorážka kapitána FKM znamenala už vedenie domácich. O necelých päť minút prišla podobná situácia na opačnej strane. Taktiež veľmi diskutabilný pokutový kop, ktorý však Rybánsky kryl. Domáci zvýšili svoje vedenie v 38. Min., keď lopta poletovala naprieč pokutovým územím hostí, napokon si „našla“ Kurtu, ktorý ju pohodlne dopravil do siete. V druhom polčase oslabení hostia ovládli hru a v 56. min. strelili kontaktný gól, keď Kubica využil zaváhanie domácej obrany. Hra FKM bola smerom dopredu väčšinou len na náhodu, a tak sa šance pred Rengelovou bránou rodili len veľmi ťažko. Na začiatku poslednej štvrťhodiny úplne zaspala domáca obrana, lopta sa dostala ku Klabníkovi, ktorý poľahky vyrovnal. V závere mali viac príležitostí hostia, domáci môžu ďakovať brankárovi Rybánskemu, že sa výsledok už nezmenil.
Góly: 19. Ešek, 38. Kurta - 56. Kubica, 75. Klabník. R Valent, ŽK: Ešek - Jorík, ČK: 19. Jorík (G), 405 divákov. FKM: Rabánsky - Kling, Petráš, Dráfi (88. Jurík), P. Horáček, Illés, Krupánszki, Vašek, Kemlage (78. Holeček), Ešek, Kurta Tréner A. Štefanka. TJ: Rengel - Klabník, Pospiš (60. Érsek), R. Balážik, Jorík, Faragó, Kósa, Kubica (84. Kállai), P. Balážik, Kubala, Szőcs. Tréner L. Luhový. ROMAN GULIŠ

Komárno - DAC B/Vrakúň 1:0 (1:0)
Zápas dvoch vyrovnaných mužstiev mal svoju kvalitu, avšak súperi sa veľmi dobre strážili a tak o osude stretnutia rozhodol jeden gól. Dali ho domáci, keď v 25. min. vyrazenú strelu Szóráda poslal za Izsmánov chrbát Bačík. Komárno malo v prvom dejstve ešte niekoľko dobrých príležitostí, avšak ďalší gól z nich streliť nedokázalo. Po zmene strán prevzali iniciatívu hostia. Mali územnú prevahu, avšak vyloženú gólovú šancu si vypracovať nedokázali. Domáci si tak udržali čisté konto, do tabuľky si pripísali ďalšie tri body a udržali si vedúce postavenie v tabuľke.
Gól: 25. Bačík. R Otiepka, ŽK: Adámik, Szórád - Šnirc, Kubík, Végh, Borbély, 450 divákov. KFC: A. Kosťukevič - V. Kosťukevič, Rapčan, Adámik, Zs. Németh, Podlucký, Szórád, Sipőcz (69. Tóth), Gonzáles, Molnár (73. Kóša), Bačík (79. J. Nagy). Tréner M. Javorka. DAC B: Izsmán - Šnirc, Kubík (67. Zvoncsár), Végh, Méry, Egri, Fodrek (80. Mészáros), Belkovics, Bódis, Hrazdílek (46. Inczédi), Borbély. Tréner B. Borbély. (RG)

Piešťany - Led. Rovne 1:2 (0:1)
Za nepriaznivého počasia a na ťažkom teréne, domáci futbalisti sklamali svojich divákov. V prvom polčase boli hostia jednoznačne lepším mužstvom. Boli rýchlejší, lepšie kombinovali a vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí. Využili len jednu, keď už v 3. min. strelil vedúci gól Dutko - 0:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním zvrátiť výsledok. Už v 47. min. kryl prízemný center Halajiho brankár. V 51. min. bola strela Miliča tečovaná na roh a po ňom ani na dva krát neprestrelil hradbu brániacich Oravec. Potom opäť pohrozili hostia. Strela Tomanu išla tesne a v 67. min. skončila strela Hrušku na brvne Nemčekovej bránky. Domáci sa nakoniec dočkali. V 77. min. ešte strela Jelšica skončila nad, ale o dve minúty po Jelšicovom vysunutí, prízemnú strelu Šústa brankár len vyrazil a dobiehajúci Jelšic ju poslal do siete - 1:1. V 81. min. mohli ísť hostia do vedenia, keď po chybe Nemčeka vykopával z bránky Tanáč. Keď sa zdalo, že sa mužstvá rozdelia o body, pri poslednej akcii hostí spravila domáca obrana obrovskú chybu a úplne voľný Lipták bez problémov zabezpečil sklárom zisk prvých troch bodov.
Góly: 79. Jelšic - 3. Dutko, 90. Lipták. R Kozolka, bez kariet, 100 divákov. PIEŠŤANY: Nemček - Valla, Doktor, Čéry, Halaji, Orave, Jelšic, Čurič (71. Tanáč), Milič, Onder, Hornák (58. Šúst). Tréner S. Petényi. L. ROVNE: Hrnčiarik - Tomana, Kollár, Kresáň, Detko (90. Bujnoch), Lipták, Riečičiar, Prekop, Hruška, Híreš, Buček (64. Loduha). Tréner M. Púček. JAROSLAV VALO

Vrbové - Nemšová 2:3 (1:3)
Už v 2. min. hlavička domáceho Bočku z pätky minula cieľ. Domáca obrana zaspala a hostia sa v 6. min. gólom voľného Adamca ujali vedenia. Nemšová viedla 9 minút, keď domáci Kováč potiahol loptu po pravej strane a prihral do pokutového územia Sumerovi a ten istotou vyrovnal na 1:1. Neskôr príležitosti Kováča a Spála zostali nevyužité. Hostia sa po chybe v obrane dostali opäť do vedenia gólom Frimmela. Domáci sa nepoučili, a tak hráči Nemšovej udreli aj tretíkrát po rýchlom brejku, tentokrát gólom do šatne. Po zmene strán mohla dať Nemšová aj ďalší gól, ale domáci v poslednej chvíli zachránili. O tejto chvíle začala snaha domácich o aspoň vyrovnanie, ale tú korunovali až v 87. min., keď sa strelou po zemi presadil Kováč - 2:3. V záverečnom tlaku sa hostia ubránili a odviezli si body do Nemšovej.
Góly: 16. Sumer, 87. Kováč - 6. Adamec, 36. Frimmel, 43. Amrich. R. Féher, bez kariet, divákov. VRBOVE: Dovičovič - Kolník (50. Zelenay), Ďuračka, Andrísek, Mišura, Labuda (71. Peter Gažík), Sumer, Tomáš Gažík, Bočko, Kováč, Spál. Tréner M. Sedláček. NEMŠOVÁ: Bobot - Adamec (78. Husár), Marušinec, Čelko, Ranko, Kyselica (71. Kvasnička, Amich, Holiš, Frimmel, Schiszler, Schlesinger. Tréner B. Ďuriš. PETER SEDLÁČEK

Trnava C/Šúrovce - Neded 3:0 (1:0)
Prvý polčas bol obojstranne behavý, domáci boli nebezpečnejším mužstvom, ale ako prví mohli udrieť hostia, keď sa v 27. minúte dostal do samostatného nájazdu po dlhom pase Klačman, ale trafil iba žrď Hrivňákovej brány. Od tohto momentu sa zlomil chod celého zápasu, domáci sa začali viac presadzovať a odmenou im gól do šatne, kedy bol po prieniku cez dvoch brancov faulovaný Krajčovič a Vido nariadený pokutový kop premenil - 1:0. Gól do šatne domácich ešte viac povzbudil a boli stále nebezpečnejší. Hostia z Nededu hrozili z ojedinelých rýchlych protiútokov, ale do vyloženej šance sa nedostali. Zato domáci áno, keď najskôr Egert využil spätnú prihrávku po individuálnej akcii Greššáka a v samom závere vysunul Kočiš Vida a ten nezaváhal - 3:0.
Góly: 45. (11 m) a 88. Vido, 51. Egert. R Sárai, ŽK: Jakabovič, Dzíbela - Kukučka, Hambálek, Székely, Kalmár, 214 divákov. TRNAVA C: Hrivňák - Dzíbela, Egert, Juhász, Kovársky, Jakabovič (60. Holič), Greššák, Vido, Kočiš (88. Virág), Krajčovič (68. Magdolen), Horváth. Tréner M. Hájiček. FC: Székely - Verchola (55. Kalmár), Hambalek, Gábriš, Kukučka (55. Ambruš), L. Kalmár, Kovács, Guemache, Brath, Valachovič, Klačman (61. Jakubjak). Tréner A. Filip.

1. Komárno 6 5 1 0 11:2 16
2. Veľký Meder 6 5 1 0 12:5 16
3. Topoľčany 6 5 1 0 8:2 16
4. Trnava C 6 3 1 2 15:9 10
5. Borčice 6 2 4 0 7:4 10
6. Neded 6 3 1 2 8:7 10
7. DAC B 6 3 1 2 7:6 10
8. V. Ludince 6 3 0 3 10:7 9