Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Moravčík otvára futbalovú akadémiu pre deti na prvom stupni

Ľuboš Moravčík prichádza s projektom futbalovej akadémie pre deti vo veku od šesť do desať rokov.

Futbalová akadémia Ľuboša Moravčíka je určená pre deti vo veku 6 až 10 rokov.(Zdroj: (KI))

Najlepší futbalista nitrianskej histórie chce zúročiť bohaté skúsenosti, ktoré nazbieral počas svojej futbalovej kariéry. Futbalová akadémia Ľuboša Moravčíka bude pomáhať pri raste detí na prvom stupni základných škôl. „Pre futbal je dôležitá pohybová kultúra a loptová technika, ktoré je potrebné formovať už v tomto veku. Dnes nestačí len talent, tréningový dril je ešte dôležitejší,“ vysvetľuje Moravčík základné princípy športového rastu.

„Oslovili sme riaditeľov škôl aj starostov obcí, budúcich futbalistov chceme pripravovať na multifunkčných ihriskách. V týždni absolvujú skupiny s desiatimi až pätnástimi deťmi tri tréningy, ideálne bude ak s trénerom alebo učiteľom telocviku z tej-ktorej obce, my mu pripravíme tréningový plán,“ hovorí bývalý kapitán slovenskej reprezentácie ďalej.

„Dnes nemajú deti toľko povinností ako kedysi, nerobia vo vinohrade, ani nekopú zemiaky, ich jedinou povinnosťou je škola, popri ktorej by sa venovali futbalu. Žijeme v takej dobe, že nie každý rodič má možnosť priviezť syna na tréning tam, kde sa s futbalom pracuje na úrovni. My ponúkame kvalitu, s ktorou prichádzame za deťmi do dedín aj škôl. Nášmu futbalu chýba základňa, len z kvantity môžeme dostať kvalitu,“ opisuje Moravčík s nadšením projekt futbalovej akadémie.

„Na našej stránke www.lmf.sk získajú záujemcovia viac informácií. Máme tam napríklad video 11-ročného chlapca, ktorému sa otec venuje od piatich rokov. Dnes pri práci s loptou prevyšuje všetkých rovesníkov a za sebou už má aj prvé kempy v Celticu Glasgow,“ pridáva Ľuboš Moravčík aj rukolapný dôkaz dôležitosti symbiózy pohybovej kultúry s loptovou technikou.

Futbalová akadémia nitrianskej legendy otvára svoje brány na začiatku školského roka. Nevyžaduje sa žiadna registrácia, budúci futbalisti v nej budú pilovať svoje majstrovstvo, zápasy budú hrať naďalej za svoje kluby.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Blízke regióny

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Jawa stavila na retro vzhľad a čínsku techniku

Ponuku tradičnej českej značky obohatili modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage.

Kam vyraziť