Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Brestovský ďakuje Bohu, lekárom a bedmintonu

Majstrovské tituly zbieral ako iní hríby, aby zo dňa na deň zrazu Juraj Brestovský bojoval o život.

Juraj Brestovský sa druhý raz narodil.

Všetko sa zbehlo na konci mája. Prvý signál vyslal moč, ktorý mal nezvyčajnú tmavožltú farbu. Pri rutinnej návšteve obvodného lekára ukázali pečeňové testy vysoké hodnoty a podozrenie na žltačku. Nerobil si ťažkú hlavu, o dva dni neskôr si dokonca priviezol zo slovenských majstrovstiev veteránov dva tituly a jedného vicemajstra.

Keďže problémy neustávali, pokračoval s vyšetreniami. V nitrianskej nemocnici na infekčnom oddelení vylúčili podozrenie na žltačku, nasledoval príjem na chirurgii, po ňom gastroenterologické vyšetrenia, až prišlo na rad CT, ktoré odhalilo krutú realitu - diagnózu C25.9. Nádorový nález na hlave pankreasu uzavrel žlčovod, pri neriešení situácie by najskôr zlikvidoval pečeň, smrť si už brúsila kosu...

Začali sa preteky s časom. Hladina bilirubínu vystúpila na hranicu 125, pričom bežné hodnoty sa pohybujú na úrovni od 10 do 17. „Rozhodovanie nebolo vôbec ľahké, ale iná cesta ako operácia neexistovala. Operačný výkon, ktorý sa považuje za najťažšiu operáciu v brušnej dutine, trval takmer sedem hodín. Za svoj život ďakujem Pánu Bohu a doktorovi Milanovi Dubajovi, ktorý je špičkovým odborníkom a už dávno prerástol hranice nitrianskej aj slovenskej chirurgie,“ neskrýval Juraj Brestovský dojatie a radosť z návratu do života.

Vynikajúci športovec zvládol najťažší zápas. Na kurtoch vybojoval 48 majstrovských titulov, ale všetky ich kladie k nohám lekárov. „Nikdy nezabudnem, moja najhlbšia poklona patrí pánom doktorom Dubajovi a Lukačkovi, ako aj operačnému tímu nitrianskej fakultnej nemocnice. Bedminton ma zocelil, som presvedčený, že aj vďaka nemu som tu,“ vyslovil sa majster košíka zo svojich pocitov.

Bojovať chce ďalej. Najskôr musí zvládnuť dvadsať chemoterapií a po nich už Juraj Brestovský myslí na návrat na kurty. „Najkrajšie sú rána, keď sa zobudím,“ hovorí chlapík, ktorý sa druhý raz narodil.


Bedmintonový šampión musí zvládnuť svoj najťažší zápas v živote.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Kam vyraziť