Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Primárne ciele sú podpora mládeže a férový futbal

Elektronický zápis v každej súťaži už bude samozrejmosťou aj v oblastných súťažiach. Aké ďalšie novinky prinesie futbal na dedinách, sme sondovali u šéfov ObFZ.

Už počas tohto víkendu sa rozbiehajú súťaže ObFZ Nitra, ďalšie oblasti ich budú čoskoro nasledovať.(Zdroj: Andrej Kéry)

Predsedom oblastných futbalových zväzov sme položili tri otázky.
1. Blíži sa štart ďalšieho ročníka. Aké novinky prinesie sezóna 2014/15 vo vašom okrese?
2. Ako sa zmenil počet mužstiev vo vašich súťažiach? Máte nejaké opatrenia, aby počet hlavne mládežníckych tímov neklesal, ale stúpal?
3. Aké sú vaše želania do novej sezóny?

Peter Kováč, ObFZ Nové Zámky

1. Za najvýznamnejší progres oproti minulej sezóne považujem implementáciu elektronického zápisu a zberných faktúr do všetkých súťaží riadených naším ObFZ, čo bude ďalším uľahčením činnosti pre klubových a zväzových funkcionárov. Vo všetkých vekových kategóriách sa budú povinne používať iba plastové registračné preukazy. Výkonný výbor svojím rozhodnutím o znížení štartovného vyšiel v ústrety oddielom a reagoval tak na nepriaznivú ekonomickú situáciu v kluboch. Veľký dôraz sme kládli na tvorbu nového Rozpisu súťaží, kde ŠTK odviedla veľmi kvalitnú prácu a táto norma tak bude skutočne relevantným dokumentom.

2. V prípade dospelých sme zaznamenali nárast o jedno mužstvo, v činnosti nepokračujú N. Zámky B, naopak futbal sa vracia do Komoče a prihlásilo sa aj Štúrovo B. U mládeže dosahujeme z hľadiska kvantity úroveň z minulého obdobia, čo je vzhľadom na demografický vývoj potešiteľná správa. Pre každé mužstvo dospelých je podmienkou štartu v I. a II. triede povinnosť mať v dlhodobých súťažiach zaradené aspoň jedno mládežnícke mužstvo - dorastenecké alebo žiacke. Naším cieľom bolo odbremeniť žiacku kategóriu od zdĺhavého cestovania, a preto sme, reflektujúc na geografický faktor, vytvorili štyri skupiny s menšími vzdialenosťami. Pre súťaž prípraviek sme získali významného partnera, ktorým je vynikajúci slovenský reprezentant Kornel Saláta.

3. Do nastávajúcej sezóny si prajem, aby bola naša oblasť výlučne spájaná s rozvojom mládežníckej základne, kvalitatívnym nárastom jednotlivých stretnutí a úspešnou implementáciou ISSF systému. Za účelom dosiahnutia tohto cieľa bude náš zväz prostredníctvom svojho aparátu nápomocný všetkým zainteresovaným zložkám, ktorých snahou je rozvoj amatérskeho futbalu. Verím, že činnosťou výkonného výboru a odborných komisií od volebnej konferencie sme presvedčili futbalovú verejnosť, že heslo „Spojme sa pre futbal“ nevnímame len ako prázdnu marketingovú frázu. Bude našou primárnou snahou pokračovať v nastúpenom trende aj v ďalšom období.

Arpád Benovič, ObFZ Dun. Streda

1. Vo všetkých súťažiach budeme už mať elektronický zápis o stretnutí, a to aj v súťaži prípraviek. Prechádzame na mesačnú zbernú fakturáciu. Najvyššia oblastná súťaž má sponzora a bude niesť názov AG Sport Liga, došlo k premenovaniu aj ostatných súťaží na 7. a 8. ligu DS. Po ôsmich rokoch prvýkrát nemáme súťaž žien.

2. AG Sport liga bude mať 16 účastníkov, 7. liga bude mať len 15 účastníkov, nakoľko deň pred aktívom ŠTK vystúpilo zo súťaže mužstvo Viesky. 8. liga podľa rozpisu súťaže ObFZ DS pozostáva z klubov, ktoré neboli zaradené do 6. a 7. ligy - v počte 6. V tomto roku budeme mať 14 dorasteneckých mužstiev, 16 mužstiev starších žiakov, 32 družstiev mladších žiakov a aj v súťaži prípraviek budeme mať 8 družstiev. Opatrenia sme zaviedli pred štyrmi rokmi, a to také, že v prípade, ak mužstvo nemá v najvyššej súťaži (AG Sport liga) mládežnícke mužstvo, musí zaplatiť nenávratný vklad vo výške 2000 eur, v 7. lige 1000 eur a táto čiastka je účelovo využitá výhradne pre mládež.

3. Želám si, aby sa zvýšila úroveň futbalu, aby sa hralo v duchu fair-play a aby mužstvá prihlásené do súťaží v takom istom počte aj dokončili súťažný ročník.

Ervín Kiss, ObFZ Galanta

1. Noviniek máme niekoľko! Konečne sa mi podarilo presadiť, že od novej sezóny bude povinné video nahrávanie v MO dospelých (pre každý klub hrajúci v MO sme zakúpili videokameru so statívom), dúfam, že klubom to pomôže pri analýze stretnutí a zároveň to bude dôkazový materiál pri rôznych sťažnostiach. Všetky súťaže, vrátane žiackych súťaží, už budú vedené v ISSF aj so zbernou fakturáciou. Prvýkrát budú mať svoju súťaž aj mladší žiaci - prihlásilo sa 5 mužstiev.

2. Celkový počet mužstiev v našich súťažiach oproti minulému roku máme rovnaký napriek tomu, že zo súťaží ZsFZ nik nevypadol, pričom postúpili muži Dolných Salíb a dorastenci Paty a Matúškova. Naďalej trvá podmienka, že každý klub hrajúci v MO dospelí musí mať jedno mládežnícke mužstvo. Neteší ma, že sa prihlásilo o 4 dorastenecké mužstvá menej. Teší ma ale vytvorenie súťaže mladších žiakov a z roka na rok rastúci počet prípraviek - v tomto roku ich bude 10. Niektoré kluby konečne pochopili, že ak chcú mať budúcnosť, výchovu futbalistov musia začať od tých najmenších vo veku 7-8 rokov.

3. Moje želania do novej sezóny: Aby kluby mali dostatok dobrovoľných funkcionárov, prajných sponzorov, kvalitných futbalistov, veľa víťazných stretnutí s množstvom gólov a hlavne spokojných divákov.

Štefan Korman, ObFZ Nitra

1. Prioritou je dokončenie procesu informačného systému slovenského futbalu na úrovni všetkých súťaží. Urobili sme počas prestávky v tomto smere maximum pre osvetu, príprava s klubmi prebehla v Nitre, Šali aj Zlatých Moravciach a som rád, že prevládali pozitívne reakcie. Po reorganizácii nastal pohyb vo viacerých súťažiach, štyri odchádzajúce mužstvá do novovytvorenej V. ligy Stred sme čo do počtu účastníkov nahradili novými alebo staronovými klubmi. Našim zástupcom v kraji samozrejme želám, aby v novej súťaži ukázali silu a prezentovali sa pekným futbalom.

2. Paradoxne, hoci nám štyri kluby postúpili, posilnili sme, keďže nám pribudlo päť nových tímov - Betonáris Šaľa, Močenok B, Lovce, Nevidzany B a Nová Ves n/Ž. Mohol aj šiesty, ale Pohranice napokon svoju prihlášku stiahli... Škoda, pretože dedina s takou futbalovou históriou si nezaslúži takýto osud. V kategórii dorastu nám tiež štyri tímy odišli do kraja, ale keďže novoprihlásení účastníci sú piati - Lehota, Chrenová B, D. Obdokovce, Nové Sady a Čechynce - stúpol nám počet tímov na 29. Pýchou práce s mládežou sú liga benjamínkov a Miniliga Miňa Stocha, v ktorých nám na jar hralo spolu 44 tímov. V novej sezóne chceme prácu s deťmi ešte zintenzívniť. Aj touto cestou patrí vďaka sponzorom tejto súťaže, ktorú finančne podporujú Miroslav Stoch, Milan Lednický a Jozef Husárik. A prezradím, že futbal, ten s najmenšími deťmi, možno od septembra oživíme aj v Jelšovciach.

3. Želám si, aby bol futbal na dedinách zábavou. Nech vyhrá lepší a nie ten, kto vo vidine lacného úspechu pokazí nedeľu všetkým na ihrisku aj okolo neho. Klubom želám dobrých starostov aj sponzorov, hráčom veľa gólov a divákom čo najviac radosti z ich mužstiev. Tiež budem rád, ak budú naše komisie pracovať aj naďalej s takou odbornosťou a zanietením ako doteraz.

František Nagy, ObFZ Komárno

1. V letnej prestávke sme stihli absolvovať konferenciu, ktorú sme spojili s aktívom. Všetky kluby v I. triede prechádzajú na elektronické zápisy, zberné faktúry nám bežia od 1. júla. Pripravili sme na túto tému seminár, v Kameničnej na Ostrove prednášal aj riaditeľ IT oddelenia SFZ Ján Letko a rovnako zaujímavá bola aj prednáška predsedu Komisie delegátov SFZ Františka Košičára. Do začiatku sezóny nás ešte čaká pasportizácia ihrísk.

2. Plusom do nového ročníka je prihlásenie dvoch nových mančaftov - Dynamo Bajč a FK Univerzita JS - SJ Egyetem FC, v ktorom budú hrávať študenti. V I. triede máme aktuálne 16 mužstiev, v II. triede 14 účastníkov, dorastenecká súťaž má sedem tímov, ale desať nám hrá v kraji a v žiackej súťaži máme osem celkov, dlhodobú súťaž prípraviek nám hrá trinásť tímov.

3. Čo kvitujeme z pohľadu uplynulej sezóny, bola najmä výrazne zlepšená disciplína na našich ihriskách, na čom chceme stavať aj do budúcnosti tak, aby sa hral kvalitný futbal v slušnom prostredí. Aj touto cestou apelujem na všetkých účastníkov futbalového zápasu, aby zo svojej pozície a v rámci svojich možností prispeli k bezproblémovému priebehu stretnutia.

Ďalšie články z rubriky Šport


  1. Žiak predával na základnej škole marihuanu, už ho obvinili 1 101
  2. Lancz už nie je trénerom Šale 900
  3. Petíciu proti korupcii môžete podpísať na Pešej zóne 695
  4. Gól jari č. 12: Vlado Pleva namieril pod brvno (+VIDEO) 273
  5. Iuventa využila prvý mečbal, Šaľa má striebro (+FOTO) 227
  6. Dedinu napoja na R1, pomôže to aj Nitre 220
  7. Nitránsky rínek predstaví tvorbu umelcov a ponúkne aj farmárske produkty 183
  8. Podmienky parkovania pri nitrianskej nemocnici zmenia už v júli 168
  9. Moravce nemajú kam pochovávať 163
  10. Behúlová víťazne na medzinárodnom turnaji 119

Najčítanejšie správy

Nitra

Žiak predával na základnej škole marihuanu, už ho obvinili

Na podozrivého ôsmaka upozornili učitelia. Polícia prišla do školy s vycvičeným psom.

Lancz už nie je trénerom Šale

Klubová legenda končí po vzájomnej dohode.

Petíciu proti korupcii môžete podpísať na Pešej zóne

Študenti chcú vyzbierať stotisíc podpisov. V takom prípade sa ich požiadavkami musí zaoberať parlament.

Gól jari č. 12: Vlado Pleva namieril pod brvno (+VIDEO)

Kapitán Alekšiniec čakal na prvý tohtosezónny gól do 26. kola. Stál však za to!

Iuventa využila prvý mečbal, Šaľa má striebro (+FOTO)

V Šali dnes vyvrcholila finálová séria národného play-off hádzanárok. Michalovce získali desiaty titul.

Blízke regióny

V nemocnici chýbajú lekári. Novým ponúkajú náborový príspevok 5-tisíc eur

Akútny nedostatok minimálne desiatich lekárov chce vedenie levickej nemocnice vyriešiť nemalým náborovým príspevkom.

FOTOGALÉRIA: Rozlúčková slávnosť šurianskych maturantov

Čerství absolventi školy obdržali maturitné vysvedčenia z rúk riaditeľky.

Treťoligové Šurany odvolali trénera

Milan Pavlovič už nie je trénerom nováčika

Žiak predával v škole marihuanu

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície obvinil z drogovej trestnej činnosti len 14 ročného chlapca.

Videli ste nehodu motocyklistu? Ozvite sa polícii

Motorkár ešte v apríli havaroval na Coburgovej ulici v Trnave. Polícia prosí svedkov nehody o pomoc.

Všetky správy

V Bratislave žije štvrť milióna cépečkárov, najviac ich nie je v Petržalke

Dáta z mobilov tiež ukázali, že kancelárske centrá pojmú toľko ľudí ako stredne veľké mesto.

Cirkev o podpore Kotlebu: takto sa kňazi nesmú správať

Konferencia biskupov Slovenska síce kritizuje verejnú podporu kňazov Kotlebovej strane, nehovorí o škodlivosti jej ideológie.

Politici, ktorým zrušia stranu, nebudú môcť ďalej pôsobiť

V zahraničí zákaz pôsobiť v politike znamenal pre niektorých ľudí politický koniec.

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.

Kam vyraziť