Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Do futbalu v Nitre smeruje zaujímavý investor

Zmeny v klube zasiahli aj post športového manažéra, kde skončil Ivan Ondruška. Pozrite si aj fotogalériu z prvého víťazstva v príprave.

Michal Hipp je od utorka novým trénerom FC Nitra.(Zdroj: Martin Kilian)

Zmeny v klube zasiahli aj post športového manažéra, kde skončil Ivan Ondruška.

Nitriansky futbal sa síce ocitol v druhej lige, ale možno v ňom svitá na lepšie časy. Sľubné vízie predostreli zástupcom médií v stredu na tlačovej konferencii predstavitelia FC Nitra.

Odchod Ondrušku

Viceprimátor Štefan Štefek ako člen predstavenstva oboznámil prítomných s hlavnými novinkami v klube. „Od utorka sa hlavným trénerom FC Nitra stal Michal Hipp. Ja mu v mene členov predstavenstva želám veľa zdaru v jeho náročnej práci. Rovnako chcem oznámiť, že sme sa dohodli na ukončení spolupráce so športovým riaditeľom klubu Ivanom Ondruška. Chcem mu poďakovať za všetku prácu, ktorú urobil počas jeho pôsobenia v klube, v prospech klubu,“ uviedol Štefan Štefek.

Doplnil aj informáciu, že vedenie klubu rokuje s novými akcionármi, ale k tejto téme sa vraj bližšie vyjadrí v najbližších dňoch, keď bude všetko spečatené.

Po odchode Ivana Ondrušku sa môžu udiať aj iné rošády vo vedení klubu. „Nevylučujem aj ďalšie zmeny v manažmente FC. Samozrejme, že funkciu športového manažéra bude musieť niekto vykonávať. Ale táto otázka už bude riešená po príchode nového akcionára. Tento post bude vyriešený, prípadne aj iné posty, po dohode v trojuholníku akcionár - klub - mesto,“ vysvetlil Štefek.


Dlhoročný športový riaditeľ klubu Ivan Ondruška (v bledej vetrovke) v klube skončil. FOTO: MARTIN KILIAN

Návrat nechcú uponáhľať

Primátor Nitry Jozef Dvonč podotkol, že vedenie klubu i mesta sa snažilo urobiť všetko pre záchranu najvyššej súťaže. „Všetci, ktorí boli pri futbale, robili maximum, ale nepodarilo sa to. V posledných rokoch bola situácia kolísavá. Vypadnutie však nepovažujeme za veľkú tragédiu. Možno sa teraz začína proces, ktorý nám pomôže v Nitre naštartovať slušný futbal,“ povedal Dvonč a pokračoval: „Naším vzorcom je kvalitný domáci tréner, dobrý realizačný tím a aby maximum mužstva tvorili vlastní odchovanci. Dohodli sme sa, že nejdeme nič uponáhľať. Potrebujeme sa stabilizovať ekonomicky aj športovo. Keď to bude trvať dva-tri roky, nebudú sa stínať hlavy, prvoradý je štadión a divák. My chceme dostať aj v tejto súťaži viac ľudí do hľadiska,“ doplnil Dvonč.

Mesto Nitra podľa jeho slov bude naďalej podporovať futbal, ako aj celkovo šport v meste. „Šport podporujeme dlhodobo. Napríklad hokejisti boli pred troma rokmi na pokraji baráže, no dnes má náš hokej visačku najvyššej kvality na Slovensku. Mesto sa snaží v maximálnej miere podporovať šport. Takisto podporujeme aktuálne rokovania s možným investorom. Možno je to otázka 1-2 dní, kedy príde k podpisu dohody. Finančné podmienky sú pre klub celkom zaujímavé. Môžem prezradiť, že ide o zahraničného investora, ktorý sa chce etablovať na Slovensku,“ objasnil Dvonč.

Hipp ide do známeho prostredia

V utorok sa trénerskej taktovky chopil Michal Hipp (51 r.), bývalý československý reprezentant, v minulosti aj tréner Petržalky, Slovan, ktorý pôsobil v reprezentácii najskôr ako asistent a neskôr aj v roli hlavného trénera. Muž, ktorý bol zvyknutý na pôsobenie vo vyšších futbalových sférach, prijal ponuku z druholigovej Nitry.

„Každý sa asi bude pýtať, prečo som tu. Dostal som garancie ohľadom stabilizácie klubu, oslovila ma aj myšlienka robiť prevažne s vlastnými odchovancami, s hráčmi, ktorí vyšli z našej akadémie. Tým nechcem povedať, že nepríde k doplneniu niekoľkými hráčmi. Pozitívom pre mňa je, že nejdem do neznámeho prostredia, v Nitre som vstúpil do vrcholového futbalu ako hráč aj ako tréner. Bývam tu dlhé roky, narodil som sa tu,“ vysvetlil Michal Hipp.

Veľkú väčšinu hráčov pozná. „V poslednom období som videl prevažnú väčšinu zápasov A-mužstva, rezervy i 19-ky, čo je moja výhoda. Samozrejme, je tu roboty ako na kostole. Hneď v prvý deň som oslovil a obvolal hráčov, ktorí boli od nás na hosťovaní, väčšina sa vyjadrila pozitívne a zapojila sa do prípravy. Ja nikomu nič nesľubujem, chcem ich vidieť aspoň 10 dní, ako sa javia na ihrisku. Majú tu možnosť reštartu, ponúkame im šancu,“ pokračoval. Doplnil, že z hráčov, ktorí v Nitre na jar na hosťovaní, nebude pokračovať nikto.


Zľava viceprimátor a člen predstavenstva Štefan Štefek, nový tréner Michal Hipp, generálny manažér Jozef Petráni a primátor Jozef Dvonč. FOTO: MARTIN KILIAN

Nesľubuje zázraky

Hippovým prvým asistentom bude Peter Hnilica. Ďalšie posty v realizačnom tíme sa nemenia, pokračujú tréner brankár Igor Mesároš, vedúci mužstva Igor Demo. „Nevidím dôvod teraz niečo meniť. Rozhoduje sa ešte, akú úlohu bude mať Jožko Pavlík, chcel by som, aby bol v štruktúrach klubu,“ povedal Hipp.

Druhá liga bude rozdelená na dve skupiny. Jej úroveň si Hipp netrúfa odhadnúť. „Sám som zvedavý. Ideme do niečoho nového, v súťaži sú aj béčka, ktoré nemôžu postúpiť, bude to mať svoje špecifiká. Nie som čarodejník, nesľubujem zázraky. Hráčom som povedal, že im môžem zaručiť kvalitný tréningový proces. Máme problémy hlavne s malým počtom obrancov, niektorí nie sú doliečení, kým v strede poľa máme prebytok hráčov. Chceme zachovať aj B-mužstvo, keby zaniklo, bolo by to na škoda veci,“ pokračoval nový tréner Nitry.

Hovorí sa, že doma nikto nie je prorokom. Je Michal Hipp pripravený aj na tzv. nitrianskeho fanúšika? „Viem, aký je nitriansky divák, ale taký bol aj na Slovane či Petržalke. Tlak je všade, trénerská robota je všade rovnaká. Rozdiel je, v akom prostredí robíte, s akým hráčskym materiálom, a v akých podmienkach. Ja sa na túto robotu teším. My urobíme servis pre hráčov, je na nich, ako sa šance chopia. Nitriansky divák je náročný, ale nie hlúpy,“ odvetil Hipp.

Kto prišiel na prvý tréning

Z jarnej zostavy: brankári Stránsky, Dovičovič, hráči Harbuľák, Boszorád, Urblík, Špalek, Šmehyl, Kutra, Dubeň, Kotrík, Čery, Kemláge, H. Kováč, V. Kráľ, Ivančík.
Navrátilci z hosťovaní: M. Kolmokov, M. Košút, Zelenický, Nagy.
Z rezervy: Drgoňa, F. Petráni, Petráš, Kacír, Oravec, Studený, Škarba.
Z dorastu Bartošek, M. Mesároš, A. Barborík, Miloš Fábry.
M. Král ešte nie je fit. V utorok sa pripojili Paukner, F. Moravčík a Kotora, ale odišiel Špalek, o ktorého prejavila záujem Trnava.
Z jarného kádra chýbajú: Putnocký, Kolbas, Kostelný, Pillár, Mensah, Augustín, Husár, Mikuš, Böhm, Cleber, Forbs.

Prvý test víťazný

FC Nitra - B. Bystrica 2:1 (2:0), 6. Šmehyl, 23. Paukner - 51. Faško.
FC: Stránsky - Kutra, M. Kolmokov, Dubeň, Kotora - Boszorád, Urblík, Paukner, Kotrík, Šmehyl - V. Kráľ. Striedali: Bartošek, Fábry, Čery, F. Moravčík, Kemláge, F. Petráni, Petráš.

Fotogaléria Dušana Tarka zo zápasuĎalšie články z rubriky Šport


  1. Nadzemný tunel bude drahší. Nemocnica musela vrátiť dotáciu 3 760
  2. Pri požiari reziva zasahuje takmer 40 hasičov 715
  3. Salibské behy s rekordnou účasťou Foto 510
  4. Záchytné parkoviská nebudú v Nitre zadarmo 357
  5. Podmienky parkovania pri nitrianskej nemocnici zmenia už v júli 352
  6. Tretie preteky vo westernovom jazdení 287
  7. Nočné podniky zatiaľ neobmedzia. Mesto chce, aby mladí prišli na diskotéky skôr Foto 270
  8. Mesto dá opraviť most v Krškanoch aj lávku nad železničnou traťou 172
  9. Tri nové triedy pre škôlkarov na sídliskách 168
  10. Žiak predával na základnej škole marihuanu, už ho obvinili 102

Najčítanejšie správy

Nitra

Nadzemný tunel bude drahší. Nemocnica musela vrátiť dotáciu

Problémy sú aj s výstavbou heliportu na streche pavilónu. Bude mať veľké meškanie.

Pri požiari reziva zasahuje takmer 40 hasičov

Oheň sa rozšíril na plochu 200 x 300 metrov.

Salibské behy s rekordnou účasťou

Mladé bežecké podujatie má za sebou vydarený piaty ročník.

Záchytné parkoviská nebudú v Nitre zadarmo

Jedna lavička s operadlom má stáť 1344 eur! Radnica sa uchádza o dotáciu.

Podmienky parkovania pri nitrianskej nemocnici zmenia už v júli

V súčasnosti je v nemocničnom areáli zadarmo len prvá pol hodina. Potvrdenie od lekára netreba.

Blízke regióny

Karhan bez servítky skritizoval systém v Spartaku

Tlačová konferencia po poslednom zápase sezóny medzi Spartakom Trnava a ViOnom Zlaté Moravce sa niesla v znamení emócii. Jarábek skritizoval správanie trnavskej nemocnice, Karhan celé vedenie Spartaka.

Evu otvoria už zajtra, niektoré kúpaliská zvýšia vstupné

Kúpaliská v regióne už onedlho otvoria ďalšiu sezónu. Na Družbe napúšťajú vodu, v Kamennom Mlyne sa pripravujú na sezónu. Kúpalisko na Slávii je už pripravené, piešťanskú Evu otvoria už zajtra.

Kraj ocenil najlepších zdravotníkov. Dve ceny išli do levickej nemocnice

Ocenenie získali aj zástupkyne levickej nemocnice - vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Eva Moravská a primárka oddelenia klinickej biochémie Vlasta Macková.

Pri stavbe domu v Kamenáči našiel Trnavčan lebku

Pri kopaní základov rodinného domu v lokalite IBV Kamenný mlyn našiel Trnavčan lebku. Najskôr upozornil políciu, následne bol kontaktovaný pamiatkový úrad.

Agro je bronzové

Topoľčianski hádzanári zakončili sezónu výhrou a v Extralige obsadili tretie miesto.

Všetky správy

Ďalší spor v slovenskom hokeji? Pálffy kritizoval Lintnera, ten okamžite reagoval

Pálffy je ochotný na júnovom kongrese navrhnúť hlasovanie na Kohútovo odvolanie.

Pozerať ale nedotýkať sa. Pľuzgiernik lekársky je náš najjedovatejší chrobák

O prvé miesto v nelichotivom rebríčku sa delí so svojimi príbuznými – májkami, ktorých telo tiež obsahuje jedovatý kantaridín.

Pri požiari bytovky v Prešove evakuovali tridsať ľudí

Horelo na sídlisku Sekčov, po uhasení sa ľudia vrátili domov, nikto sa nezranil.

Architekt Petrovič: Nikde som nezažil to, čo na Námestí slobody

Socializmus na Námestí slobody architektovi neprekáža, dôležitá je funkčnosť.

Merkelová už Trumpovi neverí. Za svoju budúcnosť musíme bojovať sami, odkázala

Na summite G7 sa Američania k podpore klimatickej dohody nepridali.

Kam vyraziť