Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Stümpel Cup 2014 vyhral po druhýkrát tím Áhoyte

Predposledný júnový víkend patril v Nitre hokejbalu. Uskutočnil sa už 19. ročník tradičného a najprestížnejšieho hokejbalového turnaja u nás - Stümpel Cup.

Víťazný pohár prevzal brankár Tomáš Gažík.(Zdroj: Dušan Tarko)

Priaznivci hokejbalu si aj v tomto roku prišli na svoje. Uplynulá sobota a nedeľa priniesli množstvo hokejbalového umenia, skvelých brankárskych zákrokov a kopec dobrej nálady. O víťaznú trofej sa v tomto roku pobilo osem mužstiev, v ktorých nechýbali ani zvučné mená. Aj keď bolo účastníkov menej ako vlani, kvalita neutrpela. Iba zopár hráčov na ilustráciu. Svoje umenie s hokejkou a loptičkou predviedli Andrej Meszároš, Ivan Švarný, Branislav Mezei, Roman Tománek, Dušan Milo, bratia Salijiovci či dokonca Miroslav Stoch.

„Tentoraz prišli naozaj kvalitné tímy. Myslím si, že aj diváci si prišli na svoje, to je hlavné. Každý sa rád zabavil a po namáhavých zápasoch sa bude hráčom dobre zaspávať,“ s úsmevom skonštatoval garant turnaja Jozef Stümpel. „Myslím si, že na turnaji bolo plno hráčov, ktorým to „kĺzalo“ naozaj dobre. Chalani mali rýchle nohy a mnohí predviedli skvelú prácu s hokejkou,“ pokračovala ikona nitrianskeho a slovenského hokeja a prezident SHbÚ.

Stümpelov tím nakoniec obsadil tretie miesto, keď v súboji o bronz hladko porazili Granátovcov, no nezopakovali minuloročný triumf. „Samozrejme, chceli sme vyhrať. Naša partia však už nie je najmladšia, ani najrýchlejšia. Postupne to preberá ďalšia generácia. Som však veľmi rád, že to bol naozaj kvalitný turnaj. Ľudia tu mali možnosť vidieť množstvo známych chalanov, aj hokejistov. Teší ma, že sme sa takto zabavili a vyplnili si krásny víkend,“ povedal po odovzdávaní trofejí Jozef Stümpel.

Trochu nečakaný víťaz

Nárok na spokojnosť mal aj hlavný organizátor turnaja Stano Petrík. „Som rád, že sa nikto nezranil, predviedli sa tu kvalitné mužstvá a niektoré zápasy mali naozaj dobrú úroveň. Teší ma, že sa chalani zabavili a zabavili aj divákov. Práve o toto v turnaji ide, aby sa všetci stretli a zrelaxovali,“ zhodnotil. „Tento rok sme síce mali menej mužstiev, no obsadenie bolo o to kvalitnejšie. Úroveň nijako neklesla,“ pokračoval Petrík, ktorý má ako manažér a brankár Rytierov aj kopec ďalších starostí. „Tentoraz to bolo o niečo hektickejšie. Liga sa hrala dlhšie, prípravy na Svetový pohár sú v plnom prúde a snažili sme sa čo najlepšie zorganizovať aj Stümpel Cup. O rok nás čaká 20. ročník a ja verím, že bude rovnako úspešný,“ vysvetlil Stano Petrík a s úsmevom dodal, že víťazstvo si jeho tím šetrí na jubilejný turnaj na budúci rok.

Triumf na turnaji si po druhý raz vybojoval tím Áhoyte, ktorého kostru tvorili hlavne hokejbalisti majstrovských Rytierov. „My sme sa vlastne išli iba zabaviť, chalani z Rytierov ako partia. Pritom sme neočakávali, že sa nám podarí dostať až do finále a už vôbec nie, že by sme mohli vyhrať. Veľkú zásluhu na našom úspechu má gólman Tomáš Gažík,“ povedal kapitán Áhoyte Filip Titka. „Bola to skvelá akcia, super zorganizované a zápasy mali svoju úroveň,“ pokračoval. Cenu pre najlepšieho obrancu turnaja nečakal. „Myslel som si, že cenu dostanú iní hráči, o to viac ma to ale teší. „Porazil“ som Mezeia, Švarného či Mila, takže mám úsmev na tvári,“ netajil spokojnosť Filip Titka. „Určite prídeme aj o rok. Už teraz sa tešíme na skvelú partiu ľudí, s ktorými sa o rok stretneme,“ povedal za víťazov Filip Titka.

Stoch: Turnaj by mohol trvať aj dlhšie

Skvelý výkon na turnaji predviedli hráči tímu Ja nevjem uš, v drese ktorých sa predstavili aj bratia Salijiovci, Martin Uhnák, Marek Slovák alebo Miroslav Stoch. V semifinále vyradili obhajcu Stümpel team a výborný hokejbal predviedli aj vo finále, kde ale iba tesne prehrali 3:2. „Myslím si, že sme hrali celkom dobre. V tíme sme mali viacero hokejistov, chalanov, ktorí si to vedia prihrať. Škoda, že na poslednú chvíľu nám niektorí hráči vypadli. Mali sme vynikajúceho gólmana, ktorý nás podržal. Vo finále sme mali aj trošku smolu, súperovi zase zachytal brankár. Dúfajme, že na budúci rok nám to vyjde,“ povedal po zisku striebra „Miňo“ Stoch, ktorému je lopta síce blízka, ale hokejka už menej. „V lete, keď je dovolenka a som doma, často hrávam hokejbal. Počas sezóny na to nie je čas. Vyrastal som ale medzi panelákmi, kde sme stále hrali futbal alebo hokejbal. Od malička ma to s hokejkou baví. Je to pre mňa relax. Vždy sa tu stretneme super partia chalanov. Tie dva dni sú zábava a pokojne by to mohlo byť aj dlhšie. O rok sme však určite tu a už teraz sa tešíme,“ uzavrel Stoch, ktorý sa turnaja zúčastnil už viackrát.

Trofeje všetkým oceneným odovzdával primátor Nitry Jozef Dvonč spolu s prezidentom Slovenskej hokejbalovej únie Jozefom Stümpelom, ktorým asistovala hovorkyňa turnaja a Rytierov Kristína Kormúthová.

Fakty z turnaja

Skupina A: Dynamax dream team - Nové Zámky 6:4 (2:0, 2:2, 2:2), Švec 2, Štefanka, Matúš, Tvrdoň, Civáň - Paulík 2, Ostrožlík, Vyszkocsil. Áhoyte - Devils Petržalka 6:2 (0:1, 4:1, 2:0), Titka 2, Ecker, Belovič, Riegel, Balaška - Juriak, Liches. Dynamax dream team - Áhoyte 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), König, Daniška, Trávniček. Devils Petržalka - Nové Zámky 2:6 (1:2, 1:1, 0:3), Varga, Banóczi - Dékány, Ivan, Vadovský, R. Penzeš, Pernický, Váczlav. Devils Petržalka - Dynamax dream team 4:7 (1:2, 0:2, 3:3), Dudík 2, Spoták, Jesenský - Tvrdoň 2, Krištof, Štefanka, Németh, Trávniček, Klobučník. Nové Zámky - Áhoyte 2:4 (1:0, 0:2, 1:2), Juhás, R. Penzeš - Ecker, Riegel, Dobrý, Ecker.

1. Dynamax 3 3 0 0 16:8 9
2. Áhoyte 3 2 0 1 10:7 6
3. N. Zámky 3 1 0 2 15:15 3
4. Devils 3 0 0 3 8:19 9

Skupina B: Granátovci - Já nevjem uš 1:8 (1:3, 0:4, 0:1), Belovič - Slovák, Szabo, Varga, Okenka, Stoch, König, S. Saliji, Arvay. Topoľčany - Stümpel team 5:6 (2:1, 0:3, 3:2), M. Benko 2, Š. Vystavil, S. Vystavil, Šimun - Stümpel 2, Zemeš, Olesz, Kašša, Tománek. Granátovci - Topoľčany 3:7 (1:2, 0:1, 2:4), Bališ, Konc, Pelikán - M. Benko 2, Tvrdík, Salay, Šimun, S. Vystavil, Hruška. Stümpel team - Já nevjem uš 2:4 (0:2, 1:1, 1:1), Meszároš, Thron - Okenka, König, Slovák, Farkaš. Granátovci - Stümpel Team 3:8 (1:2, 1:1, 1:5), Garay, Konc, Bafrnec - Tománek, Miklík, Milo, J. Stümpel, Majeský, M. Zálešák, A. Zálešák, O. Stümpel. Topoľčany - Ja nevjem uš 2:3 (1:2, 0:1, 1:0), Šimun 2 - Uhnák, Okenka, Varga.

1. Ja nevjem uš 3 3 0 0 15:5 9
2. Stümpel team 3 2 0 1 16:12 6
3. Topoľčany 3 1 0 2 14:12 3
4. Granátovci 3 0 0 3 7:23 0

Štvrťfinále: Dynamax dream team - Granátovci 4:6 (2:1, 1:3, 1:2), Štumpf, P. König, Klobučník, Daniška - Bafrnec 2, L. König, Teplan, Pelikán, Bališ. Áhoyte - Topoľčany 4:2 (1:1, 0:1, 3:0), Riegel 2, J. König 2 - Uhrečný, Gráčik. Stümpel team - Nové Zámky 10:2 (5:0, 1:2, 4:0), Tománek 2, Thron 2, M. Zálešák 2, A. Zálešák 2, Giba, Stümpel - Czuczor, Caglevič. Ja nevjem uš - Devils Petržalka 9:3 (3:1, 3:1, 3:1), Szabo 4, S. Saliji 2, D. König 2, Rzavský.

Semifinále: Áhoyte - Granátovci 3:2 (1:1, 1:0, 1:1), Ščasný, Riegel, Belovič - Garay, L. Belovič. Stümpel team - Ja nevjem uš 3:8 (0:4, 1:2, 2:2), Tománek 2, Milo - Farkaš 3, M. Slovák 2, G. Saliji 2, Rzavský.

O 3. miesto: Granátovci - Stümpel team 3:8 (1:2, 0:2, 2:4), Bališ 2, Klenko - Bujdák 2, A. Zálešák 2, Beniač, Tománek, Šúrek, M. Zálešák.

Finále: Áhoyte - Ja nevjem uš 3:2 (1:0, 1:0, 1:2), Riegel, Káčer, Čičo - Farkaš, Arvay.

Individuálne ceny
Najlepší brankár Martin Kusý (Ja nevjem uš), najlepší strelec Roman Tománek (Stümpel team), najlepší nahrávač Garip Saliji (Ja nevjem uš), najlepší obranca Filip Titka (Áhoyte), najlepší útočník Marek Slovák (Ja nevjem uš), najproduktívnejší hráč Miroslav Zálešák (Stümpel team), Cena Zoltána Bátovského pre najlepšieho hráča turnaja: Alex Zálešák (Stümpel team).

AKO NASTÚPILI

ÁHOYTE: Gažík - Káčer, Baláška, Titka, Maxin, Ecker, Čičo, Ščasný, Kučerka, Dobrý, Belovič, Riegel, Oravec.
STÜMPEL TEAM: Somolányi - Meszároš, Ladiver, Beniač, Kašša, Bujdák, Mezei, Švarný, Giba, Milo, J. Stümpel, O. Stümpel, Olesz, M. Zálešák, A. Zálešák, Šúrek, Miklík, Majeský, Tománek, Thron, Zemeš, Strápek, Vailing.
JA NEVJEM UŠ: Kusý - S. Saliji, P. Slovák, Arvay, Zajac, Varga, Szabo, G. Saliji, Farkaš, M. Slovák, Uhnák, Stoch, Rzavský, D. König, Okenka, Ivančík.
DYNAMAX: Pupík - Civáň, Kuzma, Hrudík, Trávniček, Matúš, Piačka, Tvrdoň, Švec, König, Klobučník, Štefanka, Krištof, Štumpf, Németh, Daniška.
GRANÁTOVCI: Ziman - Pelikán, Kišev, Teplan, Drgoň, Bafrnec, Bališ, Šabík, Myjavec, Kuťka, Belovič, Konc, Klenko.

Fotogaléria z finále a slávnostného vyhláseniaĎalšie články z rubriky Šport


  1. Dedinu napoja na R1, pomôže to aj Nitre 1 679
  2. Neded prekvapil v Galante Foto 604
  3. Nitra rozhodla na Spiši v druhom polčase (+FOTO) 589
  4. Šampionát naturálnych kulturistov a fitnesiek (+FOTO) 551
  5. Pozrite si majstrov okresu v atletike 323
  6. Tipovacia súťaž - poradie po 11. kole 280
  7. Fotogaléria: Golianovo - Lehota 5:2 Foto 221
  8. Plávať budú už po deviatykrát 206
  9. Sereď opäť doma remizovala 171
  10. Polícia s cyklistami na pešej zóne predbežne nesúhlasí. Aj pre alkohol 157

Najčítanejšie správy

Nitra

Dedinu napoja na R1, pomôže to aj Nitre

Pozemky sú už podľa ministerstva dopravy vysporiadané. V júni prídu archeológovia.

Neded prekvapil v Galante

III. LIGA: Veľký Meder vyhral po 10 zápasoch. Nové Zámky nestačili na rezervu DAC-u. Gabčíkovo si delilo body s lídrom z Komárna.

Nitra rozhodla na Spiši v druhom polčase (+FOTO)

V desiatom kole nadstavbovej časti sa v Spišskej Novej Vsi stretli dve mužstvá z opačných pólov druholigovej tabuľky.

Šampionát naturálnych kulturistov a fitnesiek (+FOTO)

Na majstrovstvách Slovenska sa darilo aj pretekárom z nášho regiónu,

Pozrite si majstrov okresu v atletike

V Nitre sa dnes uskutočnili atletické majstrovstvá základných škôl okresu Nitra. V akcii boli deti z 28 škôl.

Blízke regióny

Mikuš: Voderady mali šesť rokov možnosť internát kúpiť alebo si ho prenajať

Obavy obce Voderady v okrese Trnava o nárast nepriaznivých vplyvov na život obyvateľov v súvislosti s avizovaným prísunom zahraničných robotníkov do miestneho internátu kraj nezdieľa.

O titul Dedina roka 2017 zabojujú aj dve obce z nášho okresu

Bátovce a Santovka sa uchádzajú o titul v celoslovenskej súťaži. Zahlasovať sa dá aj cez internet.

Opravy ciest v Partizánskom môžu trvať ešte mesiac

Kvôli tomu, že práce prebiehajú na viacerých miestach sú zápchy v Partizánskom na každodennom poriadku.

V Hlohovci pritvrdili pravidlá, psov uviazaných pred obchodmi nechcú

Vyššiu sumu za prevydanie registračnej známky, vymedzenie miest, kam sa so psom nesmie, aj zákaz nechať psa uviazaného napríklad pred obchodom rieši nové nariadenie v Hlohovci.

Podgurážený vodič zdemoloval stĺp, našťastie nikoho nezrazil

Vodiča, ktorý zdemoloval v Nových Zámkoch stĺp verejného osvetlenia zatiaľ nemôžu vypočuť. Najprv bude musieť vytriezvieť.

Všetky správy

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner hokejovej reprezentácie a šéf zväzu diskutovali spolu v mimoriadnej relácii TV Markíza.

Jedia štipľavé a po dome chodia nahí. Čo prezrádzajú bežné činnosti o vašej osobnosti

Psychologický výskum ukázal, čo najčastejšie robia neurotickí, extrovertní, prívetiví. svedomití či ľudia s otvorenou mysľou.

Cesta autom do Chorvátska 2017

Najpohodlnejšia cesta do Chorvátska je cez Maďarsko. Najrýchlejšie sa do Chorvátska dostanete cez Rakúsko.

Čo by nasledovalo, ak by súd ĽSNS rozpustil?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

Kam vyraziť