Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Stümpel Cup 2014 vyhral po druhýkrát tím Áhoyte

Predposledný júnový víkend patril v Nitre hokejbalu. Uskutočnil sa už 19. ročník tradičného a najprestížnejšieho hokejbalového turnaja u nás - Stümpel Cup.

Víťazný pohár prevzal brankár Tomáš Gažík.(Zdroj: Dušan Tarko)

Priaznivci hokejbalu si aj v tomto roku prišli na svoje. Uplynulá sobota a nedeľa priniesli množstvo hokejbalového umenia, skvelých brankárskych zákrokov a kopec dobrej nálady. O víťaznú trofej sa v tomto roku pobilo osem mužstiev, v ktorých nechýbali ani zvučné mená. Aj keď bolo účastníkov menej ako vlani, kvalita neutrpela. Iba zopár hráčov na ilustráciu. Svoje umenie s hokejkou a loptičkou predviedli Andrej Meszároš, Ivan Švarný, Branislav Mezei, Roman Tománek, Dušan Milo, bratia Salijiovci či dokonca Miroslav Stoch.

„Tentoraz prišli naozaj kvalitné tímy. Myslím si, že aj diváci si prišli na svoje, to je hlavné. Každý sa rád zabavil a po namáhavých zápasoch sa bude hráčom dobre zaspávať,“ s úsmevom skonštatoval garant turnaja Jozef Stümpel. „Myslím si, že na turnaji bolo plno hráčov, ktorým to „kĺzalo“ naozaj dobre. Chalani mali rýchle nohy a mnohí predviedli skvelú prácu s hokejkou,“ pokračovala ikona nitrianskeho a slovenského hokeja a prezident SHbÚ.

Stümpelov tím nakoniec obsadil tretie miesto, keď v súboji o bronz hladko porazili Granátovcov, no nezopakovali minuloročný triumf. „Samozrejme, chceli sme vyhrať. Naša partia však už nie je najmladšia, ani najrýchlejšia. Postupne to preberá ďalšia generácia. Som však veľmi rád, že to bol naozaj kvalitný turnaj. Ľudia tu mali možnosť vidieť množstvo známych chalanov, aj hokejistov. Teší ma, že sme sa takto zabavili a vyplnili si krásny víkend,“ povedal po odovzdávaní trofejí Jozef Stümpel.

Trochu nečakaný víťaz

Nárok na spokojnosť mal aj hlavný organizátor turnaja Stano Petrík. „Som rád, že sa nikto nezranil, predviedli sa tu kvalitné mužstvá a niektoré zápasy mali naozaj dobrú úroveň. Teší ma, že sa chalani zabavili a zabavili aj divákov. Práve o toto v turnaji ide, aby sa všetci stretli a zrelaxovali,“ zhodnotil. „Tento rok sme síce mali menej mužstiev, no obsadenie bolo o to kvalitnejšie. Úroveň nijako neklesla,“ pokračoval Petrík, ktorý má ako manažér a brankár Rytierov aj kopec ďalších starostí. „Tentoraz to bolo o niečo hektickejšie. Liga sa hrala dlhšie, prípravy na Svetový pohár sú v plnom prúde a snažili sme sa čo najlepšie zorganizovať aj Stümpel Cup. O rok nás čaká 20. ročník a ja verím, že bude rovnako úspešný,“ vysvetlil Stano Petrík a s úsmevom dodal, že víťazstvo si jeho tím šetrí na jubilejný turnaj na budúci rok.

Triumf na turnaji si po druhý raz vybojoval tím Áhoyte, ktorého kostru tvorili hlavne hokejbalisti majstrovských Rytierov. „My sme sa vlastne išli iba zabaviť, chalani z Rytierov ako partia. Pritom sme neočakávali, že sa nám podarí dostať až do finále a už vôbec nie, že by sme mohli vyhrať. Veľkú zásluhu na našom úspechu má gólman Tomáš Gažík,“ povedal kapitán Áhoyte Filip Titka. „Bola to skvelá akcia, super zorganizované a zápasy mali svoju úroveň,“ pokračoval. Cenu pre najlepšieho obrancu turnaja nečakal. „Myslel som si, že cenu dostanú iní hráči, o to viac ma to ale teší. „Porazil“ som Mezeia, Švarného či Mila, takže mám úsmev na tvári,“ netajil spokojnosť Filip Titka. „Určite prídeme aj o rok. Už teraz sa tešíme na skvelú partiu ľudí, s ktorými sa o rok stretneme,“ povedal za víťazov Filip Titka.

Stoch: Turnaj by mohol trvať aj dlhšie

Skvelý výkon na turnaji predviedli hráči tímu Ja nevjem uš, v drese ktorých sa predstavili aj bratia Salijiovci, Martin Uhnák, Marek Slovák alebo Miroslav Stoch. V semifinále vyradili obhajcu Stümpel team a výborný hokejbal predviedli aj vo finále, kde ale iba tesne prehrali 3:2. „Myslím si, že sme hrali celkom dobre. V tíme sme mali viacero hokejistov, chalanov, ktorí si to vedia prihrať. Škoda, že na poslednú chvíľu nám niektorí hráči vypadli. Mali sme vynikajúceho gólmana, ktorý nás podržal. Vo finále sme mali aj trošku smolu, súperovi zase zachytal brankár. Dúfajme, že na budúci rok nám to vyjde,“ povedal po zisku striebra „Miňo“ Stoch, ktorému je lopta síce blízka, ale hokejka už menej. „V lete, keď je dovolenka a som doma, často hrávam hokejbal. Počas sezóny na to nie je čas. Vyrastal som ale medzi panelákmi, kde sme stále hrali futbal alebo hokejbal. Od malička ma to s hokejkou baví. Je to pre mňa relax. Vždy sa tu stretneme super partia chalanov. Tie dva dni sú zábava a pokojne by to mohlo byť aj dlhšie. O rok sme však určite tu a už teraz sa tešíme,“ uzavrel Stoch, ktorý sa turnaja zúčastnil už viackrát.

Trofeje všetkým oceneným odovzdával primátor Nitry Jozef Dvonč spolu s prezidentom Slovenskej hokejbalovej únie Jozefom Stümpelom, ktorým asistovala hovorkyňa turnaja a Rytierov Kristína Kormúthová.

Fakty z turnaja

Skupina A: Dynamax dream team - Nové Zámky 6:4 (2:0, 2:2, 2:2), Švec 2, Štefanka, Matúš, Tvrdoň, Civáň - Paulík 2, Ostrožlík, Vyszkocsil. Áhoyte - Devils Petržalka 6:2 (0:1, 4:1, 2:0), Titka 2, Ecker, Belovič, Riegel, Balaška - Juriak, Liches. Dynamax dream team - Áhoyte 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), König, Daniška, Trávniček. Devils Petržalka - Nové Zámky 2:6 (1:2, 1:1, 0:3), Varga, Banóczi - Dékány, Ivan, Vadovský, R. Penzeš, Pernický, Váczlav. Devils Petržalka - Dynamax dream team 4:7 (1:2, 0:2, 3:3), Dudík 2, Spoták, Jesenský - Tvrdoň 2, Krištof, Štefanka, Németh, Trávniček, Klobučník. Nové Zámky - Áhoyte 2:4 (1:0, 0:2, 1:2), Juhás, R. Penzeš - Ecker, Riegel, Dobrý, Ecker.

1. Dynamax 3 3 0 0 16:8 9
2. Áhoyte 3 2 0 1 10:7 6
3. N. Zámky 3 1 0 2 15:15 3
4. Devils 3 0 0 3 8:19 9

Skupina B: Granátovci - Já nevjem uš 1:8 (1:3, 0:4, 0:1), Belovič - Slovák, Szabo, Varga, Okenka, Stoch, König, S. Saliji, Arvay. Topoľčany - Stümpel team 5:6 (2:1, 0:3, 3:2), M. Benko 2, Š. Vystavil, S. Vystavil, Šimun - Stümpel 2, Zemeš, Olesz, Kašša, Tománek. Granátovci - Topoľčany 3:7 (1:2, 0:1, 2:4), Bališ, Konc, Pelikán - M. Benko 2, Tvrdík, Salay, Šimun, S. Vystavil, Hruška. Stümpel team - Já nevjem uš 2:4 (0:2, 1:1, 1:1), Meszároš, Thron - Okenka, König, Slovák, Farkaš. Granátovci - Stümpel Team 3:8 (1:2, 1:1, 1:5), Garay, Konc, Bafrnec - Tománek, Miklík, Milo, J. Stümpel, Majeský, M. Zálešák, A. Zálešák, O. Stümpel. Topoľčany - Ja nevjem uš 2:3 (1:2, 0:1, 1:0), Šimun 2 - Uhnák, Okenka, Varga.

1. Ja nevjem uš 3 3 0 0 15:5 9
2. Stümpel team 3 2 0 1 16:12 6
3. Topoľčany 3 1 0 2 14:12 3
4. Granátovci 3 0 0 3 7:23 0

Štvrťfinále: Dynamax dream team - Granátovci 4:6 (2:1, 1:3, 1:2), Štumpf, P. König, Klobučník, Daniška - Bafrnec 2, L. König, Teplan, Pelikán, Bališ. Áhoyte - Topoľčany 4:2 (1:1, 0:1, 3:0), Riegel 2, J. König 2 - Uhrečný, Gráčik. Stümpel team - Nové Zámky 10:2 (5:0, 1:2, 4:0), Tománek 2, Thron 2, M. Zálešák 2, A. Zálešák 2, Giba, Stümpel - Czuczor, Caglevič. Ja nevjem uš - Devils Petržalka 9:3 (3:1, 3:1, 3:1), Szabo 4, S. Saliji 2, D. König 2, Rzavský.

Semifinále: Áhoyte - Granátovci 3:2 (1:1, 1:0, 1:1), Ščasný, Riegel, Belovič - Garay, L. Belovič. Stümpel team - Ja nevjem uš 3:8 (0:4, 1:2, 2:2), Tománek 2, Milo - Farkaš 3, M. Slovák 2, G. Saliji 2, Rzavský.

O 3. miesto: Granátovci - Stümpel team 3:8 (1:2, 0:2, 2:4), Bališ 2, Klenko - Bujdák 2, A. Zálešák 2, Beniač, Tománek, Šúrek, M. Zálešák.

Finále: Áhoyte - Ja nevjem uš 3:2 (1:0, 1:0, 1:2), Riegel, Káčer, Čičo - Farkaš, Arvay.

Individuálne ceny
Najlepší brankár Martin Kusý (Ja nevjem uš), najlepší strelec Roman Tománek (Stümpel team), najlepší nahrávač Garip Saliji (Ja nevjem uš), najlepší obranca Filip Titka (Áhoyte), najlepší útočník Marek Slovák (Ja nevjem uš), najproduktívnejší hráč Miroslav Zálešák (Stümpel team), Cena Zoltána Bátovského pre najlepšieho hráča turnaja: Alex Zálešák (Stümpel team).

AKO NASTÚPILI

ÁHOYTE: Gažík - Káčer, Baláška, Titka, Maxin, Ecker, Čičo, Ščasný, Kučerka, Dobrý, Belovič, Riegel, Oravec.
STÜMPEL TEAM: Somolányi - Meszároš, Ladiver, Beniač, Kašša, Bujdák, Mezei, Švarný, Giba, Milo, J. Stümpel, O. Stümpel, Olesz, M. Zálešák, A. Zálešák, Šúrek, Miklík, Majeský, Tománek, Thron, Zemeš, Strápek, Vailing.
JA NEVJEM UŠ: Kusý - S. Saliji, P. Slovák, Arvay, Zajac, Varga, Szabo, G. Saliji, Farkaš, M. Slovák, Uhnák, Stoch, Rzavský, D. König, Okenka, Ivančík.
DYNAMAX: Pupík - Civáň, Kuzma, Hrudík, Trávniček, Matúš, Piačka, Tvrdoň, Švec, König, Klobučník, Štefanka, Krištof, Štumpf, Németh, Daniška.
GRANÁTOVCI: Ziman - Pelikán, Kišev, Teplan, Drgoň, Bafrnec, Bališ, Šabík, Myjavec, Kuťka, Belovič, Konc, Klenko.

Fotogaléria z finále a slávnostného vyhláseniaĎalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Ako dávni migranti zmenili Európsku DNA? Prišli len muži a kone

Tretia hlavná migračná vlna zanechala stopu v Európanoch až dodnes.

Kam vyraziť