Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Tvrdošovce šokovali na Čermáni

IV. LIGA JV: Vlčany priviezli tri body. Vo Volkovciach sa zrodilo tesné víťazstvo rezervy ViOnu. Šurany nezakopli v Močenku.

Želiezovce - Vlčany 0:2 (0:0). Prvý polčas sa začal šancou hostí, ale Matušica neprekonal domáceho brankára. Domáci postupne vyrovnali hru a vypracovali si tri strelecké príležitosti, ktoré však nevyužili. Vlčany sa dostali do vedenia v 59. min., keď center Šuníka našiel nikým nekrytého Matušicu. Domáci sa snažili vyrovnať, ale obrana hostí hrala spoľahlivo. V 84. min. unikol po krídle Šuník, z uhlu prekonal brankár a spečatil výsledok.
Gól: 59. L. Matušica, 84. M. Šuník. ČK: 89. Tóth - 89. Halászik. R Ferenczi, 200. MŠK: Straňák - Madaj, T. Rotík, Začka, Duchoň, Dobiaš, Kokoška, Kazár (80. Bencsík), S. Rotík, Tóth, Heimlich (79. Valach). FK: Bránsky - Šándor, Matušica (90. Takács), Nagy, Kupec, Štrbac, Halászik, Šuník, Zsebi, Ács (63. Molnár), Holbík.

ČFK Nitra - Tvrdošovce 0:5 (0:2). Domáci si síce vypracovali viacero dobrých príležitostí v prvom polčase, no pykali za ich zahadzovanie. Tvrdošovce tak išli do prestávky s dvojgólovým náskokom. Po prestávke sa hralo viac pred bránou hostí, ale Nitrania boli vpredu bezzubí. Keď dával Benkó v 50. min. z priameho kopu na 0:3, bolo rozhodnuté. Tvrdošovce potom hrali veľmi rozumne, pozorne bránili a po ďalších dvoch presných zásahoch si napokon pripísali prekvapujúco pohodlné víťazstvo.
Góly: 27., 32., 50. a 81. T. Benkó, 87. J. Dikácz. R Bartoš, 100. ČFK: Slovák - Javorčík, Štós, Kotula, Ballabáš (66. Klučár), F. Dedič, Buday, Kramný, Bisák, Kurej (60. M. Dedič), Serenčéš (60. Mošať). MŠK: Molnár- Kökényesi, Lörinc (87. Vincze), Augustín (83. Császár), Kanás, Dikácz, Benkó, Spevák, Kovács, Máté, Buda.

Močenok - Šurany 1:3 (1:3). V 4. min. prišlo v domácej šestnástke k spornému faulu a hostia kopali penaltu, ktorú bezpečne premenil Simonides. Domácich tento vývoj zaskočil, čo hostia využili a po hrubých chybách domácej obrany pridali ďalšie dva góly. Krátko pred prestávkou Močenok skorigoval stav na 1:3. V druhom polčase mali domáci veľké príležitosti na vstrelenie kontaktného gólu, ale kvalitnejší súper si dvojgólový náskok udržal a pripísal si tri plusové body.
Góly: 41. A. Očenáš - 4. M. Simonides, 10. B. Janák, 16. G. Mlynár. R Mokoš, 150. FK: Cicák - Majdiak, Danada, Frťala, Lenčéš, Čiernik, Kostoláni (37. Sýkora), Tichý (66. Vrána), Očenáš, Kučera (44. Vencel), Hanák. ŠK: Mráz - Piskla, Procháczka, Tinák, Šebík (76. Gelle), Dudáš, Ivan (46. Chudík), Mlynár, Simonides, Janák (81. Ostrožlík).

Vrakúň - Nový Život 2:0 (1:0). Líder sa od začiatku s chuťou pustil do súpera. Už v 2. min. po peknej strele otváral skóre bývalý ligista Fodrek. V prvom dejstve si domáci vypracovali ešte niekoľko šancí, ale nepridali ďalší gól. V druhom polčase domáci pokračovali v nastolenej hre a v 52. min. po úniku Jazvin dorážal loptu do prázdnej brány z 5 m Bogyai. Zvyšok zápasu sa už len dohrával a hostia tak mohli byť spokojní, že sa zápas neskončil vyšším rozdielom.
Gól: 2. B. Fodrek, 52. K. Bogyai. R Belanský, 300. TJ: Izsmán - Zvoncsár, Audi, Jazvin, Egri (71. Valent), Hamar (71. Gavrilovič), Fodrek, Belkovics, Kubík, Bódis (46. Bogyai), Végh. FC: Bodri - G. Skuby, A. Skuby, Kuczman, Hrotko, Urda, Havlík, Mészáros, Vallo (71. Varju), Öszi (22. Németh), Farkas.

Váhovce - DAC B/T. Hradská 1:1 (1:0). V prvom polčase mali herne domáci mierne navrch. V 30. min. otváral skóre zápasu domáci Borš. Krátko pred polčasom mal ten istý hráč veľkú príležitosť navýšiť skóre zápasu. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 71. min. po spornom momente. V 90. min. mali domáci obrovskú šancu vstreliť víťazný gól, ale lopta sa od brvna odrazila na bránkovú čiaru a hostia so šťastím vybojovali remízu.
Góly: 30. R. Borš - 71. S. Nurkovič. R Pecek, 100. ŠK: Sedlák - Hodúr, Mikulec, Onofrej, Klatt, Kiška, Borš, Šercel, Takáč, Opálek, Laluch. DAC: Varga - Zadeh, Šnirc, VOzár, Nurkovič, Šarič, Olejník, Bögi, Ntsogo, Kétyi, Vágó (37. Koloszi, 88. Görözdi).

Dvory n/Ž. - Kolárovo 1:1 (1:0). Domáci mali územnú prevahu od úvodných minút. Do vedenia sa dostali až krátko pred polčasom, keď v 42. min. premenil penaltu Haulík. Dvory neskôr nevyužili niekoľko čistých šancí, čo hostia využili a v 84. min. vstrelili gól rovnako z pokutového kopu. V konečnom dôsledku môže domácich mrzieť množstvo nevyužitých príležitostí.
Góly: 42. E. Haulík (11 m) - 84. Zs. Magyar (11 m).ČK: 42. M. Zuzula (Kolárovo) R Valent, 200. TJ: Alaksza - Dékány, Andrášik, Gajdoš (66. Mach), Hlavačka, Haulík, Takáč, Dano, Babicz, Glofák, Horňáček. FK: Rom - P. Máté, Zuzula, Tóth, Ró. Kürthy, Zs. Máté, Leckési, Ri. Kürti (17. Cong, 87. Jancsó), Magyar (90. Šógor), Németh, Musitz.

ViOn B/Volkovce - Štúrovo 1:0 (0:0). V kvalitnom zápase si prvú príležitosť vypracovali hostia z juhu krajiny, no nájazd zlikvidoval výborný Školník. Domáci sa snažili najmä o kombináciu po osi Chovanec - Bolinha, a práve po nej padol jediný gól duelu, keď sa v šestnástke nemýlil práve druhý menovaný. Po góle sa snažilo Štúrovo niečo spraviť s výsledkom. Domácich viackrát podržal Školník.
Gól: 60. Bolinha. R Kollárovič, 150. VION: Školník - Rumanko (65. Pacalaj), Mikuš, Kozolka, Žembera, Bakaľár, Skladan, Charizopulos, Gábriš (60. Vnad), Bolinha, P. Chovanec (89. M. Chovanec). MŠO: Prohászka - Baka, Molnár, Pintér, Góra, Balog, Baranyai, Valent, Saláta, Štugel, Kováč.

Imeľ - Veľké Lovce 0:2 (0:1). Hostia zaskočili domácich hneď v 2. min. po rýchlom brejku a zakončení Bégera. Domáci sa rýchlo otriasli a vypracovali si niekoľko šancí, ktoré však nepremenili. Krátko pred polčasom sa rútil T. Lovász sám na brankára, ale neprekonal ho. Imeľ začal hrať pred koncom vabank, čo hostia využili a krátko pred koncom pridali druhý gól, berú tak všetky tri body.
Góly: 2. M. Béger, 89. M. Jakubjak. R Lerint, 50. IMEĽ: Němec - M. Hübsch, Hrnčár, V. Hübsch, Bacigál, Zemanek, Gál, Csontos, Kender, J. Lovász, T. Lovász. TJ: Madarász - Hajko, Endrödy, Galovič, Jakubjak, Gubrica (62. Hatala), Béger, Hagan, Szolnoki, Tóth, Bagala.

16. Močenok 27 2 2 23 17:84 8 (-34)
Vrakúňu, Váhovciam a Želiezovciam odrátajú 3 b.

ZOSTAVA KOLA: R. Sedlák (Váhovce) - M. Šándor (Vlčany), A. Audi (Vrakúň), M. Gajdoš (Dvory), B. Janák (Šurany) - N. Štrbac (Vlčany), J. Olejník (DAC B), K. Németh (Kolárovo), L. Matušica (Vlčany) - Bolinha (ViOn B), T. Benkó (Tvrdošovce).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 22 - Zs. Magyar (Kolárovo), 15 - M. Bisák (ČFK Nitra), J. Dikácz (Tvrdošovce), B. Janák (Šurany), 14 - L. Belkovics (Vrakúň), 13 - R. Borš (Váhovce), 12 - M. Kurej (ČFK Nitra), A. Ivan (Šurany).