Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Najkrajší muž sveta bude vyberať najsexi Slovákov

Plány na národné finále mužskej súťaže krásy nevyšli. Až teraz dostanú mladí fešáci šancu.

Peter Menky je najúspešnejší slovenský model v histórii krajiny.(Zdroj: archív Petra Menkyho)

Plány na národné finále mužskej súťaže krásy nevyšli, sponzori nejavili záujem. Až teraz dostanú mladí fešáci šancu.

NITRA. Najkrajší model na svete Peter Menky z Nitry vyzýva mladých mužov, ktorí si myslia, že majú čo ponúknuť, aby sa prihlásili do prestížnej súťaže krásy. Tá sa po rokoch znovu uskutoční aj na Slovensku a jej víťaz má šancu podobne ako Peťo zabojovať o titul z celosvetovej súťaže.

Najúspešnejší slovenský model sa v branži nepohyboval až do roku 2009, kedy získal slovenský titul Muž roka. Len na základe víťazstva v národnej súťaži sa Peter mohol prihlásiť do prestížnej súťaže modelov Manhunt International. Súperili v nej krásavci z celého sveta, ktorí sa doma stali top mužmi. Modelovi z Nitry sa v konkurencii piatich desiatok borcov podarilo vyhrať. Peter Menky sa pred štyrmi rokmi stal vôbec prvým Slovákom s titulom z celosvetovej súťaže.

Groteskná pozícia

Peter teraz nabáda mladých mužov s vypracovanými telami, fotogenickými tvárami a pevným charakterom, aby neváhali a prihlásili sa do slovenského kola súťaže. To sa od Petrovho celosvetového úspechu na Slovensku nekonalo. Ako je to možné?

Kurióznu situáciu spôsobili problémy s licenciou. V čase, keď sa Peter prihlásil na Manhunt International, spĺňal základnú podmienku, ktorou bola výhra v národnej súťaži krásy. Chýbala ale licencia, bez ktorej sa do súťaže dostať nedalo – Slováci ju nevlastnili. Organizátori celosvetového finále Petrovi navrhli, aby licenciu na súťaž kúpil.

Postavenie Petra tak nabralo groteskný rozmer: mladík sa okrem tvrdej prípravy na súťaž venoval zháňaniu peňazí na kúpu licencie. To znamenalo dvojnásobné náklady. Ak by nebolo rodiny, Peťo by mohol na finále Manhunt International rovno zabudnúť.

Menky vyrazil dych modelingovému svetu

Nitriansky model ale zabojoval, licenciu získal a na finále do Taiwanu sa dostal. A dokonale šokoval celý modelingový svet – chalan, ktorý rok predtým na móle ani nestál, nenúteným spôsobom a s typickým šarmom prevalcoval mužov, čo už roky tvrdo dreli vo svete modelingu.

Opantaný víťazstvom mal Peter veľké plány. Mužskú krásu chcel dostať do slovenských televízií a urobiť u nás národné finále na vysokej úrovni.

Tvrdo ale narazil – okrem odlišných predstáv zabehaných agentúr hlavne na fakt, že od mužských súťaží dávali ruky preč sponzori. „Licenciu som sa rozhodol predať firme s lepším zázemím, kontaktmi aj kapitálom na organizovanie špičkovej súťaže,“ hovorí model Peter Menky.

Súťaž o top muža po rokoch

Firma však o licenciu vlastnou chybou prišla – nedodržala totiž tvrdé podmienky. Licencia sa stala voľnou, no Peter Menky už nemal záujem vhupnúť do celého kolotoča odznovu.

Ten však mala nová majiteľka, ktorá licenciu získala. Aj vďaka nej sa na Slovensku onedlho znovu uskutoční výber najkrajších mužov.

Ideálni adepti musia výborne vyzerať, mať od 18 do 29 rokov, výšku od 183 do 194 centimetrov a hovoriť anglicky. Na základe prihlášky, ktorú môžu získať na maile info@mister-manhunt.sk, sa 17. mája uskutoční casting v bratislavskom hoteli Sheraton. Finále je potom naplánované na 13. júna v Bratislave. Jedným z porotcov na finále súťaže bude aj náš najúspešnejší model Peter Menky.


Časť finalistov Manhunt International 2010. Peťo je druhý sprava.

Manhunt International

Model z Nitry vyhral celosvetovú súťaž v novembri 2010.

Patrí medzi tri svetové súťaže mužskej krásy. Odborníci ju považujú za prestížnejšiu ako Mr. World a Mr. International.

Dôvodov je viac – Manhunt International má najdlhšiu tradíciu, koná sa už od roku 1993. Mr. International sa odštiepila od Manhunt International a o Mr. World sa zase v branži hovorí, že viac ako krása a šarm v nej zavážia politické kšefty.

Po prvý raz v histórii malo Slovensko svojho zástupcu na Manhunt International v roku 2010. Bol ním model z Nitry Peter Menky, ktorý celosvetovú súťaž vyhral.

Tomáš Holúbek

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Ako dávni migranti zmenili Európsku DNA? Prišli len muži a kone

Tretia hlavná migračná vlna zanechala stopu v Európanoch až dodnes.

Kam vyraziť