Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Piknik ako všehochuť zábavy

Keď sa rozpršalo, podujatie sa presunulo pod aulu a Piknik sa skončil skôr. Sťahovať veci pomáhali aj samotní návštevníci.

Na Pikniku ste sa mohli hrať rôzne hry.(Zdroj: (ČE))

NITRA. Príjemné popoludnie prerušené občas dažďom prežili návštevníci Pikniku 2014. Na priestranstve pred hlavnou budovou SPU ho pripravila fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva.

Od poludnia sa tu striedali akcie rôzneho druhu, nechýbalo občerstvenie, stretnutia priateľov a dobrá nálada. Každý si mohol vybrať, čo ho zaujímalo – zahrať si rôzne hry, zašportovať si, vyskúšať vodnú fajku, dať si čaj či vypočuť si koncert. Čitáreň krajskej knižnice ponúkla besedu so spisovateľkami Janou Chmelovou, Evou Avou Šrankovou a Zuzanou Šedou. Mohli ste sa začítať do kníh, z vyradených ste si mohli zobrať aj domov.

Pozornosť pútala strieborná tyč v strede trávnika, na ktorej dievčatá predvádzali pole dance. Viacerí z okolostojacich sa nedali núkať a vyskúšali si to. Raz s väčším, raz s menším úspechom. „Neboj sa, dáš to,“ povzbudzovali sa chlapci navzájom. Viacerí síce „niečo“ dali, ale pole dance to nebolo.
Na piknik prišiel aj Denis Marek, prvák odboru záhradná architektúra. Prilákalo ho pekné počasie a zvedavosť, o čom to vôbec bude. „Som tu s priateľmi, je tu fajn. Máme práve pred prednáškou, tak sa rozhodujeme, či na ňu ísť alebo nie,“ priznáva Denis, ktorý si pole dance tiež vyskúšal.
„Bol som zvedavý, či to zvládnem. Ono to len tak jednoducho vyzerá.“ Lektorka Patrícia Švelanová sa tešila: „Konečne sa aj chlapi odvážili cvičiť. Tí majú oproti ženám tú výhodu, že majú viac svalovej hmoty.“

Piknik ponúkol viacej umeleckých vystúpení. Tesne pred programom Tralaškoly sa rozpršalo, podujatie sa presunulo pod aulu a Piknik sa skončil skôr. „Prekvapila ma ochota pomáhať, keď sa rozpršalo. Návštevníci pomáhali schovávať deky, aparatúru, knižky... Aj o tom to je - o spolupatričnosti a vzájomnej pomoci," dodala za organizátorov Monika Jančovičová.

FOTKY: (ČE)

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Ako dávni migranti zmenili Európsku DNA? Prišli len muži a kone

Tretia hlavná migračná vlna zanechala stopu v Európanoch až dodnes.

Kam vyraziť