Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Vrakúň vedie už o 10 bodov

IV. LIGA JV: Dvory v derby porazili Šurany. Rezerva ViOnu vyhrala po mesiaci. ČFK neuspel v Želiezovciach.

Želiezovce - ČFK Nitra 1:0 (1:0). Obe družstvá podávali od úvodných minút bojovný výkon na ťažkom teréne. V 8. min. prišla obrovská chyba hosťujúcej obrany, lopty sa zmocnil Kokoška, prihral Dobiašovi a bolo 1:0. V ďalšom priebehu si obe mužstvá vytvorili šance, ktoré však nepremenili a domáci tak zvíťazili najtesnejším rozdielom.
Gól: 8. M. Dobiaš. R Mlinkovics, 150. MŠK: Straňák - T. Rotík, Začka, Duchoň, Valach (87. Madaj), Dobiaš, Kokoška (61. Bencsík), Štuller, Kazár (90. Heimlich), Janšík, S. Rotík. ČFK: Slovák - Javorčík, Mošať, Kotula, Ballabáš, F. Dedič, Buday, Čiffáry (46. Kramný), Bisák, Kurej (62. M. Dedič), Serenčéš (87. Kľučár).

Štúrovo - Kolárovo 4:2 (0:1). Snaha domáceho družstva narážala na veľmi dobre organizovanú obranu hostí. Boli to však práve hostia, ktorí sa v 42. min. dostali po brejkovej akcii do vedenia. Domáci však neskladali zbrane a po obrátke otočili stav stretnutia tromi gólmi v rozpätí 9 minút. Hosťom sa podarilo vstreliť kontaktný zásah, domáci o pár minút rovnako reagovali gólom a zaslúžene si tak pripísali tri body.
Góly: 48. a 55. R. Kovács, 57. a 83. S. Balog - 42. a 78. K. Németh. R Pintér, 150. MŠO: Prohászka - Válent, Baka, Góra, Balog, Baranyai (88. Kóša), Andris (77. Ubár), Saláta, Štugel, Kovács, Vavrík (7. Petrovič). FK: Fekete - P. Máté, Czabány, Zuzula, Tóth, Kürthy, Nguyen (71. Leckési), Zs. Máté, Magyar, Németh, Musitz.

Vrakúň - Tvrdošovce 1:0 (1:0). Domáci mohli otvoriť skóre hneď v 1. minúte, vzápätí sa hostia nepresadili z brejkovej situácie. V 20. min. sa po štandardnej situácii dostal k lopte Molnár a zblízka otváral skóre. Po zvyšok zápasu sa hral vyrovnaný futbal bez výraznejších šancí a domáci si tak po priemernom výkone pripísali ďalšie tri body. Gól: 20. T. Molnár. R Janus st., 250. VRAKÚŇ: Izsmán - Méry, Zvoncsár, Egri, Audi, Gavrilovič (46. Belkovics), Molnár (41. Kubik), Jazvin, Végh, Hamar (83. Bogyai), Fodrek. ŠK: Molnár - Kökényesi, Csabai, Lörinc (86. Vincze), Kanás, Dikácz, Benkó (68. Máté), Spevák, Kovács, Oláh, Császár (81. Buda).

Váhovce - Močenok 5:1 (3:0). Domáci boli jasne lepším tímom počas celého zápasu, keď v prvom polčase predčili svojho súpera rozdielom triedy. Po prestávke sa podarilo hosťom z ojedinelej akcie znížiť na 3:1. Domácich to však nevyviedlo z miery, pridali ďalšie dva góly a poľahky si poradili so svojím súperom. V zápase sa zaskvel strelec hetriku Michal Filo.
Góly: 4., 22. a 62. M. Filo, 44. P. Kiška, 68. P. Klatt - 50. F. Kučera. R Tokoš, 150. ŠK: Jeremias - Opálek (74. Szöcs), Rosinský (30. Karácsony, 68. Mikula), Mikulec, Laluch, Takáč, Hodúr, Klatt, Filo, Kiška, Šercel. FK: Pápay - Čiernik, Danada, Frťala, Majdiak, Očenáš, Vencel (40. Hanák), Kučera, Lenčéš, Sýkora (59. Dicsér), Soroka (32. Bennár).

Dvory n/Ž. - Šurany 1:0 (0:0). V prvom dejstve sa hral futbal medzi šestnástkami. Prvý vzruch prišiel v 35. min., keď Babiczovu strelu neudržal hosťujúci brankár Mráz a Dano dorážkou zblízka otváral skóre. V druhom polčase si hostia vypracovali tri veľké príležitosti, ale stroskotali na výbornom brankárovi Alakszovi. Po zvyšok zápasu stavili domáci na defenzívnu hru a pripísali si po bojovnom výkone tri body.
Gól: 35. A. Dano. R Pecek, 300. TJ: Alaksza - Dékany, Andrašík (80. Hruška), Gajdoš, Hlavačka, Haulík, Takáč, Dano (48. Mach), Babicz, Horňáček, Glofák. ŠK: Mráz - Piskla (46. Tinák), Prochaczka, Gašparík, Chudík (76. Šebík), Tvrdoň, Gábriš, Dudáš, Simonides (87. Mlynár), Ivan, Janák.

ViOn B/Volkovce - Nový Život 5:0 (2:0). V prvom polčase sa po kombinačných akciách dostali domáci do dvojgólového vedenia. Hostia v snahe spraviť niečo s výsledkom pritlačili domácich, no však bez gólového efektu. Kontry domácich v závere zápasu boli pre hostí smrteľné a postupne domáci navyšovali skóre zápasu. Azda najkrajším gólom stretnutia sa predviedol Korman.
Góly: 15. I. Bakaľár, 21. a 66. J. Chovanec, 78. D. Korman, 88. M. Ondrejka. R Barcík, 100. VION: Školník- Vnad, Mikuš (77. Roman), Kozolka, Žembera, Hözl, Skladan (71. M. Chovanec), Ondrejka, Bakaľár, Korman, J. Chovanec. TJ: Bodri - G. Skuby, Kordoš, A. Skuby (5. Varju), Kuczman, Urda, Mészáros, Havlík, Öszi, Farkas, Hrotko.

Imeľ - DAC B/T. Hradská 0:4 (0:1). Hostia vleteli na súpera od úvodnej minúty a vypracovali si niekoľko veľkých príležitostí. Úvodný gól padol v 29. min., keď z krátkej vzdialenosti skóroval Ntsogo. Po prestávke hostia naďalej dominovali, pridali ďalšie tri góly a nebyť ďalších nepremenených šancí, zápas sa mohol skončiť aj vyšším rozdielom.
Góly: 29. a 67. Ntsogo, 51. A. Kétyi, 59. M. Hrazdílek. R Bartoš, 100. IMEĽ: Nemec - Hrnčár (57. Lovász), V. Hübsch, Bacigál, Zemánek, Simonics (57. Csontos), Zrubec, Wittich, M. Hübsch, Gál, Kender. DAC B: Varga - Zadeh, Olejník (80. Mikuláš), Vozár, Šnirc, Hrazdílek (75. Vágó), Nurkovič, Kladník, Bögi, Ntsogo, Kétyi (88.Görözdi).

Veľké Lovce - Vlčany 1:1 (1:1). Začalo sa aktívne, v 7. min. strelou z 25 m otvoril skóre Lontoš. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 24. min. po rýchlom brejku. V druhom polčase sa hralo hore-dolu, obe mužstvá si vytvorili niekoľko šancí. Vynikali však obaja brankári, ktorí sa svojimi skvelými zákrokmi zaslúžili o to, že sa už skóre nemenilo a mužstvá si tak body delili.
Góly: 7. M. Lontoš - 24. E. Zsebi. R Forró, 200. TJ: Madarász - Lontoš, Hajko, Bagala, Galovič, Jakubjak, Zima, Endrödy, Béger, Halaji (61. Hagan), Mihók (74. Sallai). FK: Bránsky - Šándor, Matušica (90. Bachratý), Nagy, Kupec, Štrbac, Halászik, Molnár, Šuník, Zsebi (82. Jancsó, 90. Iványi), Mónosi.

16. Močenok 23 1 2 20 11:72 5 (-28)
Vrakúňu, Váhovciam a Želiezovciam odrátajú 3 b.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 18 - Zs. Magyar (Kolárovo), 15 - M. Bisák (ČFK Nitra), 14 - L. Belkovics (Vrakúň), 12 - J. Dikácz (Tvrdošovce), B. Janák (Šurany), 11 - D. Dobrý (Dvory n/Ž.), R. Borš (Váhovce).

ZOSTAVA KOLA: B. Alaksza (Dvory) - A. Štugel (Štúrovo), L. Hlavačka (Dvory), R. Žembera (FC ViOn B), M. Šándor (Vlčany) - P. Kokoška (Želiezovce), S. Balog (Štúrovo), D. Korman (FC ViOn B), J. P. Ntsogo (DAC B), M. Filo (Váhovce) - S. Nurkovič (DAC B).