Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Plandoru teší záujem ľudí a vzájomná hrdosť

Šéf hokeja v Nitre je nadšený zo vzťahu, aký si vytvorili fanúšikovia ku klubu a mužstvu. Sezónu napriek prehre v poslednom zápase hodnotí úspešne.

Pred sezónou chceli Nitrania lákať divákov a dostať sa znovu do semifinále. Oba ciele splnili, ba až prekročili. Zľava riaditeľ klubu Ján Plandora a tréner Antonín Stavjaňa.(Zdroj: Dušan Tarko)

„Vidím, že naša práca má zmysel, a preto nemôžeme z našej cesty ustúpiť,“ hovorí Ján Plandora.

Začnime športovým hľadiskom. Nitra sa dostala do finále, kde sa hralo na sedem zápasov, patrí jej striebro. Ako vnímate tento výsledok?
- S malým odstupom času to celé vnímam ako veľký úspech nášho klubu. Nielen samotné umiestnenie a striebornú medailu, ale predovšetkým našu hru a skvelú atmosféru na domácich zápasoch a výjazdoch našich fanúšikov. Záujem celej nitrianskej verejnosti bol obrovský. Myslím si, že nám v tých chvíľach závidelo celé hokejové Slovensko. Viacerí hokejoví kolegovia to aj osobne vyjadrili. Boli sme viac ako vyrovnaným súperom veľkému favoritovi. O to väčšia vďaka patrí všetkým, ktorí sa o tento úspech pričinili. Krásna sezóna aj bez čerešničky na torte.

Z vášho pohľadu čo chýbalo k tomu, aby mala sezóna zlatý punc? Čo z finálovej série vás najviac mrzí?
- Určite nás všetkých mrzí výsledok posledného zápasu, ale ten bol asi len vyvrcholením pre nás dosť smolnej série. Trikrát sme prehrali v nájazdoch a predĺženiach, hlavne v treťom zápase sme boli 50 minút lepším mužstvom, ale nepodarilo sa nám v ňom uspieť. Možno by sa celá séria odvíjala ináč. V piatom zápase sme mali šťastie počas celého zápasu, ale pri nájazdoch sa opäť od nás odklonilo. Sedel som za košickou bránou, puk dvakrát veľmi tesne minul bránu. To sú ale len také keby, podstata bola niekde inde. Košiciam sa pred finále play-off vrátili do zostavy kľúčoví hráči Spilar a Marcinko, ktorí „urobili“ prvé dva útoky. Nám naopak postupne vypadli Kmeč, Pupák, L. Novák, Mráz, Milo hral celé finále so zlomenými rebrami, Ručkay so zlomeným prstom, Tománkovi úplne odišla forma. Náš káder bol veľmi úzky a v siedmom zápase sa to, bohužiaľ, prejavilo. Nedokázali sme odpovedať na súperov lacný gól a potom sa to už viezlo.

Ako vnímate fanúšikovský záujem a podporu? Nezvažovali ste napríklad umiestniť šiesty zápas v sérii na Štadión O. Nepelu, kde by sa vošlo 10-tisíc ľudí?
- Taká myšlienka síce padla, ale hneď sme ju aj zavrhli, bolo by tam naozaj viac našich fanúšikov ako doma? Ja stále tvrdím, že hokej v Nitre robíme pre ľudí, neuveriteľný divácky záujem dokázal, že to asi robíme dobre. Máme z toho obrovskú radosť. Oslavy našich 500-600 fanúšikov po prehratom siedmom zápase v Košiciach ďaleko prevýšili oslavy 7000 Košičanov po zisku titulu. To hovorí za všetko. Boli sme kritizovaní za predaj lístkov na finálové zápasy. Robili sme všetky opatrenia, aby sa čo najviac lístkov dostalo do predaja. Záujem divákov prekračoval našu oficiálnu kapacitu minimálne trikrát. Je mi ľúto, že nie všetci ste sa na zápas dostali, ale naozaj sme to nevedeli ináč riešiť. Osobne som dojatý zo záujmu našich divákov o hokej, ale podstatné je, že diváci nie sú pasívni, ale tvoria perfektnú kulisu. Celý klub je na vás hrdý. Je to pre nás záväzok a motivácia do ďalšej sezóny. Invázia Nitry na posledný zápas do Košíc - väčší dôkaz vašej vernosti a záujmu o náš klub ste nám dať nemohli. Ďakujem.

Vstupné v play-off išlo hore, skončila sa sezóna aj finančným úspechom pre klub?
- Financií v športe na Slovensku asi nebude nikdy dosť. Veľká väčšina príjmu zo vstupného išla na odmeny a platy hráčov a trénerov. Kvalitné mužstvo stojí aj viac peňazí. Sme radi, že diváci správne pochopili našu cenovú politiku. Tritisíc lístkov sa v piatok pred šiestym zápasom vypredalo za hodinu. Som rád, že môžem konštatovať, že naši vynikajúci fanúšikovia sú pre klub zároveň aj najväčšími sponzormi. Naša vzájomná symbióza je príkladom pre všetky extraligové kluby na Slovensku. My sme hrdí na našich fanúšikov, fanúšikovia sú hrdí na naše mužstvo. Keby to takto fungovalo ešte aspoň v 4-5 kluboch, nemuseli by sme mať o extraligu obavy.


Ján Plandora si užil oslavy postupu do finále aj s dvoma malými synmi. FOTO: ONDREJ BOBEK

Dostanú hráči za striebro odmenu od klubu? Mesto im už odmenu schválilo.
- Hráči za postup do finále mali vypísané odmeny a už ich aj dostali vyplatené. Príjem zo vstupného z play-off, ako som už spomenul, bol vyčlenený hlavne na vyplatenie odmien a platov mužstva a trénerov. Za dodatočnú odmenu od mesta veľmi pekne ďakujeme.

Po takejto sezóne je predpoklad, že stúpne cena niektorých hráčov či trénera. Ste pripravení čeliť tomuto tlaku?
- S väčšinou hráčov sme boli dohodnutí na pokračovaní už pred play-off. Vo štvrtok a piatok sme si s trénerom urobili audit kádra. Máme tam pár otvorených okienok. Niektorí hráči nás v najťažších chvíľach sklamali, niektorí, naopak, prekvapili. Chceme káder čo najskôr uzavrieť, aby sme mohli 12. mája začať prí- pravu na novú sezónu. Z istých odchodov môžem potvrdiť odchod Roberta Kristana. Ten naozaj prerástol naše možnosti. Nemalo zmysel s ním vyjednávať, jednoducho by sme ho nevedeli zaplatiť.

Latku pred ďalšou sezónou ste nastavili veľmi vysoko. Aké budú ciele o rok?
- O cieľoch je ešte predčasné hovoriť, ale po dvoch medailových sezónach si asi nižší cieľ dávať nemôžeme. Navyše máme voči divákom záväzok. Je pre nás pozitívne, keď vieme, že za dobrú robotu budeme aj odmenení vašou priazňou. V takej atmosfére sa všetko robí ľahšie, vedeniu aj mužstvu. Opakujem sa, ale som šťastný, že sa nenaplnili moje slová, že zopakovať eufóriu zo sezóny 2005/06 bude veľmi ťažké. My sme dnes ešte oveľa ďalej. Klub dnes nestojí na jednom-dvoch ľuďoch. Sme tím aj vo vedení, skvele podporovaní naším primátorom. Naša práca má svoj zmysel, prinášame radosť a krásne športové zážitky obyvateľom nášho mesta, a preto nemôžeme z našej cesty ustúpiť.

Aký program čaká mužstvo v pondelok?
- Dnes nás čaká oficiálne ukončenie našej krásnej sezóny. Od 16.00 h pred OC Max v spolupráci s OC Max, mestom Nitra a Jednotou usporiadame rozlúčku s fanúšikmi spojenú s autogramiádou. Všetkých srdečne pozývame. Dúfajme, že aprílové počasie nám bude naklonené. Večer od 19.30 h organizujeme slávnostný banket za účasti hráčov, trénerov a ich partneriek, ako aj pre našich sponzorov a priateľov. O zábavu sa postará naša partnerská skupina Desmod, pripravené je aj vyhlásenie All stars nášho mužstva v sezóne 2013/2014 a dražba dresov. Pokiaľ by bol záujem, lístky je možné ešte kúpiť na sekretariáte klubu.

Čo dodať na záver?
- Na záver by som chcel v mene celého klubu poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili o naše strieborné medaily. Samozrejme, hráčom a trénerom. Nie všetci sú však viditeľní, maséri, kustódi, šofér, všetci sú súčasťou tímu. Vďaka patrí aj zamestnancom na prevádzke zimného štadióna, ktorí v zložitých podmienkach dokázali zabezpečiť bezproblémový chod štadióna. Takisto celému ekonomickému oddeleniu - manažérky, ekonómka a pokladníčky si tiež vzorne plnia svoje povinnosti. Naša činnosť by bez finančnej a materiálnej pomoci našich partnerov nebola možná, preto sú naše úspechy úzko späté s ich podporou, za čo sme im vďační. A kto je priamo zodpovedný za náš úspech okrem hokejistov a trénerov? Spomeniem aspoň pár mien - pán primátor Dvonč, športový manažér Panis, hlavní partneri páni Peniaško, Kusý, Šmidák, správca ZŠ Ecker a trochou som k tomu, dúfam, pomohol aj ja. Ďakujem.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Inšpektorát sa vyjadril, kto je zodpovedný za pád stropu v obchodnom centre

Incident spôsobila uvoľnená vzduchotechnika. Nikto sa našťastie nezranil.

Súťaž na parkovacie domy v Nitre budú opakovať

Jednu parcelu už neponúknu. Dôvodom sú problémy so statikou.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Blízke regióny

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dva dôležité body zostali doma

Topoľčianski hádzanári po dvoch prehrách porazili doma Nové Zámky.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Všetky správy

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Najlepší kanonier československej reprezentácie Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí. Na úzke klziská v zámorí sa po emigrácii dostal ako tridsiatnik.

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

Chodník na námestí sa prepadol do päťmetrovej hĺbky

Pokojná prechádzka po Námestí slobody sa pre staršiu pani mohla skončiť tragicky. Takmer sa zrútila do stovky rokov starej pivnice.

Civilizáciu Aztékov zničila európska zbraň, nevedeli proti nej bojovať

Za kolapsom rozvinutej juhoamerickej civilizácie môže byť aj pandémia paratýfusu.

Kam vyraziť