Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Čo zažili fanúšikovia Hornej Kráľovej v Lehniciach?

Stretnutie futbalistov Lehníc s Hornou Kráľovou bolo ťahákom 19. kola piatej ligy Juh. Dostali sme list od fanúšikov hostí, ale priestor na reakciu sme dali aj domácemu táboru.

Po stretnutí Lehníc s Hornou Kráľovou prišlo k incidentom medzi fanúšikmi.(Zdroj: archív (kfc))

Stretnutie futbalistov Lehníc s Hornou Kráľovou bolo ťahákom 19. kola piatej ligy Juh. Do redakcie MY Nitrianskych novín sme dostali list od fanúšikov hostí, ale priestor na reakciu sme dali aj domácemu táboru.

Najskôr ponúkame vyjadrenie fanúšikov KFC TIBI Horná Kráľová k zápasu v Lehniciach:

„Tak ako každú nedeľu, aj teraz sme sa vybrali na zápas povzbudiť našich hráčov. Chodíme na domáce zápasy a každý druhý týždeň cestujeme povzbudiť naše mužstvo na vonkajší zápas. Tentoraz to bol zápas v Lehniciach, ktorý sa odvíjal v duchu fair-play, samozrejme, až na niektoré zákroky domácich, ktoré sa na naše šťastie skončili bez ujmy na zdraví našich hráčov. Vcelku férový zápas poznačila 90. minúta, keď hlavný rozhodca odpískal vymyslený pokutový kop za stavu 2:2, ktorému nechcel veriť azda nikto na štadióne. Domáci kapitán, na ktorého bola penalta po neexistujúcom zákroku pískaná, povedal hosťujúcim hráčom: „Sorry chlapci, bohužiaľ musíme vyhrať“, čím priznal nafilmovanie penalty, čo nám už nebolo nič platné. Opäť, na naše šťastie, domáci Šnegoň pokutový kop nepremenil. Po záverečnom hvizde sme tak mali mimoriadne ťažké srdce na rozhodcu, ktorý si odniesol nejaké tie vulgárne pokriky na svoju osobu. Vtom domáci usporiadatelia a domáci podgurážení diváci napadli nás, hosťujúcich fanúšikov, a nevyhli sme sa pästným úderom. My, fanúšikovia KFC, sme pre svoje zdravie rýchlo nasadli do áut a pobrali sa s nepríjemným zážitkom domov. Cestou domov padala najčastejšie otázka, kam speje tento futbal, rozmýšľali sme, či sa vôbec oplatí niekam chodiť.“

* * * *
Priestor na reakciu sme poskytli aj klubu TJ Lehnice.

„V mene vedenia TJ Lehnice reagujeme na list fanúšikov KFC TIBI Horná Kráľová k futbalovému zápasu odohranému na ihrisku Lehníc. V zápase, ktorý aj „fanúšikovia“ hostí hodnotili ako férový, vytýkajú niektoré zákroky domácich. Podľa nášho názoru sa naozaj hralo férovo, bez zákerných zákrokov (zranený hráč domácich - po nezavinenej zrážke). Počet žltých kariet 1:4, žltá domácich za rečnenie.
K inkriminovanej penalte: každý pokutový kop na konci zápasu bolí a vyvoláva emócie. TJ Lehnice nie je v postavení, že „musí vyhrať“, nakoľko postavenie v tabuľke hovorí, že sme v bezpečí ďaleko od zostupových miest, nakoľko dvaja poslední majú po 7 bodov a my s 31 bodmi sme na 7. mieste tabuľky. Na margo celej udalosti ešte toľko, že niekoľko minút pred koncom sme mohli kopať odpískaný rohový kop, ale náš hráč šiel za rozhodcom a priznal teč, hra pokračovala odkopom od brány hostí.
Čo sa týka incidentu po zápase, fanúšik (nie fanúšikovia) hostí, pričom jeho stav triezvosti nechceme hodnotiť, pri odchode rozhodcov do kabín im vulgárne nadával a urážal všetko okolo seba a ako zmyslov zbavený, kmásal mreže oddeľujúce divákov od aktérov zápasu. Vo verbálnom provokovaní neprestal ani pri odchode zo štadióna a vyvolával potyčku s domácimi fanúšikmi. Nie sme zvyknutí na podobné „súboje“ fanúšikov a odcudzujeme ich, nakoľko futbal má byť zábava, nie bojisko, súper súperom a nie nepriateľom. Usporiadatelia pri uvedenej situácii neboli, nakoľko sa stala mimo areálu ihriska. Naše vzťahy za roky účinkovania v krajských súťažiach sú hodnotené klubmi pozitívne, napr. Beladice, Čeľadice, atď. Našou snahou, je aby futbal divákov zabával a prilákal čo najviac fanúšikov, a želáme si aby sa takéto udalosti na ihriskách nevyskytovali a diváci chodili na zápas povzbudzovať, a nie vyvolávať konflikt.“

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Fotogaléria: Olomouc - FC Nitra 1:0

Prípravné stretnutie bolo generálkou pre oba tímy, ktoré účinkujú vo svojej krajine v druhej lige.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Bugina, ktorú maturant sám vyrobil, priniesla zlato

Levickí priemyslováci boli úspešní na strojárskej olympiáde v Bratislave.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Všetky správy

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Saganova dobrá nálada sa prejavila aj v tom, že počas čakania na interview sa rozhodol aj on zmeniť z respondenta na novinára.

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

Vincent Lukáč nesúhlasí s vyvesením jeho dresu v Steel Aréne

Vedenie oceliarov rozhodnutie bývalého hokejistu prekvapilo.

Kam vyraziť