Vonku zabrali Gabčíkovo a Neded

MRZ: Veľký Meder zvládol ďalší domáci šláger, porazil Komárno, a vedúcu trojicu tak delí iba bod. Galanta získala piaty bod.

J. Bohunice - Nitra jun. 1:0 (1:0)
Domáci začali aktívnejšie, ale svoje akcie nedotiahli dokonca. V 27. min. získal domáci Gašparík vysokým pressingom loptu v nitrianskej šestnástke, hostia sa dopustili faulu a hlavný rozhodca nezaváhal. Pokutový kop premenil Koleno. Domáci mali aj ďalšie šance, ktoré nevyužili a tak bol súper stále v hre. Doplatiť na to mohli v závere prvého polčasu, kedy loptu vybojoval Vindiš, dostal sa do streleckej pozície a domácich zachránila žrď. V druhom polčase mali domáci ďalšie šance, ktoré nevyužili, hostia stále „žili“, a to pridávalo zápasu na nervozite. Nitrania sa prezentovali v druhom polčase kombinačným futbalom, ale so strelami si poradil brankár a ich akcie končili pred šestnástkou. Domáci tak získali dôležité tri body z pokutového kopu.
Góly: 27. Koleno (11 m). R Košťál, ŽK: Lančarič, Štrbo - Kováč, Babinec, 100 divákov. FC: Hipp - Mesároš, Chorváth (66. E. Moravčík), Oravec, Bartošek, Urblík, Drgoňa, Kacír (78. Barborík), H. Kováč, Vindiš, Urbanič (68. Babinec). (SC)

SkryťVypnúť reklamu

Veľký Meder - Komárno 1:0 (0:0)
Šláger kola sa hral vo svižnom tempe, no medzi šestnástkami a v prvom polčase prakticky bez väčších šancí. Viac prevládala bojovnosť ako kombinačná hra a derby stretnutie zaostalo kvalitou za očakávaniami. Za zmienku stojí Szórádov center zo 16. min., ktorý ale preletel ponad domácu bránu. Po zmene strán sa iniciatívy chopili domáci hráči. V 55. min. Göghovu strelu brankár poľahky zneškodnil, ale o tri minúty neskôr po faule na Tuschela už bol na parádny priamy kop z 22 metrov v podaní Pisára krátky. Ten istý hráč spálil obrovskú šancu v 63. min. po centri Szabóa. Tesne pred koncom sa k slovu dostalo aj Komárno. Po centri Antunoviča však Szórád nemieril presne. Hostia za celé stretnutie nevyslali ani jednu strelu do priestoru domácej brány a Veľký Meder sa tak mohol radovať z tesného, no zaslúženého víťazstva.
Gól: 58. Pisár. R Otiepka, ŽK: Filipský - Szórád, Nagy, Gonzáles, 700 divákov. MŠK: Rožník - Tuschel, Föglein (68. Dömötör), Szabó, Filipský, Petráš, Mészáros, Gögh (85. Gerhát), Pisár, Musil, Speck. Tréner P. Lérant. KFC: Kostoláni - Podlucký, Adámik, Zs. Németh, Szórád, Nagy, Gonzáles (80. Rigó), Antunovič, Molnár, Tóth, Csonka (77. P. Németh). Tréner I. Gyurenka. IVAN BOBKOVIČ

Tr. Stankovce - Neded 1:3 (1:3)
Smoliarske stretnutie pre domácich futbalistov. Tí už v 21. min. prehrávali 0:3. V 42. min vykresal iskrieku nádeje Záhumenský, ktorý z 25 m exportnou strelou vrátil domácich do stretnutia. Domáci aj pri enormnej snahe nedokázali zvrátiť výsledok a pripísali si ďalšiu porážku, hoci v zápase neboli horším tímom.
Góly: 42. Záhumenský - 5. a 17. Valachovič, 21. Kalmár. R Kozolka, ŽK: Záhumenský - Brath, Guemache, 250 divákov. FC: Orichel - Ambruš, Szabó, Hambálek, Kukučka, Kovács, Filip (67. Verchola), Kalmár, Brath (89. Mikulčík), Guemache (87. Szocs), Valachovič. Tréner D. Benkovský. IVAN ADAMKOVIČ

Palárikovo - Gabčíkovo 1:2 (1:1)
Už v 3. min. po centri Krajčoviča otvoril skóre Kunovský. Tlak domácich bol očividný celý prvý polčas, avšak bez ďalšieho gólového efektu. Obrovskú šancu mal v 14. min. Drljača, ale z päťky prestrelil. Po góle volala aj šanca Sedláka desať minút pred polčasom, ale ten svoj samostatný nájazd nezvládol. Domáci zákonite pykali, keď gólom do šatne vyrovnal po ojedinelej akcii Zelenický. Po obrátke hrali oba celky viac opatrne. Palárikovčania síce strelili gól v 53. min., ale ten neplatil pre postavenie mimo hry. Hostia trpezlivo čakali na svoju príležitosť, ktorá prišla v 59. min., kedy center do pokutového územia našiel Bognára, ktorý strelil, ako sa neskôr ukázalo, víťazný gól svojho mužstva. Domáci sa snažili potom až do konca aspoň vyrovnať, ale súper im umnou obranou toho už veľa nedovolil.
Góly: 3. Kunovský - 44. Zelenický, 59. Bognár. R Gašparovič. ŽK: Kopecký, Lénárth, Bognár, Garcia (všetci G.), 400 divákov. OTJ: Balogh - Vajda, Španír (65. Bombicz), Blaho, Farkaš, Sedlák, Janso, Petrovič, Krajčovič, Kunovský (68. Hrašna), Drljača (80. Mijailovič). Tréner P. Zelenský. TJ: Kopecký - Zelenický (79. Murányi), Bolega, Lelkes (46. Ágh), Lénárth, Paukner (87. Sendrei), Faragó, Bognár, Kotora, Garcia, Szőcs. Tréner M. Süttő. (RG)

Galanta - Led. Rovne 1:1 (1:1)
Začiatok stretnutia nevyzeral pre domácich najlepšie. Hneď v 2. min. inkasovali po chybe obrany, keď sa pred bránou najlepšie zorientoval hosťujúci Lipták a otvoril skóre. Galanta však rýchlo odpovedala. O päť minút neskôr po rohu vyrovnal Kružlík a v ďalšom priebehu prvého polčase mala mierne navrch. Hralo sa však medzi šestnástkami a šancí bolo pomenej. Po zmene strán prevzali iniciatívu hostia, Galanta fyzicky postupne odchádzala. Z množstva šancí ale Led. Rovne gól nevyťažili. Galantu v zlomových momentoch podržal výborne chytajúci Gruszka, zásluhou ktorého domáci zo zápasu vyťažili cenný bod.
Góly: 7. Kružlík - 2. Lipták. R Otrubčák, ŽK: Kováč - Pokorný, 100 divákov. SLOVAN: Gruszka - Toman (90. Kollár), Nagy, Bíro (46. Spišiak), Turňa, Kružlík, Nazad, Mészáros, Kováč, Tornyai, Szabó (83. Jurana). Tréner R. Rajt. PAVOL ŠUTÁK

Bánovce - Topoľníky 8:0 (4:0)
Bánovce konečne prelomili v domácom zápase streleckú smolu a hostia si tak odniesli poriadny debakel. Všetky góly domácich padli po pekných kombinačných akciách, ktoré diváci na záver aj odmenili mohutným potleskom. Domáci sa ujali už v 19. min. a do prestávky pridali v priebehu desiatich minút tri ďalšie góly. Do druhého polčasu sa vstupovalo prakticky už za rozhodnutého stavu, domáci však hrali s chuťou a po ďalších akciách pridali ďalšie štyri góly. Zaujímavosťou stretnutia bol aj fakt, že do šancí sa v drese Bánoviec dostal každý hráč, čo bol na ihrisku. Výsledok pre hostí mohol tak byť ešte krutejší. Po takmer roku podali Bánovce konečne solídny výkon, hodný tomu, aké majú hráči vytvorené podmienky v Spartaku.
Góly: 19. Bogdanovič, 34. a 84. Gajdošík, 39. a 54. Svatík, 44. Škultéty, 66. Doknič, 72. Bodocký. R Jakúbek, bez kariet, 200 divákov. TJ: Várady (46. Baranovics) - Habenicht, Lelkes, Milan, Helész, Mandák, Frühvald, G. Kovács (71. Lépes), Rajkovics, Egri, Erös (46. P. Kovács). Tréner I. Egri. (MK)

V. Ludince - Domaniža 3:0 (2:0)
Domáci nastúpili do zápasu s cieľom po prvý raz naplno bodovať v jarnej časti, čo aj na ihrisku ukazovali počas celého zápasu. Dokázali si vytvoriť množstvo šanci. Tlak mali hlavne od 10. minúty, keď veľkú šancu spálil Mikula strelou spoza šestnástky. V 12. min. a následne v 20. min. po identickej akcii mohol otvoriť skóre Kanyicska. Domáci tlak vyústil do gólu v 40. min. Polák spoza šestnástky otvoril skóre zápasu. Domáci zvýšili svoj náskok o dve minúty, keď po hosťujúcej ruke zahrával penaltu A. Kosák a bezpečne ju aj premenil. V druhom polčase sa hneď na úvod rútil Kanyicska sám na brankára, loptu však zasunul vedľa brány. Následne v 57. min. po centri Mikulu na A. Kosáka posledne menovaný znovu nepremenil. Hostia sa následne mierne osmelili a vytvorili si aj nejaké šance. Asi najvážnejšia prišla v 63. minúte, keď musel Benko kryť hlavičku Domaniže. V 72. min. zvyšoval opäť A. Kosák už na 3:0. Následne domáci ešte viac pritlačili, ale hosťujúci brankár odolal šanciam Kanyicsku. Domáci po dobrom výkone zdolali svojho súpera jednoznačne 3:0.
Góly: 40. Polák, 42. A. Kosák (11 m), 72. A. Kosák. R Fehér, ŽK: Braciník, 200 divákov. DRUŽST.: Benko - Polák (68. Sásik), M. Kosák, Varga (35. Balog), A. Kosák, Flídr, Soboňa. Mikula (75. Herceg), Horniak, Kanyicska. Tréner I. Kasana. (IP)

Beluša - Horná Nitra 0:2 (0:1), 39. Viktory, 70. Uríček. Dohrávka 17. kola: Domaniža - Led. Rovne 2:2 (2:0), 19. Svoboda (11 m), 32. T. Pilár - 75. M. Hruška, 76. Prekop.

1. Komárno 19 15 1 3 37:16 46 (+19)
2. Gabčíkovo 19 14 3 2 50:16 45 (+18)
3. Veľký Meder 19 15 0 4 43:14 45 (+15)
4. Neded 19 11 4 4 39:19 37 (+10)
5. V. Ludince 19 9 6 4 37:22 33 (+3)
6. Palárikovo 19 9 5 5 26:14 32 (+2)
7. Horná Nitra 19 10 1 8 33:23 31 (+4)
8. Led. Rovne 19 7 8 4 32:22 29 (+2)