Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

V synagóge ocenili pedagógov

Učitelia vydávajú zo seba maximum, aby deti zaujali, musia byť presvedčiví. Dnešní žiaci sú iní ako voľakedy, nestačí im to, čo v minulosti.

V piatok v synagóge ocenili 23 pedagógov.(Zdroj: (ČE))

NITRA. Dvadsaťtri pedagogických pracovníkovocenili minulý piatok pri príležitosti Dňa učiteľov. V synagóge si prevzali ďakovné listy, kvety a 50-eurové poukážky na nákup riaditelia, učitelia a vychovávatelia materských, základných a umeleckých škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Nitra.

Za náročnú prácu im poďakoval primátor Jozef Dvonč. Zdôraznil, že výchova a vzdelávanie detí nemôže byť len na pleciach školy, spolupracovať musia i rodičia. Ocenenia pedagógom odovzdal spolu s viceprimátormi Štefanom Štefekom, Jánom Vančom a prednostom MsÚ Igorom Kršiakom.

Mária Orságová, vedúca odboru školstva, mládeže a športu MsÚ, chápe učiteľstvo v dnešnej dobe ako ťažkú, záslužnú prácu. „Pedagógovia vydávajú zo seba maximum, aby deti zaujali, musia byť presvedčiví. Dnešní žiaci sú iní ako voľakedy, nestačí im to, čo v minulosti,“ hovorí Orságová. „Dnes sme ocenili len málo z toho množstva obetavých nitrianskych učiteľov, oni ale vlastne reprezentujú prácu všetkých. Keby som mohla, zariadila by som, aby učitelia stáli na inom piedestáli.“

Spomedzi 23 pedagógov si cenu prevzala aj Ľuboslava Macievičová, riaditeľka MŠ na Belopotockého ulici v Nitre-Dražovciach. V školstve pôsobí už 25 rokov. „Mám rada prácu s deťmi, napĺňa ma. Nikdy som neuvažovala, že zmením povolanie. A to, či sú dnes deti iné, neriešim. Deti sú deti a my sme tu na to, aby sme ich nasmerovali správne, aby sme z nich vychovali schopných a zodpovedných ľudí,“ hovorí Macievičová.

„Deti v škôlke sú zlaté. Všeobecne sa hovorí, že sú dnes také samopašnejšie, živšie, ale nevidím to celkom tak. Prichádza to s dobou, so všetkými vymoženosťami, ktoré prináša. Oceňujem fakt, že keď som začína, mala som v triede 36 detí, dnes ich mám 24, takže v tom vidím isté zohľadnenie.“

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Pohár Antona Malatinského pre Nitru

Druhý ročník halového turnaja priniesol do Trnavy množstvo skvelých bývalých ligových futbalistov a na svoje si prišli aj diváci.

Valent si zápas užíval, ako keby bol posledný

Najlepším mužom zápasu s Liptákmi bol Tibor Kutálek, pre dcéru získal med do čaju.

Zlatý bod a skazený sen

Vionisti v nedeľu večer vydreli remízu v hodine dvanástej.

Krajský súd potvrdil, že mladých ľudí zrazil opitý Ľubomír. Obaja zomreli

Muž sa najskôr priznal, potom tvrdil, že šoféroval policajt a on ho len kryl. Súd vyhodnotil zmenu výpovede ako účelovú.

Blízke regióny

Päťročné ticho okolo Družby konečne prelomili

K prijatému návrhu sa primátor neprikláňa. Podľa neho bude pre mesto do budúcnosti nákladnejší.

V meste môže vyrásť hala s ľadovou plochou. Pozrite sa, ako bude vyzerať

Radnica prejavila záujem o projekt SZĽH, vďaka ktorému má na Slovensku vyrásť množstvo menších športových hál. Okrem ľadovej plochy by nová hala poskytla priestor aj pre ostatné športy.

Bratia v noci lúpežne prepadli a zbili muža v jeho dome

Trúfli si na muža, ktorý má takmer toľko rokov ako oni dvaja dohromady.

Nasadol do autobusu a odvtedy ho nikto nevidel

Pavol Smatana je vysoký asi 180 cm, zavalitej postavy.

Dávid zo Suchej sa našiel, prihlásil sa na polícii

Polícia po mladíkovi pátrala od piatku.

Všetky správy

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Väčšina ľudí mohla na nových pravidlách platieb za distribúciu elektriny ušetriť. Politici to však neboli schopní pochopiť. Regulačný úrad vrátil ceny podľa ich príkazu na minuloročné hodnoty. A preto budú domácnosti aj podniky platiť viac.

Mnohí mlčia, on nie. Služba vlasti z neho spravila lovca ľudí

Mikuláš Tóth tvrdí, že si z vojenčiny priniesol domov traumu. A rozhodol sa, že nebude mlčať. Protestuje.

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy. Amatérskemu prekladaniu titulkov sa venujú stovky ľudí. Niekedy stojí prebdená noc za námahu, inokedy divák zápasí s nezmyselnými vetami

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, slovenské Cargo v súťaži neuspelo

Štátny nákladný prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo o subdodávkach na slovenskom a českom úseku.

Pozrite si rebríček 50 najpredávanejších áut sveta

Jediným nováčikom v prvej desiatke poradia je Honda Civic.

Kam vyraziť