Druhé víťazstvo rezervy FC Nitra

MRZ: Dorastenec Jozef Urblík v drese rezervy Nitry prispel čistým hetrikom k víťazstvu 4:1 nad Domanižou. Gabčíkovo doma stratilo body, Neded a Veľký Meder nezaváhali.

Hrdina soboty - trojgólový Jozef Urblík.Hrdina soboty - trojgólový Jozef Urblík. (Zdroj: Dušan Tarko)

FC Nitra jun. - Domaniža 4:1 (3:0)
Úvod stretnutia patril domácim, keď sa aktívnou hrou dostali do šancí najprv Čery a následne Kráľ, obaja ich však nepremenili. Hostia sa snažili zaskočiť domácich rýchlymi protiútokmi, čo sa im darilo. Po dvoch obrovských chybách domácej obrany sa dostali do dvoch samostatných nájazdov na domácu bránu, ale Hipp skvele oba pokusy zlikvidoval. Domáci sa v priebehu šiestich minút dostali do vedenia po dvoch krížnych strelách Urblíka. Domáci vstrelili hosťom „do šatne“ aj tretí gól, keď do prázdnej brány dorážal strelec hetriku Urblík. V druhom polčase ovplyvnilo domácu hru zranenie a následné striedanie Kráľa, čo hostia využili a podarilo sa im znížiť skóre. Boli to však domáci, ktorí udreli v 71. min. po veľmi peknej akcii, keď prečíslili obranu hostí a dorastenec Herceg prízemnou strelou povedľa brankára uzavrel gólový účet stretnutia.
Góly: 22., 28. a 45. Urblík, 71. Herceg - 57. Sadecký. R Sárai, ŽK: Kotrík - Lagín, Sloboda, 100 divákov. FC: Hipp - Kováč, Augustín, Kotrík, Nagy - Drgoňa, Oravec, Čery (46. Fábry) - Oravec, Kráľ (52. Š. Herceg), Urblík. Tréner P. Hnilica. RÓBERT HEGEDÜŠ

Veľký Meder - Bánovce 4:0 (1:0)
Domáci sa od úvodného hvizdu pustili s chuťou do súpera. Už v 4. minúte po centri Tuschela sa ocitol Dömötör v obrovskej šanci a z 5 m nedokázal zakončiť presne. Strelecky sa snažil presadiť Tuschel aj Szabó, ale bez gólového efektu. Domáci sa dočkali vedenia v 26. min., keď si priamy kop Gőgha zrazil do vlastnej siete Škultéty. V 34. min. mohol Speck vstreliť druhý gól domácich, ale svoju obrovskú šancu nepremenil. Hostia sa snažili vyrovnať skóre, ale po peknom centri Šika minul Svatík. V 63. min. využili domáci nedorozumenie v hosťujúcej obrane a dočkali sa tak poisťujúceho gólu. V 74. min. bol rozdiel skóre už trojgólový, keď nariadený pokutový kop bezpečne premenil Pisár. Hostia iba sporadicky ohrozovali domácu obranu a sústreďovali sa hlavne na rýchle protiútoky. Posledné slovo zápasu patrilo opäť domácim, ktorí v poslednej minúte riadneho hracieho času vyšachovali hosťujúcu obranu a do prázdnej brány pridal posledný gól Mészáros.
Góly: 26. vlastný, 63. Dömötör, 74. Pisár, 90. Mészáros. R Štrpková, ŽK: Šiko (B), 300 divákov. MFK: Rožník - Tuschel, Föglein (85. Buka), Szabó, Petráš (71. Gerhát), Meszáros, Dömötör, Gögh (63. Pisár), Musil, Speck, Čtvrtníček. Tréner P. Lérant. IVAN BOBKOVIČ

Gabčíkovo - Led. Rovne 1:1 (0:1)
Jarnú časť súťažného ročníka pri vodnom diele odštartoval slávnostným výkopom novopečený slovenský reprezentant vo futbale Filip Kiss. Líder z Gabčíkova s niekoľkými zmenami v základnej zostave začal podľa predpokladov útočne, lenže v súperovej šestnástke chýbala finálna prihrávka a moment prekvapenia. V 12. min. hlavičkoval v dobre pozícii Szöcs, brankár bol pripravený. Domáci pokračovali v ofenzíve a v 28. min. mohli otvoriť skóre zápasu, ale ani na dvakrát sa im nepodarilo prekonať obranný val hostí. Pauknerovu strelu najprv vyrazil brankár Kováč a Casadovu dorážku odvrátil do bezpečia Kollár. Nedáš - dostaneš, to sa potvrdilo v 35. min., keď domáceho brankára Rengela prekonal Prekop. Hráči Gabčíkova znervózneli a zo šoku sa spamätali až v druhom dejstve. V 63. min. Pauknerovu strelu smerujúcu do šibenice stihol vyboxovať na roh brankár hostí, ktorý v 69. min. iba očami sledoval dráhu Pauknerovej hlavičky, ktorej chýbali centimetre. Nová akvizícia sa nakoniec krátko na to presadila, keď oku lahodiacou strelou zaznamenal vyrovnávajúci gól favorita. Domáci hráči vrhli všetky sily do útoku, ale ich aktivita nebola korunovaná trojbodovým zásahom. Napokon mohli byť radi, že v 83. min. neinkasovali, keď Riečičiarovu štandardku vyrazil na roh bravúrnym zákrokom Rengel. Snahu domácim uprieť síce nemožno, ale na víťazstvo v tomto súboji nemali.
Góly: 69.Paukner - 35. Prekop. R A. Gádoši, ŽK: Szöcs - Prekop, Tomana, 750 divákov. TJ: Rengel - Lelkes, Faragó, Čvirik, Szöcs (72. Bartal), Ágh, Zelenický (83. Sendrei), Paukner, Kotora, Bolega, Casado Garcia. Tréner M. Süttö. ŠTEFAN ÁGH

Topoľníky - J. Bohunice 0:3 (0:2)
Zápas začali lepšie domáci, keď už v 5. min. Horného preveril z diaľky Habenicht. Následne však hra upadla medzi šestnástky, až na gólové okamihy si obe mužstvá nevypracovali prakticky žiadne šance. Ten prvý prišiel v 26. min, keď sa po prvom rohovom kope hostí presadil hlavou nikým nechránený Meško - 0:1. A o sedem minút neskôr prišiel ďalší úder - Bohunický si spracoval loptu na úrovni šestnástky, prekľučkoval sa na úroveň jedenástky a prudkou strelou zakončil. Topoľníky sa snažili vyrovnať, no dopriate im nebolo. A definitívny klinec do rakvy prišiel v 85. min, keď po rýchlom protiútoku hostí Medgyes fauloval v šestnástke kapitána Machoviča. Z nasledujúcej jedenástky Koleno prekonal v našich končinách ostrieľaného Hýlla a stanovil konečný výsledok. Hral sa vyrovnaný zápas, no šťastena stála na strane Bohuníc.
Góly: 26. Meško, 33. Bohunický, 85. Koleno (11 m). R Jakúbek, ŽK: Medgyes, Habenicht, Milan, Helész, Frühwald, Rajkovics - Buchanec, 250 divákov. DRUŽST.: Hýll - Medgyes, Habenicht, Lelkes, Milan, Helész, Mandák, Frühwald, G. Kovács (82. Eros), Rajkovics, Egri (88. P. Kovács). Tréner I. Egri. LÁSZLÓ BALOGH

Palárikovo - Tr. Stankovce 1:0 (0:0)
Domáci mali po celý zápas výraznú územnú prevahu, avšak do vyložených šancí sa nedostávali. Hrozili väčšinou zo štandardných situácií. Hostia sa zamerali väčšinou len na bránenie a domácu bránu prakticky neohrozili. Šťastnú ruku mal pri striedaní domáci tréner Peter Zelenský, ktorý necelých desať minút pred koncom poslal na hraciu plochu Španíra, ktorý sa mu odvďačil gólom. V 90. minúte si odchovanec Palárikova dobre nabehol na rohový kop a jeho hlavička skončila v šibenici hosťujúcej brány. Následne mal tento hráč na kopačke i druhý gól, keď po úniku štyroch domácich hráčov dostal na päťku ideálnu prihrávku, avšak bránu prestrelil.
Gól: 90. Španír. R Sékely, ŽK: Barčiak, Záhumenský (obaja OŠK), 200 divákov. OTJ: Balogh - Vajda, Chebeň, Farkaš, Petrovič, Blaho, Sedlák, Janso (82. Španír), Drljača (65. Hrašna), Kunovský, Bombicz (52. Golenya). Tréner P. Zelenský. (RG)

Neded - Galanta 6:0 (4:0)
Regionálne derby začal Neded excelentne, keď už v 1. min. dal hlavou exportný gól Hambálek. Hostia boli pod tlakom a v 5. min. Racsko vychytal tutovku L. Kalmára. O pár minút už ale bol bezmocný pri strele Filipa z priameho kopu. Galanta sa snažila o kontaktný gól, ale Kováčova strele letela tesne vedľa. Domáci boli pri streleckej chuti a v 20. min. pridal Kukučka volejom tretí gól. Následne potom Racsko, ktorý bol najlepším hráčom hostí, zneškodnil gólový projektil Mikulčíka. V 40. min. však už nezabránil gólu po biliardovej akcii stopérov Hambáleka a Vercholu. Aj po zmene strán bol Neded pri chuti, gólom však skončila až delovka Kovácsa v 54. min. To už ale hostia oslabení, keď v 50. min. musel ihrisko opustiť kapitán hostí Bíro za dve žlté karty. Vylúčenie futbalu neprospelo, Galanta zamurovala obranu, domáci hrali iba na krásu. V 85. min. prišla gólová bodka stretnutia, keď Spišiak fauloval Szöcsa, dostal za to červenú, a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Hambálek a zavŕšil poltucet v sieti Galanty.
Góly: 1. a 85. (11 m) Hambálek, 11. Filip, 20. Kukučka, 40. Verchola, 54. Kovács. R Patrovič, ŽK: za hostí Bíro, ČK: 50. Bíro, 84. Spišiak, 500 divákov. FC: Orichel - Kukučka, Verchola, Hambálek, Mikulčík (79. Ambruš), Kovács, Filip (68. Szöcs), Valachovič, L. Kalmár (46. Brath), Guemache, Rapavý. Tréner D. Benkovský. SLOVAN: Racsko - Turňa, Toman, Tornay (70. Modrovič), Bíro, Nagy, Spišiak, Kováč, Nazad, Szabó, Mészáors. Tréner R. Rajt. JOZEF SKLENÁR

Komárno - Beluša 1:0 (0:0)
Už v 2. min. mal veľkú príležitosť domáci útočník Kóša, ale strelil iba do brankára. V 10. min. trestný kop Antunoviča vytlačil brankár hostí Ciesar na brvno. Gólman Beluše mal prsty v najväčšej šanci KFC v prvom polčase, keď šiel zbytočne do stretu s Kóšom v pokutovom území. Nedôraznú strelu z bieleho bodu však kapitánovi domácich Szórádovi zlikvidoval. Na strane hostí sme do prestávky mohli zaregistrovať iba jednu strelu, ktorá však minula bránu. Po zmene strán tlak domácich silnel, ale chýbalo zakončenie. Dobrú príležitosť mala nová akvizícia z Trnavy stopér Adámik, asi z 10 m však zakončoval ledabolo. Komárňania sa predsa len dočkali necelú štvrťhodinu pred koncom, keď krížny strieľaný center Szórada po zemi pred bránu poslal do siete Kóša. Hosťujúca snaha o vyrovnanie priniesla dve strely, s ktorými si Kostoláni poradil.
Gól: 76. Kóša. R Kozolka, ŽK: Rapčan - Ciesar, Holeščák, Hedera 250 divákov. KFC: Kostoláni - Podlucký, Rapčan, Adámik, Zs. Németh - Nagy, Szórád, Antunovič, Gonzáles (80. Uzola) - Kóša (90. Rigó), Tóth (46. Molnár). Tréner I. Gyurenka. (RG)

Horná Nitra - V. Ludince 2:0 (1:0)
Domáci nastúpili v základnej zostave s novozískaným brankárom Jaroslavom Grambličkom, ktorý prišiel z Pohronia, na stopérskom poste s dorastencom Jozefom Švolíkom, ale hlavne s kľúčovým Ivanom Belákom, ktorý nastúpil po 18-mesačnej odmlke spôsobenej ťažkým zranením. Úvodné minúty stretnutia boli z obidvoch strán opatrné. Mužstvá sa snažili držať loptu na svojich kopačkách a neurobiť zbytočnú chybu. V 18. min. skúšal prekonať domáceho brankára hosťujúci Predajniansky, jeho strela z osemnástich metrov však letela vedľa domácej brány. V 29. min. pekne strelil z priameho kopu Pekár, avšak tesne minul bránu hostí. V 35. min. sa domácim futbalistom vydarila pekná kombinačná akcia po osi Čaladík-Černák-Belák-Turančík a Belanec strelou do prázdnej brány poslal domácich do vedenia - 1:0. Úvod druhého polčasu sa podobal záveru polčasu prvého, keď sa ani jedno mužstvo nedostalo do gólových príležitostí. V 70. min. sa dostal na hraciu plochu Drozd, ktorý vystriedal strelca prvého gólu Belanca a posila z Malej Čause si v drese Baníka krajší debut ani nepohla predstaviť. Hneď po príchode na trávnik ho krásnou prihrávkou za obranu vysunul Černák a Drozd chladnokrvne peknou strelou upokojil domácich - 2:0. V 88. min. priamy kop hosťujúceho kapitána Sobotu brankár Gramblička vyrazil do bezpečia. V záverečných minútach domáci futbalisti držali loptu na svojich kopačkách a nedovolia hosťujúcim futbalistom dostať sa k blízkosti brány.
Góly: 35. Belanec, 70. Drozd. R Šima, 519 divákov, ŽK: Černák, Turančík - A. Kosák, Varga. DRUŽSTEVNÍK: Benkó - Flidr, Varga, A. Kosák, M. Kosák, Mikula (72. Hlaváčik), Kanyicska, Soboňa, Sasík (46. Polák), Urblík, Predajniansky (80. Herceg). Tréner I. Kasana. IGOR BELÁK

1. Komárno 16 13 1 2 33:15 40 (+16)
2. Gabčíkovo 16 12 3 1 43:13 39 (+15)
3. Veľký Meder 16 13 0 3 41:11 39 (+15)
4. Neded 16 10 3 3 33:14 33 (+9)
5. V. Ludince 16 8 4 4 33:21 28 (+4)
6. Led. Rovne 16 7 5 4 28:18 26 (+2)
7. Palárikovo 16 7 5 4 21:12 26 (+2)
8. Horná Nitra 16 7 1 8 27:22 22 (-2)