Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Hudec berie záchranu Nitry ako výzvu

Ladislav Hudec sa stal hlavným trénerom Nitry prakticky zo dňa na deň. Jeho jasným cieľom je záchrana s mladým, no podľa jeho slov veľmi perspektívnym kádrom.

Ladislav Hudec je tretím trénerom Nitry v tejto sezóne. Svojich nových zverencov pozdravil najskôr na diaľku v stredu večer cez televíziu, keď bol spolukomentátorom zápasu Ligy majstrov.(Zdroj: Dušan Tarko)

Nitra má už tretieho trénera v jednej sezóne. Na lavičke začal Šimčo, pokračoval Koník a toho vystriedal Ladislav Hudec. Mužstvu bol predstavený vo štvrtok, s médiami sa zhováral po prvom tréningu.

Po pomerne úspešnom pôsobení v Myjave ste teraz počas zimnej prestávky zakotvili v Nitre. S akými pocitmi prichádzate, neváhali ste nad ponukou? Pretože problémy v klube sú zrejmé a nie malé a boj o záchranu je o to náročnejší.
- Trénerské povolanie je také, že ste buď v mužstvách, ktoré sú hore, alebo ste v mužstvách, ktoré sú v strede, alebo takých, ktoré bojujú o záchranu. V tomto našom chlebíčku musíme byť pripravení na každú situáciu. Nitra je tam, kde je. Beriem to ako výzvu. Zachrániť Nitru v lige, pretože do nej určite patrí. Všetko pre to urobím. Takisto je to aj záujem mužstva, musia byť však splnené určité podmienky aj zo strany klubu. V tomto smere sa nepozeráte na to, či je niekto prvý, druhý, šiesty alebo desiaty.

Hovorili ste aj s bývalým trénerom Koníkom o tom, ako to v klube funguje?
- Rozprával som sa s ním až potom, ako som sa s klubom dohodol. Vlado mi zavolal, pogratuloval a niektoré veci sme si povedali. Boli sme teda v kontakte, ale až potom. Priznám sa, mohol som sa s ním skontaktovať aj predtým, vedel som však, čo by mi asi povedal o problémoch v klube. Navyše, pokiaľ som sa nerozprával s nitrianskym primátorom, nechcel som zbytočne riešiť niečo v predstihu.

Vrátime sa ešte k Myjave, kde ste neočakávane skončili niekedy koncom minulého roka alebo začiatkom tohto skončili. Čo sa udialo?
- Túto tému už mám za sebou a nechcel by som to nejako rozrývať. Vnímam to, ako keď sa ma spýtal tréner Liberca Jaroslav Šilhavý: „Co jsi se jim znelíbil?“. Takto môžeme nazvať tak, že som sa im znepáčil, neviem prečo, ale patrí to k životu.

Nitra má veľmi mladé mužstvo, čo v spojení s bojom o záchranu perspektívne nevyznieva pre klub veľmi priaznivo. Ako vnímate káder?
- O nitrianskom futbale sa vždy hovorilo, že má mužstvo plné perspektívnych hráčov. Vieme. v akom stave je káder teraz. Aj teraz je v ňom mnoho sľubných talentov, majú však málo skúseností. A v boji o záchranu budú rozhodovať aj tie. To znamená, že sa budeme snažiť priniesť určitých aj skúsenejších futbalistov. Preto však hovorím o perspektívach, lebo ide práve o mladých hráčov. Keď aj tí skúsení prídu, ja verím, že áno, pomôžu mladým nitrianskym hráčom, aby mohli pokračovať v lige ďalej. Ak by to bolo opačne, bol by to problém a chalani by sa mohli rozutekať, a tým pádom by to bolo pre Nitru ešte horšie ako len samotné vypadnutie.

Máte za sebou prvý tréning. Ako na vás chlapci zapôsobili?
- Určitý impulz tam vždy je. Hráči sa chcú ukázať, aby ho tréner videl, každý chce zabojovať o svoje miesto. Zdalo sa mi, že majú taký „ťah“ a chuť predviesť sa.

Má podľa vás súčasná corgoňligová Nitra výkonnosť na to, aby súťaž udržala?
- Pre mňa je to ešte veľmi ťažko hodnotiť. Spolu máme za sebou iba jeden tréning a v príprave som sledoval v podstate všetky mužstvá, ako hrali, v akých zostavách. Tá nitrianska bola mladučká. Stále je to však o perspektívach. Nitriansky futbal musíme zachrániť a potom práve mladí talentovaní hráči ako Špalek budú osobnosti.

Hra mužstiev, ktoré ste viedli, mala určitý rukopis. Dá sa nejaký úspešný model použiť aj na tento káder?
- Vždy hovorím, že my, bývalí hráči Interu sme jednoducho iný futbal nevedeli hrať. Nitra je v tomto smere prakticky to isté. Vždy hrala technický futbal, vždy tu boli vynikajúci hráči. Teraz je to trošku sťažené tým, že odstup od mužstiev nad nami je veľký. Bude to o každom jednom bode, ktorý bude rozhodovať súboj s Dunajskou Stredou. Takže tieto tri mesiace budú možno aj na úkor kvality hry, bude tam viac bojovnosti a srdiečka. Samozrejme, atribúty technického futbalu by človek rád zakomponoval do hry. Uvidíme, každý zápas bude o prežitie.

Do súťaže síce už veľa času nezostáva. Predsa však, budete ešte hľadať nejaké posily, plánujete káder doplniť o skúsenejších futbalistov?
- Samozrejme, máme už nejaké tipy. Neviem však v ako stave daní hráči sú, či už voči svojim klubom, alebo voči ich prípadným zahraničným angažmánom. Musíme to riešiť veľmi citlivo. Vždy som kládol dôraz na to, aby hráč, ktorý príde, doniesol nielen určitú kvalitu futbalu, ale bol aj osobnostným prínosom pre kabínu. To bude veľmi rozhodovať. Je to iba týždeň do prvého zápasu. Máme ešte zopár dní, aby sme to riešili a čaká nás 14 kôl. Môže byť, že niekto príde v druhom alebo treťom kole.

Aké sú teda ciele klubu, s čím budete po jari spokojný?
- Cieľ je jednoznačne záchrana. Cieľ je pomôcť mužstvu aj v súvislosti s fanúšikmi. Viem, že to bude ťažké. Bodaj by to bolo tak ako na Myjave, ktorá sa za futbalom pobláznila. Nitra bola naučená na iných hráčov, iné mužstvá, iné umiestnenia. Teraz však ide naozaj o Nitru a nitriansky futbal. Preto by som bol rád, aby nám v domácich zápasoch pomohli. Nie je ich veľa, iba šesť, ale práve tie budú rozhodovať o udržaní sa v lige. Ak to splníme, je pred nami ďalšia méta, a tou je perspektíva vývoja mladých, veľmi zaujímavých hráčov.

Ďalšie články z rubriky Šport


  1. Nadzemný tunel bude drahší. Nemocnica musela vrátiť dotáciu 3 760
  2. Pri požiari reziva zasahuje takmer 40 hasičov 715
  3. Salibské behy s rekordnou účasťou Foto 510
  4. Záchytné parkoviská nebudú v Nitre zadarmo 357
  5. Podmienky parkovania pri nitrianskej nemocnici zmenia už v júli 352
  6. Tretie preteky vo westernovom jazdení 287
  7. Nočné podniky zatiaľ neobmedzia. Mesto chce, aby mladí prišli na diskotéky skôr Foto 269
  8. Mesto dá opraviť most v Krškanoch aj lávku nad železničnou traťou 171
  9. Tri nové triedy pre škôlkarov na sídliskách 168
  10. Žiak predával na základnej škole marihuanu, už ho obvinili 102

Najčítanejšie správy

Nitra

Nadzemný tunel bude drahší. Nemocnica musela vrátiť dotáciu

Problémy sú aj s výstavbou heliportu na streche pavilónu. Bude mať veľké meškanie.

Pri požiari reziva zasahuje takmer 40 hasičov

Oheň sa rozšíril na plochu 200 x 300 metrov.

Salibské behy s rekordnou účasťou

Mladé bežecké podujatie má za sebou vydarený piaty ročník.

Záchytné parkoviská nebudú v Nitre zadarmo

Jedna lavička s operadlom má stáť 1344 eur! Radnica sa uchádza o dotáciu.

Podmienky parkovania pri nitrianskej nemocnici zmenia už v júli

V súčasnosti je v nemocničnom areáli zadarmo len prvá pol hodina. Potvrdenie od lekára netreba.

Blízke regióny

Karhan bez servítky skritizoval systém v Spartaku

Tlačová konferencia po poslednom zápase sezóny medzi Spartakom Trnava a ViOnom Zlaté Moravce sa niesla v znamení emócii. Jarábek skritizoval správanie trnavskej nemocnice, Karhan celé vedenie Spartaka.

Evu otvoria už zajtra, niektoré kúpaliská zvýšia vstupné

Kúpaliská v regióne už onedlho otvoria ďalšiu sezónu. Na Družbe napúšťajú vodu, v Kamennom Mlyne sa pripravujú na sezónu. Kúpalisko na Slávii je už pripravené, piešťanskú Evu otvoria už zajtra.

Kraj ocenil najlepších zdravotníkov. Dve ceny išli do levickej nemocnice

Ocenenie získali aj zástupkyne levickej nemocnice - vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Eva Moravská a primárka oddelenia klinickej biochémie Vlasta Macková.

Pri stavbe domu v Kamenáči našiel Trnavčan lebku

Pri kopaní základov rodinného domu v lokalite IBV Kamenný mlyn našiel Trnavčan lebku. Najskôr upozornil políciu, následne bol kontaktovaný pamiatkový úrad.

Agro je bronzové

Topoľčianski hádzanári zakončili sezónu výhrou a v Extralige obsadili tretie miesto.

Všetky správy

Ďalší spor v slovenskom hokeji? Pálffy kritizoval Lintnera, ten okamžite reagoval

Pálffy je ochotný na júnovom kongrese navrhnúť hlasovanie na Kohútovo odvolanie.

Pozerať ale nedotýkať sa. Pľuzgiernik lekársky je náš najjedovatejší chrobák

O prvé miesto v nelichotivom rebríčku sa delí so svojimi príbuznými – májkami, ktorých telo tiež obsahuje jedovatý kantaridín.

Pri požiari bytovky v Prešove evakuovali tridsať ľudí

Horelo na sídlisku Sekčov, po uhasení sa ľudia vrátili domov, nikto sa nezranil.

Architekt Petrovič: Nikde som nezažil to, čo na Námestí slobody

Socializmus na Námestí slobody architektovi neprekáža, dôležitá je funkčnosť.

Merkelová už Trumpovi neverí. Za svoju budúcnosť musíme bojovať sami, odkázala

Na summite G7 sa Američania k podpore klimatickej dohody nepridali.

Kam vyraziť