Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Basketbalová dráma pre baníkov

Kým v pondelok sa hráčom Edymaxu podarilo vyhrať zápas v posledných sekundách, tentoraz sa po napínavom priebehu tešila domáca Handlová.

MBK Handlová - Edymax SPU Nitra 87:84 pp (26:24, 20:15, 11:16, 20:22 - 10:7)
Domáci začali vedením 8:2, po trojbodovej akcii Saviča to bolo 13:7 a hostia museli doťahovať manko. Dobre sa uchytil z lavičky Kosa a aj vďaka nemu sa útočne ladená prvá štvrtina skončila napokon iba o 2 body pre Smačkov tím. V druhej perióde síce Nitrania dvakrát po košoch Smajlagiča viedli, ale od stavu 33:33 zaznamenali baníci hnaní publikom minišnúru 7:0 a po koši Saviča v 19. min. viedli dokonca 46:35. Polčasový rozdiel bol napokon 7-bodový. V tretej štvrtine si Handlovčania udržiavali 4-5-bodový náskok, až Kosovi sa v 28. min. podarilo vyrovnať na 55:55 a taký stav svietil na ukazovateli aj na konci periódy. Veličkovič potom trojkou upravil na 62:55, ale Nuhanovič čoskoro zrovnal zo šestiek na 64:64. V posledných piatich minútach stále viedli domáci, no Sparksovi sa podarilo vyrovnať trojkou 18 sekúnd pred koncom na 77:77 a išlo sa do predĺženia. V ňom už hosťom chýbali dvaja vyfaulovaní pivoti a v dramatickom zápase nakoniec domáci udolovali víťazstvo, keď im pomohlo hlavne 22 útočných doskokov v zápase.

R Gabara, Kúkelčík a Kurpaš, TH: 33/27 - 27/22, fauly: 24 - 27, trojky: 6 - 8, 5 OCH: 42. Mrviš - 36. Nuhanovič, 39. Lošonský, 650 divákov.
MBK (najviac bodov): Savič 27 (16 dosk.), Mrviš 17, Veličkovič 15.
Smajlagič 23, Nuhanovič 17, Kosa 16
SPU: Smajlagič 23, Nuhanovič 17, Sparks 9, Frazier 9, Lošonský 6 (Kosa 16 (4), Hašan 4). Užitočnosť: Smajlagič 22, Nuhanovič 18, Kosa 14.

Ľubomír Urban, tréner Edymax SPU Nitra, povedal pre spravodajcu SBA: „O víťazstve Handlovej rozhodla v prvom rade väčšia bojovnosť, lepší doskok v útoku, ale aj množstvo získaných lôpt. To je sumár, ktorý bol základom handlovského zaslúženého úspechu. Dnes to nebol ani na jednej strane basketbal o zručnostiach či taktike, Handlovčania prakticky každú jednu voľnú loptu vybojovali pod svoju kontrolu a to im prinieslo ovocie.“

Ostatné výsledky 10. kola: Spišská N. Ves - Prievidza 75:86, Svit - B. Bystrica 89:90, Levice - Inter 84:103, Komárno malo voľno.

1. Inter 9 7 2 755:652 16
2. Nitra 9 7 2 774:674 16
3. Svit 9 5 4 851:793 14
4. Prievidza 9 5 4 689:664 14
5. Handlová 9 5 4 687:693 14
6. Komárno 8 5 3 674:625 13
7. B. Bystrica 9 4 5 722:735 13
8. Levice 9 2 7 685:806 11