Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Kraj sa opäť pokúsi predať majetok bývalej nemocnice v Šali

Súčasťou predávaných nehnuteľností sú aj pozemky pod nemocničným parkom. Práve tie chceli obyvatelia Šale z predaja vyňať, aby tak pre mesto zachránili zeleň a park.

Súčasťou predávaných nehnuteľností sú aj pozemky pod nemocničným parkom. Práve tie chceli obyvatelia Šale z predaja vyňať, aby tak pre mesto zachránili zeleň a park.

NITRA/ŠAĽA. Nitriansky samosprávny kraj (NSK) sa už po niekoľký raz pokúsi predať nepotrebný majetok v areáli bývalej nemocnice v Šali. Vyšší územný celok sa pred časom snažil nájsť kupca na celú nehnuteľnosť. Jej cenu znalec ohodnotil na 471 908 eur.

Po troch neúspešných obchodných verejných súťažiach zastupiteľstvo NSK rozhodlo o rozdelení areálu na šesť logických celkov. Ani v takejto podobe však o nehnuteľnosti nemal nikto záujem. Po postupnom znížení ceny sa neskôr podarilo predať štyri celky. Garáže s pozemkami predal kraj so zľavou 10 percent z hodnoty určenej znaleckým posudkom. Dva celky sa predali o 20 percent lacnejšie a budova hospodárskej správy so 40-percentnou zľavou.

V súčasnosti kraj vypisuje v poradí už deviatu obchodnú verejnú súťaž, v ktorej chce predať budovu bývalej slobodárne za cenu o polovicu nižšiu, než stanovuje znalecký posudok.

Ich iniciatívu podporil aj magistrát. Ten pred časom navrhol kraju, aby pozemky pod nemocničným parkom vymenil s magistrátom za nehnuteľnosti, ktoré mesto vlastní pod cestami II. a III. triedy.

"Táto alternatíva je najvýhodnejšia pre obe strany. Predseda NSK Milan Belica často hovorí o tom, že kraj nemôže rekonštruovať cesty II. a III. triedy, pretože nie je vlastníkom pozemkov, cez ktoré prechádzajú. Takto by mesto získalo pozemky pod parkom a kraj zasa pozemky pod cestami," povedal šaliansky primátor Martin Alföldi. K takejto dohode však medzi NSK a Šaľou zatiaľ nedošlo. Kraj ponúkol mestu pozemky pod nemocničným parkom do prenájmu za symbolickú sumu. To sa však vedeniu mesta nepáčilo.

"Ak sa máme starať o majetok, tak o vlastný. A nie o prenajatý, pri čom by sme ešte prišli aj o daň z nehnuteľnosti. Je to vlastne prenášanie zodpovednosti z vlastníka, ktorým je kraj, na nájomcu, ktorým by bolo mesto. Najlepšia alternatíva je výmena pozemkov," trvá na svojom stanovisku Alföldi.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Futbalisti v príprave

Tradične prinášame sumár výsledkov prípravných zápasov za minulý týždeň a program na tento týždeň.

Dorastenci do Nových Zámkov

V piatok 24. februára sa stretnú futbaloví dorastenci z celého západného regiónu.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Nitru a Vráble spojí nový chodník pre cyklistov

Poslankyňa z Vrábel navrhla, aby došlo v budúcnosti k prepojeniu novej cyklotrasy na ďalší cyklistický chodník z Vrábeľ do Podhájskej.

Blízke regióny

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Päťročné ticho okolo Družby konečne prelomili

K prijatému návrhu sa primátor neprikláňa. Podľa neho bude pre mesto do budúcnosti nákladnejší.

Radnica chce súkromnej firme zobrať Vianočné trhy

Trnava organizovanie Vianočných trhov v roku 2011 postúpila súkromnej firme, pretože boli stratové.

Všetky správy

Majú pírsing a tetovanie. Ak dostanú žltačku C, majú sa liečiť za vlastné

Nepreplácaním liečby hepatitídy C pre niektorých pacientov chce Všeobecná zdravotná poisťovňa ušetriť peniaze. Je v strate 200 miliónov.

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

Krajina znásilnení a útočiacich migrantov? Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov, no štatistiky o kriminalite a správy o no-go zónach sú často zdeformované.

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie. Treba nad nimi premýšľať osobitne a nezapínať jedny naraz s druhými.

Kam vyraziť