Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Seniorské tituly a triumf v žiackej lige pre AC Nitra

Počas víkendu zápasníci spod Zobora bojovali na viacerých frontoch. A veľmi úspešne.

Štvorica kadetov na medzinárodnom turnaji v Poľsku.

V Košiciach sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska seniorov vo voľnom aj gréckorímskom štýle. Výprava AC Nitra pod vedením trénera Ivana Molnára st. si počínala nadmieru úspešne. V kategórii do 55 kg v oboch štýloch nepustili súperom ani jedno medailové umiestnenie. Titul majstra v gréckorímskom štýle získal Ivan Molnár ml. pred svojimi oddielovými kolegami Martinom Gatialom a Matúšom Koniarom. Bodované umiestnenie ešte získali dvaja borci - Peter Francúz bol piaty do 96 kg a Patrik Marek šiesty do 84 kg. V hodnotení družstiev skončila Nitra na vynikajúcom druhom mieste, keď sa pred ňu dostala len VŠC Dukla B. Bystrica, združujúca reprezentantov v gréckorímskom štýle.

Vo voľnom štýle sa v kategórii do 55 kg situácia zopakovala s rovnakým poradím – 1. I. Molnár ml., 2. M. Gatial, 3. M. Koniar. Ostatným sa už tak nedarilo. Peter Francúz obsadil 9. miesto do 96 kg, Lukáš Néger bol štrnásty do 74 kg a Patrik Marek si priniesol drobné zranenie, ktoré mu znemožnilo štart. V družstvách opäť Nitra nevyšla naprázdno a umiestnila sa tretia za domácim klubom ZK 1904 Košice a Dunajplavbou Bratislava.

„Som spokojný s výsledkami, hlavne v kategórii do 55 kg, ktorá bola vlastne šampionátom Nitry. Nesklamal ani Francúz, ktorý mal dobre rozbehnuté zápasy, ale doplatil na výpadky v tréningovom procese, čo sa napokon odrazilo v nezvládnutých koncovkách zápasov. Ešte stále len junior Marek podal kvalitný výkon, aj keď si myslím, že v jeho silách je určite lepšie umiestnenie. Néger ukázal bojovnosť, ale ešte mu chýbajú skúsenosti. Umiestnenia družstva sú nečakané, veď sa pred nás dostali len oddiely fungujúce na profesionálnej úrovni a nechali sme za sebou také oddiely, kde sú podmienky, o ktorých sa nám môže len zdať,“ uviedol tréner Molnár.

Tréner Molnár so synom, dvojnásobným majstrom Slovenska.

* * * *
Nitrianska mlaď sa zúčastnila v Uhrovci na záverečnom 5. kole žiackej ligy v zápasení. Zápasníci z Nitry vycestovali s ambíciami uhájiť tesný náskok, ktorí mali po štyroch kolách. Tento cieľ sa im napokon podaril a stali sa celkovými víťazmi.

Umiestnenie jednotlivcov - prípravka: 1. miesta: M. Vereš, D. Dóczy, Š. Arpáš, R. Škoda, 2. m.: D. Kollár, J. Vlček, A. Hudec, D. Pekarovič, 3. A. Duchoň, 4. m.: K. Horváth, S. Kolečáni, 5. V. Pánsky, 6. m.: M. Chocholáček, M. Lednický, 9. M. Kuna. V 5. kole prípravka obsadila 1. miesto a celkove skončila druhá.

Ml. žiaci - 2. m.: V. Bojda, S. Novák, 3. T. Výberčí, 4. L. Grofčík, 5. A. Kunkela. V 5. kole obsadili ml. žiaci 4. miesto a celkove skončili druhí.

St. žiaci - 1 S. Zámočníková, 2. M. Balaščák, 3. T. Blažek. V kole st. žiaci obsadili 4. miesto a celkove skončili druhí.
Celkové poradie ligy: 1. Nitra 538 b, 2. Trenčín 484, 3. Bratislava 455, atď.

„Liga bola tento rok vyrovnanejšia, do posledného kola sme museli bojovať o prvé miesto na rozdiel od minulého ročníka, keď sme prvé miesto získali s obrovským bodovým náskokom a o víťazovi bolo rozhodnuté prakticky dve kolá pred koncom. Preto sme radi, že sa nám podarilo obhájiť celkové prvé miesto. Trocha nás mrzí, že sme nezískali ani jedno prvé miesto v jednotlivých vekových kategóriách,“ povedali tréneri Vereš a Dóczy.
V piatom kole klub umožnil zápasiť za Nitru mladým pretekárom z novovzniknutého oddielu Gladiátors team Partizánske, aby mali možnosť nabrať potrebné skúsenosti. V tejto spolupráci by sa malo pokračovať aj v budúcnosti.

* * * *
Kvarteto zápasníkov z Nitry sa zúčastnilo na medzinárodnom turnaji v Poľsku. Oddiel Ruda Slaska usporiadal kvalitný turnaj v kategórii kadetov. V dobrej konkurencii sa pretekári AC Nitra nestratili a priniesli si domov tri medaily. Peter Holý (63 kg), Marek Gajdošík (74 kg) a Patrik Pekár (96 kg) získali zhodne tretie miesto. Najmladší Samuel Mikuš, vekom ešte starší žiak, obsadil pekné piate miesto.