Vedúce kvarteto bodovalo naplno

MRZ: Rezerva Nitry znovu prehrala o jediný gól, piatykrát v sezóne. Gabčíkovo získalo vonku 19 bodov - najviac spolu s Komárnom.

Horná Nitra - FC Nitra jun. 2:1 (1:0)
Domáci futbalisti nastúpili s cieľom pretrhnúť nepriaznivú sériu bez víťazstva. V 3. min. odvrátila pred nabiehajúcim Belancom obrana hostí. V 15. min. uvoľnil Oravec Turančíka, jeho center brankár hostí Chudý kryl. V 24. min. predviedol peknú individuálnu akciu hosťujúci Čéry, ktorý nahral Kacírovi, ale jeho strele letela nad. V 27. min. po sérii odrazených lôpt hostí sa strelou z hranice pokutového územia nádherne trafil Oravec - 1:0. Druhý polčas začali domáci dvomi rohmi, ale bez gólového efektu. V 61. min. založili hosťujúci futbalisti rýchly protiútok, loptu pekne potiahol Kováč a jeho krížnu strelu brankár Lacko vyrazil, no Čéry s prehľadom dorazil. V 72. min. sa domáci futbalisti i diváci predsa len dočkali, keď si Turančík pekne nabehol za obranu hostí a krížnou strelou dostal domácich futbalistov do vedenia - 2:1. V 77. min. zachraňoval domácich futbalistov brankár Lacko, ktorý strelu hosťujúceho Čéryho vyrazil nohami do bezpečia. So záverečným hvizdom rozhodcu prišla veľká radosť domácich futbalistov, ktorí konečne pretrhli neúspešnú sériu bez víťazstva.
Góly: 27. Oravec, 72. Turančík - 61. Čery. R Santa, ŽK: Ševčík - Krajanec, Studený, 491 divákov. FC: Chudý - Kolmokov, Miškovič, Sendrei, Čéry, Drgoňa, Ševčík, Kováč, Kacír (85. Nagy), Krajanec, Studený (76. Škarba). Tréner P. Hnilica. IGOR BELÁK

Veľký Meder - J. Bohunice 2:1 (2:1)
Od začiatku zápasu sa hral kvalitný futbal, o čo sa pričinili obe mužstvá. Už v 2. min. sa dostali domáci do vedenia po úniku Rózsu po ľavej strane ihriska, ktorého prihrávka našla Ferencziho - 1:0. Hostia sa však nezľakli, kontrovali v podobe vyrovnávajúceho gólu, keď Lančarič odpovedal nechytateľnou hlavičkou. Domáci mali naďalej viac z hry a dočkali sa v 42. min. vedúceho gólu, keď sa po trme-vrme v hosťujúcej šestnástke presadil Tuschel. Po prestávke si domáci vytvorili niekoľko šancí, Ferenczi poslal loptu hlavou iba do žrde a skóre tak zostalo nezmenené. Hostia predvádzali sympatický futbal, ale do konca zápasu si nevytvorili šancu na vyrovnanie a domácim sa tak podarilo obhájiť domáci plný bodový zisk.
Góly: 2. Ferenczi, 42. Tuschel - 12. Lančarič. R Kozolka, ŽK: Čtvrtníček - J. Krajčovič, Jánoš, Strečanský, Machovič, P. Krajčovič, 300 divákov. MFK: Gyürü - Tuschel, Rózsa, Filipský, Csápai (90. Buka), Dömötör (58. Mészáros), Gögh (65. Straka), Ferenczi, Musil, Speck, Čtvrtníček. Tréner P. Lérant. IVAN BOBKOVIČ

Palárikovo - Galanta 5:0 (4:0)
Prvú strelu na bránu vyslali síce hostia, ale potom prevzali opraty do svojich rúk Palárikovčania. Vedenia sa domáci ujali v polovici prvého polčasu z pokutového kopu, ktorý za ruku hosťujúceho hráča v pokutovom území premenil Golenya. O necelých päť minút prišli chvíle kanoniera OTJ Vencela, ktorý dvoma gólmi zvyšoval už na 3:0. Tesne pred prestávkou dával Golenya na 4:0 a bolo „vymaľované“. Prevaha domácich pokračovala aj po obrátke, ale hosťujúca obrana na čele s brankárom Gruszkom dlho odolávala. Desať minút pred koncom sa predsa len presadil Drljača, ktorý krížnou strelou z hranice šestnástky stanovil konečný gólový účet stretnutia.
Góly: 27. a 39. Vencel, 23. Chebeň (11 m), 42. Golenya, 80. Drljača. R Patrovič, ŽK: Szabó, Tomič (G), 200 divákov. OTJ: Balogh - Mijailovič (55. Hlaváčik), Chebeň (25. Drienovský), Laho, Vajda, Petrovič, Vencel, Drljača, Golenya (46. Gašparík), Španír, Pánik. Tréner P. Zelenský. SLOVAN: Gruszka - Modrovič, Šavara, Bíró, Kalocsai, Molnár (70. Káčer), Kováč, Vígh, Cosmin, Szabó (46. Tomič), Mészáros. Tréner A. Hrotko. (RG)

Neded - Led. Rovne 3:0 (1:0)
Stretnutie susedov v tabuľke malo veľmi dobrú úroveň a už v 3. min. Kunovského strelu bravúrne zneškodnil Hrnčiarik. O päť minút neskôr pohrozil kapitán Filip, ale strela tesne minula cieľ. Hostia, ktorých v strede výborne dirigoval nestarnúci Tomana, pohrozili v 18. min. hlavičkou vysokého Detka. V 27. min. už Neded viedol, keď sa Kunovský najlepšie zorientoval v skrumáži a prepasíroval loptu do siete. Hostia sa snažili o kontaktný gól, ale obrana dobre dirigovaná Hambálkom im veľa nedovolila. V 33. min. po Bališovom strieľanom centri zachraňoval na bránkovej čiare Kresánek. Po obrátke chcel Neded potvrdiť vedenia z prvého dejstva a bol to v 60. min. opäť Kunovský, ktorý po prieniku Bališa pridal druhý gól. Domácim vyšlo aj striedanie, keď Carlos oživil hru útoku a už v 65. min. mohol pridať gól, ale strieľal tesne vedľa. Hostia mohli korigovať v 68. min., ale strelu Ranušu zblokovala obrana domácich. V závere výborného stretnutia striedajúci Carlos po dlhom sóle od polovice ihriska obišiel brankára a uzavrel skóre zápasu, ktoré je pre hostí vzhľadom k predvedenej hre kruté.
Góly: 27. a 60. Kunovský, 83. Carlos. R A. Gádoši, ŽK: Ranuša, 510 divákov. FC: Orichel - Bališ (84. Mikulčík), Hambálek, Verchola, G. Kalmár - Kovács, L. Kalmár (60. Carlos), Filip (81. Dzibela), Kukučka - Kunovský, Valachovič. Tréner D. Benkovský. ŠK: Hrnčiarik - Tomana, Kollár, Kresánek, Chmelík - Detko, Lipták (76. Pokorný), Riečičiar, Prekop (44. Hruška) - Ranuša, Híreš (44. Loduha). Tréner D. Kramlík. JOZEF SKLENÁR

Topoľníky - Domaniža 0:0
Zápas sa začal minútou ticha na pamiatku bývalých hráčov J. Dohoráka a F. Schultza, ktorí tragicky zahynuli. Hostia začali svižnejšie, ale bez želaného efektu. Potom sa prebrali aj domáci. V 20. min. kopali nepriamy kop, ale delovka Megyesa našla len obrancu na čiare a následne brankár chytil loptu. V 30. min. centrovanú loptu Kuba pustil na hruď a následne nožničkami zakončil do stredu brány. Po obrátke v 65 min. Pilár fauloval Mandáka v šestnástke, ale nariadenú penaltu Kuba nepremenil. V 70. min. v skrumáži sa najlepšie zorientoval Nagy, ale z dvoch metrov netrafil prázdnu bránu hostí. V závere mali domáci možnosť skórovať z priameho kopu, ale strela sa neujala. Topoľníkom nebolo súdené vyhrať, a tak sa body delili.
R Košťál, ŽK: Nagy - Kašuba, P. Kardoš, 200 divákov. DRUŽST.: Krištof - Hrnčár, Magy, Habenicht, Lelkes, Farkaš (74. Milan), Mandák, Ács, Medgyes, Halaji (57. Helész), Kuba (86. Lépes). Tréner J. Lépes. (LB)

Tr. Stankovce - Gabčíkovo 1:2 (1:0)
Vo veľmi dobrom stretnutí zásluhou oboch kolektívov sa zrodilo aj trocha šťastné víťazstvo hostí, keď domáci za stavu 0:0 nedokázali pretlačiť svoju tutovku do siete ani z bránkovej čiary. Následne sa v 41. min prezentoval gólom Polek po prihrávke Škvarku. Hostia po prestávke otočili výsledok. Po góloch Bognára a Szöcsa si zo Stankoviec odviezli tri body, aj keď zápasu by viac svedčal nerozhodný výsledok.
Góly: 41. Polek - 57. Bognár, 73. Szöcs. R Černek, ŽK: Sedláček - Szöcs, 200 divákov. TJ: Rengel - Szöllös (46. Hromkovič), Lelkes, Faragó, Bognár (80. Fekete), Čvirik, Lénárth, Szöcs, Hricko, Ágh, Kósa (90. Csicsai). Tréner M. Suttö. (AD)

Komárno - V. Ludince 2:1 (1:1)
Domáci začali náporom, vytvorili si aj príležitosti, ale gól z nich nepadol aj vďaka brankárovi hostí Benkovi. Hostia sa postupne osmelili a päť minút pred prestávkou sa ujali vedenia „vlastencom“ domáceho kapitána Szóráda. Do kabín sa však nešlo za vedenia hostí, pretože v poslednej minúte úvodného dejstva vyrovnal hlavičkou po centri Szabó. Prvá polovica druhého dejstva priniesla vyrovnanú hru. Hostia potom prišli o oporu zadných radov Vargu, ktorý sa nepríjemne zranil. KFC pritlačil svojho súpera k jeho bráne a v 81. min. striedajúci Uzola tečovanou strelou z hranice pokutového územia zabezpečil pre lídra najtesnejšie víťazstvo. Záverečné tri šance Komárňanov už zmenu skóre nepriniesli.
Góly: 44. Szabó, 81. Uzola - 40. vlastný (Szórád). R Štrpková, ŽK: Podlucký, Szórád - Flídr, Varga, Sásik, 450 divákov. KFC: Kostoláni - Podlucký, Rapčan, Szabó, Zs. Németh, Nagy, Szórád, Csonka (89. Gelle), Gonzáles (46. Uzola), Szegedi (26. Kóša), P. Németh. Tréner I. Gyurenka. DRUŽST.: Benkó - Flídr, Števko, Varga (59. Mikula), Sásik, Soboňa, Dulai (78. M. Kosák), Cingel, Predajniansky, A. Kosák, Kanyicska. Tréner I. Kasana. (RG)

Bánovce - Beluša 0:1 (0:0), 62. Gabriel.

1. Komárno 13 11 1 1 27:13 34 (+16)
2. Gabčíkovo 13 10 2 1 34:9 32 (+14)
3. Veľký Meder 13 10 0 3 28:11 30 (+12)
4. Neded 13 9 2 2 24:9 29 (+11)
5. V. Ludince 13 7 3 3 29:16 24 (+3)
6. Led. Rovne 13 6 4 3 24:14 22 (+1)
7. Beluša 13 7 0 6 25:25 21 (0)