Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

V plánovanom centre budú obchody aj lekári

Investícia prinesie podľa jej konateľa takmer sto nových pracovných miest.

ŠAĽA. Za čerpacou stanicou pri moste vo Veči vznikne obchodno-medicínske centrum. Pozemok odkúpila spoločnosť zo Šale za 250-tisíc eur. Predaj poslanci schválili. Peniaze by chceli použiť na nové investičné akcie, hoci pred nedávnom sami prijali uznesenie nezačínať nič nové. Mesto s tým nesúhlasí, potrebuje vyfinancovať už rozbehnuté projekty.

Bez lôžkovej časti

Hlavnou činnosťou spoločnosti BRM 78 BIŽUTÉRIA, s.r.o., zo Šale je podľa jej konateľa Branislava Bokoru prenájom priestorov pre slovenské a nadnárodné spoločnosti, ktoré prevádzkujú obchody s textilom, obuvou, so športovými či chovateľskými potrebami, hračkami a drogistickým tovarom.

„So spomínanými spoločnosťami mám uzatvorené zmluvy už v existujúcich stavbách a viem, že majú záujem o expanziu do vášho mesta,“ povedal Bokora poslancom. Developer plánuje prenajať centrum aj sieti lekární, ktoré už prevádzkujú medicínske centrum. V jeho priestoroch by sídlili ambulancie špecializovaných lekárov, ktorí by mali robiť len vyšetrenia, nie chirurgické zákroky.


„Plánujeme vytvoriť 45 nových pracovných príležitostí v obchodnom sektore, 50 v medicínskom,“ dodal Bokora. Termín výstavby centra nekonkretizoval, kolaudovať by však mali v roku 2015.

Uznesenie nepodpíše

Príjem z predaja pozemku navrhol poslanec Peter Andráši rozdeliť na jednotlivé projekty. Z 250-tisíc eur odporučil uviazať 15-tisíc eur na čiastočnú výmenu okien na budove mestského úradu, 50-tisíc eur na rekonštrukčné práce ZŠ Hollého vo Veči, 25-tisíc eur na riešenie kúrenia na maďarskej škole, 100-tisíc eur na rekonštrukciu komunikácie Gorkého a Komenského, 35-tisíc eur na sanáciu Ulice Hospodárskej.

Na prípadnú budúcu výmenu sedačiek v kine malo ísť 10-tisíc eur, rovnaká suma aj na opravy podlahy v sobášnej miestnosti a 5-tisíc eur na doplnenie technicko-materiálneho vybavenia mestskej polície. V investíciách, ktoré by sa finančne dotkli najmä mestskej časti Veča, ho podporila aj poslankyňa Helena Psotová.


„Projekt na výmenu sedačiek hovorí o 90 tisícoch eur, takže pri 20 tisícoch, ktoré navrhuješ, by sme vymenili tak každú štvrtú,“ povedal viceprimátor Jozef Mečiar. Andráši ho ubezpečil, že „nie je taký blbý a vie, že sedačky stoja viac, z jeho strany išlo vraj len o ústretový krok."


„Tie investičné akcie, ktoré si vymenoval, sú možno v hodnote 500- až 700-tisíc eur, ale máme len 250-tisíc eur. Budeme ich tri-štyri roky držať na účte a na vyfinancovanie už rozbehnutých investičných akcií si budeme brať úvery?“ reagoval primátor Martin Alföldi.

Pripomenul, že práve poslanci nedávno schválili uznesenie o tom, že mesto nemá začínať nové investičné akcie, kým nedokončí tie, ktoré ešte prebiehajú. Ide o obnovu centra mesta, domov dôchodcov a takzvanú druhú etapu pešej zóny.


„Stále sme bombardovaní poslancami, z čoho budeme financovať 5-percentnú spoluúčasť. Dnes, keď už máme príjem, ho chcú použiť na niečo iné. Takéto uznesenie určite nepodpíšem,“ uzavrel Alföldi.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Olympionik uzavrel s klubom mimosúdnu dohodu, verejne sa neospravedlní

Klub chcel od súdu, aby športovcovi nariadil ospravedlniť sa. Ďalšie pojednávanie sa malo konať vo februári.

Futbalisti Nitry podľahli Opave

V Uherskom Brode sa v sobotu stretli v prípravnom zápase dva druholigové tímy zo susedných krajín.

Mesto Nitra obmedzí výhodné parkovacie karty pre zamestnancov štátu

Radnica chce, aby sa ďalšie autá presunuli z ulíc na parkovisko. Vybudovala ho na ihrisku.

Budovu divadla nasvietia, má z nej byť dominanta Nitry

Pôvodné žiarovky sa nevyužívali. Nahradia ich LED svietidlá.

V nemocnici stavajú nadzemný tunel, spojí dva pavilóny

Prepojenie bude dlhé 61 metrov. Železná konštrukcia bude presklená.

Blízke regióny

Potraviny po desaťročiach zatvorili, domáci sa obávajú

Zatvorenie predajne okrem ekonomických dôvodov urýchlila aj ponuka na predaj budovy.

Topoľčany sú stále v hre, doma pred 2000 divákmi Skalicu zdolali

Fantastické hokejové predstavenie videli diváci v sobotu na zimnom štadióne, Topoľčany si v play-off pripísali na konto prvú výhru.

Nedal prednosť kamiónu, stálo ho to život

Nákladné vozidlo narazilo priamo do dverí vodiča.

Samuel Hain: Verím, že dnes budeme opäť úspešní

Topoľčany prvý domáci zápas zvládli na výbornú. Po výhre 5:1 si vynútili aj štvrtý zápas, druhý v poradí na domácom ľade.

Séria je vyrovnaná, štyrikrát udrel Kluka

Aj vo štvrtom zápase platilo, že vyhral domáci celok. Na zimný štadión si našlo cestu až 2100 fanúšikov, ktorí videli opäť výborný hokej. A tento zápas po prvýkrát rozhodovali až dvaja hlavní arbitri.

Všetky správy

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane vedel aj Husák

Bitie opaskom, fackovanie, šliapanie na chrbát, ponižovanie. To nie sú scény z amerického akčného filmu, ale realita Československej ľudovej armády.

Sulík sa zastal Únie, nahnevali ho ruské noviny

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ. SaS sa ohradila a povedala na rovinu, že si nič podobné neželá.

BBC ukázalo ruských chuligánov. Jediným pravidlom je nezabiť

Pre niekoho budú MS futbalový sviatok, pre iných sviatok násilia, hovorí jeden z ruských chuligánov.

Drastický šport. Päť dôvodov, prečo Slovenky nezískali medailu

Veronika Velez-Zuzulová aj Petra Vlhová jazdia v posledných dvoch rokoch výborne. Čakalo sa, že minimálne jedna z nich v slalome na MS získa medailu. Prečo sa tak nestalo?

Amerika, neustupuj Rusku

Ak Washington v najbližších mesiacoch uzavrie nejakú tichú dohodu s Ruskom namiesto toho, aby sa postavil jeho agresívnej politike, tak tým urobí rovnakú krátkozrakú chybu ako európski lídri v Mníchove.

Kam vyraziť