Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Voľby do VÚC - kandidáti na županov a poslancov za Nitriansky kraj

Pozrite si zoznam kandidátov na predsedov a poslancov vyšších územných celkov vo voľbách 2013.

Kandidáti na predsedov VÚC

  • Milan Belica (Smer, SNS, ASV)
  • Regan Belovič (7 statočných)
  • Róbert Dick (Magnificat)
  • Tomáš Galbavý (SDKÚ, SaS, Most, Nova, SMK, OKS)
  • Stanislav Kováč (Zmena zdola)
  • Viliam Mokráň
  • Peter Oremus (nezávislý)

Kandidáti na poslancov VÚC


Číslo / Meno / Vek / Povolanie / Bydlisko / Strana alebo koalícia

Obvod Komárno (volí sa 8 poslancov)

1 Miroslav Adamik, JUDr. 53 štátny zamestnanec Mudroňovo 18, Mudroňovo nezávislý kandidát
2 György Batta, Mgr. 42 novinár Meštianska 20/22, Komárno nezávislý kandidát
3 Norbert Becse, PaedDr. 41 pedagóg Lipová 935/21, Nesvady Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
4 Mária Csákiová, Mgr. 49 učiteľka Biskupa Királya 39/16, Komárno Magnificat Slovakia
5 Lívia Csíková, Mgr. 59 obchodná zástupkyňa Pohraničná 19, Komárno Magnificat Slovakia
6 Lajos Csóka, Ing. 49 starosta Konopná 47, Veľké Kosihy MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
7 Rudolf Čerňanský 61 hudobník Komárňanská 49, Kolárovo MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
8 Robert Dick 49 pedagóg Eötvösova 60/11, Komárno Magnificat Slovakia
9 Csaba Földes, Ing. 53 ekonóm, starosta 29. augusta 486/40, Číčov Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
10 Peter Getler, Ing. 46 lesný inžinier Biskupa Királya 45, Komárno Strana moderného Slovenska
11 Konštantín Glič, Ing. 56 projektant Eötvösova 34/5, Komárno SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
12 Tihamér Gyarmati, Ing. 48 elektroinžinier Školská 228/18, Svätý Peter Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
13 Éva Hortai, JUDr. 59 advokátka Gen. Klapku 66/30, Komárno MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
14 Árpád Horváth 50 stavebný technik, primátor Rábska 896/16, Kolárovo Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
15 Jozef Jobbágy, Ing. 61 starosta Hlavná 15, Svätý Peter MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
16 Karel Krejčí, Dpt. 73 dôchodca Dvorská 18/16, Komárno Komunistická strana Slovenska
17 Štefan Kucsera, Ing. 50 podnikateľ Mlynská 28, Kolárovo MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
18 Milan Lehocký, Ing. 46 starosta obce Kameničná 656, Kameničná nezávislý kandidát
19 Károly Less, Mgr. 34 učiteľ Eötvösova 2668/34, Komárno nezávislý kandidát
20 Anton Marek, MUDr. 66 primátor R. Seressa 1488/4, Komárno nezávislý kandidát
21 Tibor Mayer 46 podnikateľ Nová osada 2391, Komárno nezávislý kandidát
22 Milan Opálka, Ing. 48 technický pracovník Pivovarská 13, Hurbanovo Komunistická strana Slovenska
23 Attila Petheő 36 pedagóg Smrečinova 740/11, Komárno Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
24 Jozef Petráš, Ing. 64 dôchodca Vnútorná okružná 9/55, Komárno Komunistická strana Slovenska
25 Ján Pikor, Ing. 54 riaditeľ Vtáčej záhrady 571/18, Komárno nezávislý kandidát
26 Tamara Podmanická, Mgr. 39 farmaceut Iža 109, Iža Strana moderného Slovenska
27 Zsolt Sebö, MUDr. 49 lekár Platanova Alej 29, Komárno MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
28 László Stubendek, Ing. 60 elektroinžinier Komenského 267/46, Komárno Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
29 Olga Szabó, JUDr. 55 advokátka, starostka J. Fučíka 213, Patince Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
30 Gabriel Szalay 61 dôchodca Nová 929, Bátorove Kosihy MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
31 Rozália Szalay, Ing. 54 stavebná inžinierka, starostka Klížska Nemá 72, Klížska Nemá Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
32 Pavol Tausk, Dpt. 68 dôchodca Gazdovská 15/51, Komárno Komunistická strana Slovenska
33 Ladislav Tóth 73 dôchodca Hviezdna 8/20, Komárno Komunistická strana Slovenska
34 Dušan Tulpík, Ing. 62 podnikateľ Sústružnícka 7/15, Komárno Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko
35 Tamás Varga, JUDr. 43 právnik Kováčska 11, Komárno MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
36 Anna Žigová 54 zdravotná sestra Súdna 38, Hurbanovo SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie

Obvod Levice (9)

1 Alexander Bačík, Ing. 53 ekonóm Saratovská 7, Levice SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
2 Štefan Baniar, Mgr. 50 manažér Zdenka Nejedlého 7, Levice Slovenská národná strana
3 Martin Bátovský, Mgr. 43 pedagóg M.R. Štefánika 11, Levice Slovenská národná strana
4 Gabriel Biric 60 dôchodca Tehla 62, Tehla Komunistická strana Slovenska
5 Jozef Bóna 61 vodič Dopravná 10, Levice Komunistická strana Slovenska
6 Juraj Braun, MUDr. 42 lekár L. Exnára 30, Levice MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
7 Mária Brnáková, Ing. 46 ekonómka, podnikateľka Ľudovíta Ivana 2, Levice MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
8 Tibor Csenger, Ing. 48 podnikateľ Tulipánová 6, Želiezovce Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
9 Zita Cseri, Bc. 46 starosta Veľké Ludince 334, Veľké Ludince nezávislý kandidát
10 Róbert Csudai 48 starosta Levická 136, Hronovce MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
11 Alena Frtúsová, MUDr., MPH 56 lekárka Mochovská 2, Levice SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
12 Jozef Gyurkovics 40 starosta Vyškovce nad Ipľom 106, Vyškovce nad Ipľom MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
13 Ján Hamar, RSDr. 68 dôchodca M.R. Štefánika 51, Levice Komunistická strana Slovenska
14 Anikó Helység, Ing. 43 starostka Plášťovce 401, Plášťovce MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
15 František Horváth, MUDr. 42 lekár Demandice 315, Demandice MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
16 Jaroslav Ivan, Ing. 57 manažér Krškany 279, Krškany SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
17 Ján Janáč, JUDr. 50 právnik Hlboká 14, Levice SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
18 Rastislav Juhár, Ing. 40 manažér J. Jesenského 23, Levice SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
19 Beáta Kiss, PaedDr. 44 stredoškolská profesorka Nýrovce 280, Nýrovce Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
20 Jiří Klain, Ing. 60 dôchodca Levická 5, Veľký Ďur Komunistická strana Slovenska
21 Lenka Kluchová, PaedDr. 54 stredoškolská učiteľka Marxova 22, Levice MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
22 Soňa Kocková, Mgr. 32 ekonómka Okružná 2835/1, Levice MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
23 Peter Köpöncei, Ing. 34 odborný radca Plášťovce 288, Plášťovce Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
24 Imrich Králik, Ing. 57 starosta Hlavná ulica 164/124, Rybník Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko
25 Jozef Kubala, Ing. 55 riaditeľ Komenského 37, Levice Slovenská národná strana
26 Peter Laczko 27 operátor výroby Hlboká 10, Levice Komunistická strana Slovenska
27 Ľubomír Lőrincz 50 starosta obce Horná 16/116, Santovka SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
28 Tamás Lőrincz, Ing. 35 ekonóm kpt. Nálepku 130, Levice Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
29 Hedviga Makovínyiová, Mgr. art. 50 riaditeľka ZUŠ Hlavné námestie 12, Šahy nezávislý kandidát
30 Ladislav Mészáros 68 dôchodca M.R. Štefánika 8, Levice Komunistická strana Slovenska
31 Michal Molnár 26 elektrikár SNP 143,
Želiezovce
Komunistická strana Slovenska
32 Emília Nichtová 60 starostka obce Čajkov 33, Čajkov SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
33 Dezső Pálffy, Mgr. 42 riaditeľ školy Parková 4, Šahy Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
34 Helena Rosíková 42 ekonóm Thúróczyho 84, Šahy NOVÝ PARLAMENT
35 Ivana Rosíková 23 projektant Thúróczyho 84, Šahy NOVÝ PARLAMENT
36 Jozef Rosipal 57 starosta Iňa 104, Iňa Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko
37 Oľga Szalmová 58 riaditeľka organizačnej zložky právnickej osoby Severná 3083/4, Levice nezávislý kandidát
38 Roman Tóth, Ing. 43 konateľ spoločnosti Tekovská ulica 243/11, Horná Seč MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
39 Igor Varga, Ing. 47 pedagóg M.R. Štefánika 20, Levice SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
40 Ladislav Vörös 29 automechanik Zd. Nejedlého 32, Levice Komunistická strana Slovenska
41 Miloš Zaujec, Bc. 48 technik Súkennícka 5, Levice SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie

Obvod Nitra (13)

1 Eva Antošová, Ing. 48 manažérka Rekreačná 3, Nitra Slovenská národná strana
2 Róbert Bakyta 52 starosta Pri ihrisku 4, Jarok SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
3 Róbert Balkó, Ing. 42 starosta obce Brathovský rad 586, Kolíňany Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja
4 Vladislav Borík, Ing., PhD. 43 ekonóm Veľká Dolina 138, Veľká Dolina Strana občianskej ľavice
5 Jaroslav Burda, Ing. 56 projektant Za Ferenitkou 4, Nitra NÁŠ KRAJ
6 Juraj Buzinkai, Ing. 52 riaditeľ Štefánikova 7, Nitra SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
7 Milena Candráková 50 nezamestnaná Škultétyho 4, Nitra Komunistická strana Slovenska
8 Anna Čagalová, Ing. 57 referent Výstavná 37, Nitra Slovenská národná strana
9 Jozef Čapla, Ing., PhD. 34 živnostník Tehelná 436, Alekšince Slovenská národná strana
10 Martin Darnady 23 výškový špecialista Dlhá 53, Nitra Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
11 Pavol Dávid, MUDr. 42 lekár Pod pánskym lesom 17, Nitrianske Hrnčiarovce Strana moderného Slovenska
12 Miloš Dovičovič, Ing. 57 manažér, ekonóm Novomeského 75, Nitra MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
13 Lýdia Forrová, Ing. 57 manažérka Petzwalova 6, Nitra Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko
14 Oľga Froncová 62 pedagóg Podhorská 7, Nitra Slovenská národná strana
15 Juraj Gajdoš, Ing. arch. 53 architekt Hornočermánska 39A, Nitra Slovenská národná strana
16 Milan Greguš 50 starosta Čakajovce 394, Čakajovce Slovenská národná strana
17 Ján Greššo, Mgr. art. 61 herec Južná 10, Nitra MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
18 Ivan Habiňák, Ing. 44 starosta Zbehy 330, Zbehy Slovenská národná strana
19 Stanislav Hamar 27 podnikateľ Sídlisko Lúky 1229/84, Vráble Slovenská národná strana
20 Miloslav Hatala, Ing. 53 geodet Moskovská 19, Nitra SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
21 Miloslav Horka 45 podnikateľ Benkova 12, Nitra Slovenská národná strana
22 Juraj Horváth, Ing., CSc. 63 podpredseda NSK Ružová 105, Nitra SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
23 Milan Chalachan 23 študent Smreková 640, Jelenec Strana moderného Slovenska
24 Mária Jaleczová 37 starostka Hosťová 126, Hosťová MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
25 Dušan Janek, Mgr. 36 žurnalista Farská 32, Nitra Komunistická strana Slovenska
26 Ján Kecskés 24 študent VŠ Roľnícka 578/34, Nitra Ľudová strana Naše Slovensko
27 Renáta Kolenčíková, Mgr. 48 asistentka poslanca NR SR Hornozoborská 1644/101, Nitra SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
28 Eduard Kolesár, Ing. 36 podnikateľ Novomeského 508/63, Nitra AGRÁRNA STRANA VIDIEKA
29 Ján Kollár 55 dôchodca Horné Lefantovce 62, Horné Lefantovce Komunistická strana Slovenska
30 Stanislav Kováč, Mgr. 51 filmár a dokumentarista Horeckého 7A, Nitra Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
31 Helena Kováčová, MUDr. 59 lekárka Kollárova 1054/6, Vráble SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
32 Ján Kovarčík, Ing. 62 ekonóm Matičná 2, Nitra Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko
33 Miloslav Krajčík, Mgr. 52 starosta Kostolná 22, Dolné Lefantovce SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
34 Norbert Kročan, Ing. 56 riaditeľ Golianova 1064/145, Nitra SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
35 Vladimír Lauko 41 technik Zbehy 369, Zbehy Slovenská národná strana
36 Pavol Leštinský 55 strážnik, predseda OV KSS Jedlíková 3, Nitra Komunistická strana Slovenska
37 Jaroslav Lopata, Ing. 55 inv. dôchodca Dolné Lefantovce 171, Dolné Lefantovce Komunistická strana Slovenska
38 Jaroslav Lörinčík, Ing., CSc. 75 dôchodca Alexyho 2, Nitra Komunistická strana Slovenska
39 Miroslav Martinec, Ing. 65 dôchodca Podhorany 256, Podhorany Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko
40 Ivana Matušková, Mgr. 39 živnostník Slnečná 564, Jelenec Strana moderného Slovenska
41 Pavol Meňky, Ing., PhD. MBA 51 ekonóm Clementisova 37, Nitra SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
42 Stanislav Michalík, Ing. 47 konateľ spoločnosti H. Meličkovej 2, Nitra MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
43 Ivan Michna, RNDr. 48 projektový manažér Vajka nad Žitavou 460, Lúčnica nad Žitavou MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
44 Marta Miklošková, MUDr. 39 lekár Tajovského 4, Nitra Konzervatívni demokrati Slovenska
45 Martin Mikuláš, Mgr. 39 pedagóg Tokajská 20, Nitra Slovenská národná strana
46 Viliam Mokraň, Ing. 55 stavebný inžinier Petzwalova 550/34, Nitra Kresťanská ľudová strana
47 Juraj Moravčík, Ing. 62 ekonóm Buková 52, Nitrianske Hrnčiarovce MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
48 Martin Nemky, Ing. 33 prednosta OÚ Beethovenova 8, Nitra SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
49 Ondrej Ňorba, JUDr. 63 dôchodca Na Hôrke 28, Nitra Komunistická strana Slovenska
50 Peter Oremus, Ing., PhD. 37 manažér Biela 9, Nitra nezávislý kandidát
51 Pavol Otepka, Ing., PhD. 36 vysokoškolský učiteľ Botanická 1712/5, Nitra AGRÁRNA STRANA VIDIEKA
52 Oľga Otrasová 66 ekonómka Štiavnická 3, Nitra Komunistická strana Slovenska
53 Radoslav Pavelka 40 konateľ spoločnosti Braneckého 5, Nitra MOST - HÍD, Nová
väčšina - Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana
54 Marcel Polička, Ing., PhD. 29 stredoškolský pedagóg Štefánikova 1651/42,
Mojmírovce
SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
55 Ladislav Prešinský, Mgr. 35 pedagóg Sídlisko Lúky 1134/60, Vráble nezávislý kandidát
56 Marián Radošovský, Ing. 52 agronóm A. Hlinku 1514/19, Mojmírovce SMER - sociálna demokracia, Kresťanskodemokrat ické hnutie
57 Andrea Samková 24 sociálna pracovníčka Topoľčianska 110, Nitra Kresťanská ľudová strana
58 Miloslav Slováčik, Bc. 33 odborný referent

Téma: Voľby do VÚC (župné voľby) 2013