Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Mestské behy napísali v nedeľu vydarenú druhú kapitolu

Nitrianske mestské behy majú úspešne za sebou svoj druhý ročník. Ani tento rok nechýbali výborne naladení diváci, aj počasie bolo takmer ideálne. Pozrite si aj fotogalériu.

S číslom 106 celkový víťaz Róbert Valíček.(Zdroj: Dušan Tarko)

Nitrianske mestské behy majú úspešne za sebou svoj druhý ročník. Ani tento rok nechýbali výborne naladení diváci, aj počasie bolo takmer ideálne.

Priaznivci behu si v nedeľu prišli na svoje. V mestskom parku pri zimnom štadióne sa konal druhý ročník Nitrianskych mestských behov. V takmer ideálnom počasí sa na štart polmaratónu, behu na 10 kilometrov či behu na dve míle postavilo viac ako 260 športovcov z celého Slovenska. „Osobne mám dobrý pocit, zatiaľ máme iba pozitívne odozvy. Verím, že sa nám podarilo pripraviť kvalitné podujatie,“ povedal krátko po skončení pretekov Michal Šatura, jeden z organizátorov podujatiazo spoločnosti CitySports. „Myslím si, že drobné nedostatky z úvodného ročníka sa nám podarilo odstrániť, z organizačného hľadiska môžeme byť veľmi spokojní. Každému, kto sa na akcii podieľal, patrí poďakovanie,“ pokračoval M. Šatura.

K vynikajúcej atmosfére svojou časťou prispela aj početná divácka kulisa. Dobre naladení fanúšikovia behu všemožne podporovali športovcov, tlieskali a povzbudzovali a určite aj s ich prispením dosiahli viacerí bežci pekné výsledky. „Mali sme tu celé spektrum účastníkov od výkonnostných bežcov, cez triatlonistov, ale aj úplných amatérov. Teší nás, že výsledky, ktoré jednotlivci dosiahli, majú naozaj vysokú úroveň,“ pochvaľoval si ďalej Šatura.

V mužskej kategórii prebehlo v oboch disciplínach všetko, takpovediac, podľa papierových predpokladov. Ženská časť pretekov však priniesla jedno veľké prekvapenie. Víťazkou polmaratónu sa totiž stala účastníčka, ktorá túto disciplínu bežala po prvý raz. Kornélia Holúbeková sa zároveň stala absolútnou víťazkou medzi ženami s časom 1:43:13 a viac ako minútou k dobru pred druhou v poradí Barbarou Kelemenovou. Celkovým víťazom polmaratónu sa stal Róbert Valíček.

Výsledky

Polmaratón - muži do 39 rokov: 1. M. Kulich 1:16:16, 2. M. Valkovič 1:16:24, do 49 rokov: 1. R. Valíček 1:14:16, muži do 59 r.: 1. F. Červenák 1:27:14, nad 60 r.: 1. L. Urbanovič 1:29:27, ženy do 39 r.: 1. K. Holubeková 1:43:13, nad 40 r.: 1. J. Baronová 1:44:49.

10 km - muži do 39 r.: 1. J. Dömény 36:11, do 49 r.: 1. M. Furár 36:49, do 59 r.: 1. M. Staňo 40:46, nad 60 r.: 1. P. Matuška 46:25, ženy do 39 r.: 1. K. Bátovská 47:49, do 49 r.: 1. V. Halásová 47:28, nad 50 r.: 1. K. Miklovičová 59:58.

Fotogaléria

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Rokovania o obnove železničnej stanice v Nitre sa začali, sú štyri varianty

O najvhodnejšej alternatíve rozhodnú na základe štúdie. Zaplatia ju železnice.

Zaberačka na Morave s dvoma prehrami

Český test vyzliekol Nitru donaha. Tréner Galád sa teší, že jeho hráčov preverili silní súperi.

Valent si zápas užíval, ako keby bol posledný

Najlepším mužom zápasu s Liptákmi bol Tibor Kutálek, pre dcéru získal med do čaju.

Kolár išiel do Poľska za trénerom Kocianom

Nitriansky odchovanec bude pôsobiť v druholigovom celku Bielsko-Biala.

Nitra zostavila rebríček. Jednotkou je hradný areál

Do topky sa dostala aj pešia zóna s umeleckými dielami. Najfotogenickejším miestom je Dražovský kostolík.

Blízke regióny

Dvory nad Žitavou žili fašiangovými slávnosťami

Fašiangy spojené so zabíjačkou, prípravou dobrôt a ľudovou veselicou prežili počas uplynulého víkendu obyvatelia Dvorov nad Žitavou.

Šafárikovu aj Tajovského opraví Skanska za 268-tisíc

Už v pondelok 20. februára sa má podľa zmluvy so spoločnosťou Skanska začať oprava Šafárikovej ulice v Trnave. Hotová má byť do polovice apríla, nasledovať bude ulica Jozefa Gregora Tajovského.

Potraviny po desaťročiach zatvorili, domáci sa obávajú

Zatvorenie predajne okrem ekonomických dôvodov urýchlila aj ponuka na predaj budovy.

Kluka štyrmi gólmi umlčal Skalicu

Topoľčianski hokejisti prehrávali v sérii už 0:2, po nedeli je však vyrovnané – 2:2. Rozhodujúci piaty zápas sa odohrá v utorok – 21. februára na ľade v Skalici. A víťaz berie všetko...

Dávid zo Suchej sa našiel, prihlásil sa na polícii

Polícia po mladíkovi pátrala od piatku.

Všetky správy

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy. Amatérskemu prekladaniu titulkov sa venujú stovky ľudí. Niekedy stojí prebdená noc za námahu, inokedy divák zápasí s nezmyselnými vetami

Bývalý minister práce Mihál odchádza pre postoje Sulíka z SaS

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej Sheily Sz., kde vyzývala na boj proti moslimom, viala v pozadí slovenská vlajka.

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

Kam vyraziť