Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Cestujúcu obvinili z ohovárania vodiča autobusu

Odosielateľku listov polícia odhalila pomocou kamerových záznamov. Oplzlé listy diktovala aj svojim dcéram.

Manželia Gombíkovci si po vyše roku môžu vydýchnuť, oplzlé listy im už nechodia.(Zdroj: (mh))

NITRA. Doslova peklo zo života urobila pani Helena (59) vodičovi autobusu, do ktorého sa údajne zahľadela. Poslala desiatky listov jemu, jeho rodine, zamestnávateľovi, na obecný úrad, miestnu poštu aj ľuďom z dedín, do ktorých vodič (58) jazdil.

Ženu odhalili až po vyše roku pomocou kamerového záznamu z pošty, z ktorej posielala listy. Boli plné oplzlostí, ohovárania a klamstiev.

Policajná hovorkyňa Božena Bruchterová potvrdila, že ženu od minulého týždňa stíhajú za prečin ohovárania. Hrozia jej dva roky vo väzení.

Obvinená Helena S.

Listy chodili doporučene

Cestujúca si Ladislava Gombíka vyhliadla, keď zastupoval kolegu na linke Nitra - Andač -Alekšince, ktorou ona pravidelne cestuje. „Keď som prešiel na inú linku, dostal som prvý list,“ povedal pán Ladislav z Jelšoviec.

„Ja mám jednu smolu, ja sa na každého škerím, smejem. To asi bola chyba. Možno si začala namýšľať, alebo čo,“ uvažuje vodič autobusu, ktorý vyše roka netušil, kto ho terorizuje. „Prestriedal som niekoľko liniek - a zo všade chodili listy proti mne. Nevedel som prečo a za čo.“

Listy boli adresované jemu, jeho manželke, dcéram, zamestnávateľovi do Veolie, kolegom, na obecný úrad, miestnu poštu, do manželkinej práce, ľuďom z dedín. Zo začiatku chodili doporučene a boli na nich uvedení odosielatelia - pisateľka použila mená aj dvoch už nebohých osôb. Neskôr posielala anonymy.

„To, čo sa v nich píše, je hnus. Vraj obťažujem ženy, jednu že dokonca chytám počas jazdy na intímnych miestach, mám frajerky, nevydávam cestovné lístky a milenky vozím zadarmo...“

V niektorých listoch, ktoré sú plné vulgarizmov, sú aj vážne obvinenia - že vodič obťažuje maloleté školáčky a láka ich do autobusu na sex.

Písala aj sexuálne ponuky

„Gradovalo to, až som bol nútený podať začiatkom roka trestné oznámenie,“ povedal pán Ladislav.

Priznáva, že už bol s nervami v koncoch, nemohol spávať. „Človek sa v noci zobudí a premýšľa, kto to môže byť. Vždy v stredu - štvrtok sme čakali, že prídu ďalšie listy,“ opisuje svoje pocity muž, ktorému reálne hrozila výpoveď z práce. „Uvažoval som aj nad tým, že radšej odídem sám,“ poznamenal.

„Bolo to hrozné na psychiku, tie stresy. Manžel išiel aj k psychológovi. Bála som sa o jeho zdravie, že sa mu niečo prihodí. Stála som pri ňom, verila som mu - 35 rokov žijeme spolu v jednej domácnosti, viem, čoho je schopný a čoho nie,“ hovorí manželka Anna.

Jeden z listov napísala páchateľka v jej mene, adresovaný bol do Veolie. Žiadala v ňom, aby firma odvolala Ladislava z linky, na ktorej jazdil, lebo to vraj ona už nemôže zniesť.

Niekoľko listov Helena napísala aj v mene Ladislava, išlo najmä o sexuálne ponuky ženám, dokonca aj kolegovej mame.

Diktovala dvom dcéram

Všetky listy boli posielané z pošty v nitrianskom obchodnom centre Mlyny. Polícii si vyžiadala kamerové záznamy. Trvali desiatky hodín, no ich prezretie prinieslo v prípade zásadný obrat. Vďaka nim v máji identifikovali ženu, ktorá Gombíkovcom strpčovala život - na záznamoch sa vyskytla opakovane, vždy posielala listy.

„Tá pani mi žiadne návrhy nedávala. Keď som stál aj s kolegom na zastávke, vždy prišla medzi nás a prehodila pár slov. Nikdy som ju nepodozrieval,“ poznamenal pán Ladislav.

Žena z Lukáčoviec, ktorú odhalili videozáznamy, sa na polícii priznala. Je vydatá, má dve dcéry. Aj im niekedy diktovala oplzlé listy - kvôli zmene rukopisu.

Všetky tri ženy poslali manželom Gombíkovcom ospravedlňujúci list. „Prosíme o prepáčenie, už sa to viacej nestane,“ sľubujú.

Pod ospravedlňujúcim listom je podpísaná Helena aj dcéry.

Bola vraj asi posadnutá

„Ospravedlňujem sa, je mi to veľmi ľúto, čo som spôsobila, už to viackrát nespravím,“ povedala pani Helena, keď sme ju osobne navštívili.

Na otázku, prečo písala listy, odpovedala: „Neviem, asi som bola skrátka posadnutá.“ Vzápätí pripustila, že sa možno aj zamilovala. „Neviem to už teraz posúdiť. Strašne je mi to ľúto, aj sa trápim a stále je mi zle.“

Počet listov, ktoré poslala, vyčísliť nevedela: „Bolo ich veľa, možno dvadsať, štyridsať. Neviem.“ Dospelá dcéra, ktorá stála obďaleč, poznamenala, že ich bolo asi päťdesiat.

Helena nimi vraj chcela dosiahnuť, aby bol Ladislav preložený: „Ja ho vídavam, stretávam. To som chcela dosiahnuť, že ho nebudem vidieť a budem mať pokoj. Je mi to strašne ľúto, ale čo už s tým spravím...“

Na polícii žena vypovedala, že sa jej Ladislav zapáčil a chcela sa s ním zblížiť. Keď sa jej to nepodarilo, nahnevala sa a začala vypisovať listy. Všetky adresy si našla na internete. Uviedla, že niekedy za deň poslala aj 3-4 listy na rôzne miesta a rôznym adresátom.

Obvinenú usvedčujú tiež daktyloskopické stopy. Expert ich odobral z poštových zásielok ešte predtým, ako ju odhalili.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Kam vyraziť