Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Smrť po diskotéke: polícia má podozrivého, Matejovi dal facku

Matej vraj po facke spadol na zem. Na dlhé minúty stratil vedomie.

Mestská polícia monitoruje kamerami aj Mostnú ulicu. Svedkov vypátrali na základe kamerového záznamu. Incident, po ktorom Matej spadol na zem, však na zázname nie je. Stal sa mimo dohľadu kamier.(Zdroj: (mh))

NITRA. Polícia našla svedkov, ktorí pomáhali zbitému Matejovi. Kriminalisti ich identifikovali na základe kamerového záznamu.

„Nikto z nich sa neprihlásil sám,“ povedala policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. Potvrdila, že polícia už má aj podozrivého. Hrozí mu obvinenie zo zločinu zabitia.

Majú štyroch svedkov

Dvadsaťdvaročný Matej z Čakajoviec zomrel niekoľko dní po návrate z diskotéky. Nezachránila ho ani operácia. Pitva ukázala, že za jeho smrťou je cudzie zavinenie, niekto mu prerazil lebku.

„Nitrianski policajti prijali oznámenie v tejto veci 1. júna, čo bolo týždeň po tom, ako mal byť nebohý Matej napadnutý na Mostnej ulici v Nitre,“ povedala Čuháková.

Kriminalisti v priebehu niekoľkých dní vyhľadali troch priamych svedkov a jedného nepriameho svedka. „Zabezpečili zábery z kamier a zozbierali informácie, ktoré postupne vnášajú svetlo do prípadu. V tomto momente už môžeme hovoriť aj o podozrivej osobe - mala dať Matejovi pred nočným klubom facku, po ktorej zostal ležať na zemi,“ upresnila Čuháková.

Na Mostnej ulici je niekoľko nočných podnikov. Pred jedným z nich našli 22-ročného Mateja. Foto: (mh)

Pomoc polície odmietol

Matej bezvládne ležal v podchode, ktorý vedie k jednému z nočných klubov. Partia mladých mužov ho odtiaľ presunula na ulicu, kde ho posadila na schody pred susednou prevádzkou. Toto vraj zachytil aj kamerový záznam mestskej polície.

„Chlapec bol približne desať minút v bezvedomí, potom sa na schodoch prebral,“ tvrdí náš zdroj. Keď prišla policajná hliadka, Matej už komunikoval, dokonca vraj predložil policajtom svoje doklady.

„Pomoc policajnej hliadky podľa jej vyjadrenia odmietol s tým, že mu nič nie je. Konaním policajtov na mieste sa bude zaoberať vecne príslušný útvar,“ dodala policajná hovorkyňa. V médiách sa objavila informácia, podľa ktorej Matej tvrdil, že spadol. Bitku vraj nespomínal. Domov, do Čakajoviec, ho odviezol kamarát, ktorého privolal z požičaného mobilu.

Útok na zázname nie je

Náš zdroj tvrdí, že polícia pracuje aj s verziou, že Mateja mohol niekto zbiť už predtým, ako dostal facku.

„Čokoľvek sa udialo, bolo to mimo bezpečnostných kamier - vo dvore prevádzky alebo vo vnútri,“ povedal nám zdroj.

„Nebudem sa bližšie vyjadrovať k tomu, čo je na zázname z kamerového systému, odovzdali sme ho orgánom činným v trestnom konaní,“ povedal náčelník mestskej polície Erik Duchoň.

Dodal, že mestská polícia monitoruje verejné priestranstvá. „V zábavných podnikoch sú za verejný poriadok zodpovední prevádzkovatelia.“

Do redakcie sme dostali email s kritikou, že „aj napriek desaťtisícovým investíciám do kamerových systémov polícia nie je schopná poskytnúť ihneď kvalitný záznam“.

„Nie je to pravda. Treba si však uvedomiť, že aj možnosti techniky sú ohraničené a v nočných hodinách, v zástavbe a v zhluku ľudí je možnosť identifikácie človeka často problematická,“ reagoval náčelník.

Stovky narušení poriadku

Na Mostnej a Kmeťkovej ulici sa nachádza niekoľko nočných zábavných podnikov, incidenty sa tam stávajú opakovane. Pred Matejom bol medializovaný prípad dobitého basketbalistu Cadota.

„Tieto dve ulice, ktoré sa z hľadiska návštevnosti dajú považovať za najexponovanejšie, monitorujeme troma kamerami. Počas konania diskoték máme navýšený počet hliadok a taktiež koordinujeme hliadkovú činnosť s Policajným zborom - s pohotovostnou motorizovanou jednotkou,“ povedal náčelník mestskej polície Erik Duchoň.

Vlani na uliciach Mostná, Kmeťkova a Podzámska zasahovali mestskí policajti až 984-krát pri narušení verejného poriadku. V tomto roku to zatiaľ bolo 311-krát.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Kutálek: Vydreté, ale vzácne víťazstvo

Všetky štyri góly Nitranov proti Trenčínu mali skalický podpis.

Kapitána Nitry si zvolia hráči, jediným otáznikom Lupčo

Kabínu futbalistov Nitry čakajú voľby, o kapitánovi rozhodnú hráči.

Pod Zoborom je Kamerunčan z kanadského Toronta

Nitra ulovila na trhu hráčov exotickú posilu, novou tvárou je stopér Macdonald Niba.

Štúdio divadla zrekonštruujú, 235 javiskových stolov bude ovládať počítač

Verejné obstarávania na dodávateľov aj samotné práce chcú stihnúť tak, aby zmodernizované Štúdio bolo k dispozícii už na budúcu divadelnú sezónu.

Blízke regióny

Tatranské doliny sú zážitkom, v akomkoľvek období + foto

Velická dolina za Sliezskym domom je frekventovaná hlavne v lete. Ponúka viacero zaujímavých vrcholov.

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Bánovce nad Bebravou hľadajú nového dopravcu MHD

Predpokladanú hodnotu zákazky odhadla samospráva na 430 000 eur.

Ako dopadli zápasy cez víkend?

Opäť sa odohrala bohatá porcia zápasov.

Problémy s parkovaním trápia obyvateľov Cisárskej bašty

Problémy s parkovaním v meste pozná každý Novozámčan. Pretrvávajúci problém vládne aj na Cisárskej bašte. Prehovorili nespokojní obyvatelia.

Všetky správy

Británia sa rozhodla, hranice aj pre Slovákov chce zatvoriť už v marci

Theresa Mayová chystá obmedzenie voľného pohybu oznámiť v rovnaký deň, keď oficiálne spustí rokovania o brexite.

Nokii sa podarilo vstať z mŕtvych. Ukázali novú Nokiu 3310

Nové smartfóny Nokie majú čistý Android, nízku cenu a dobrý hardvér.

Film roka vyhlásili dvakrát, Oscara má Moonlight (minúta po minúte)

Muzikál La La Land vyhral šesť cien, ale na konci večera sa udial veľký trapas.

Michael Kocáb: Som hrdý slniečkar, s tvrdou silou nemáme šancu

Hudobník Michael Kocáb pre SME hovorí, že nie je žiadny rusofób. Aj to mohlo podľa neho prispieť k bezproblémovému odsunu sovietskych vojsk z Československa.

Kam vyraziť