Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Všetko pre domácich

V. LIGA JUH: Vedúce duo doma nezaváhalo. Posledný Okoč-Sokolec sa ešte nevzdáva. V Hornej Kráľovej boli k videniu dve vylúčenia a jedna penalta.

Ohrady - Trstice 5:1 (1:1). Domáci si vypracovali počas prvých 15 minút 7 rohových kopov, z čoho ťažil volejom Mátis. Do polčasu hostia ešte vyrovnali, krásnym gólom zo 40 m sa prezentoval kapitán Molnár. Druhý polčas bol však z iného súdka, za 20 minút strelili Ohrady štyri góly, keď sa po individuálnych akciách presadili Németh a Zsákovics, po faule práve na Zsákovicsa trestal z penalty kapitán Méhes a o chvíľu sa v šestnástke dobre zorientoval Lukovics.
Góly: 13. R. Mátis, 47. Ľ. Németh, 52. T. Zsákovics, 58. M. Méhes (11 m), 65. Lukovics - 30. K. Molnár. R Palocsányi, 170. OFK: Nagy - Boráros, Méhes, Mátis, Ábráham, Lukovics (70. Bacsfai), Zsákovics, Németh (80. Németh), Ollári, Csémy, Suchý (60. Végh). TRSTICE: Kántor - Perina, Varga, Molnár (60. Szarka), Tánczos (40. Bögi), Matusz, B. Farkas, Faragó, Szabó, M. Farkas, Andódi.

Orechová Potôň - Zlaté Klasy 4:1 (3:0). Domáci mali vynikajúcich úvodných 20 minút, na bránu súpera sa valil jeden útok za druhým. Potom sa hráči DSC mierne uspokojili, ale stále kontrolovali priebeh. V druhom polčase dostala priestor domáca mlaď. Hostia síce znížili, ale žiadna dráma to nebola, posledné slovo mal Gerhát.
Góly: 7. a 10. L. Zsigrai, 16. V. Zlacký, 90. B. Gerhát - 70. I. Matejka. R P. Magdolen, 150. DSC: Németh - Zdráhal (46. Lukács), D. Mészáros, Varga (64. Kiss), N. Mészáros, Kocsis, Gerhát, Zsigrai, Zlacký (70. Lörincz), Halák, T. Nagy. FK: Szilinszky - Szabó, Klúcsik, Hollósi, Matejka, Berner, P. Nagy, Szerda, Szikela (41. J. Nagy), Tujvel, Ruman.

Trhová Hradská - Jelka 3:0 (2:0). Už v 1. min. sa tešil Czibula s prispením obrancu hostí. Druhý gól pridal ten istý hráča zasa z uhla a s tečom brankára. Radosť hostí v 20. min. bola predčasná, rozhodcovia odpískali ofsajd. Ďalšie možnosti mali Beneš a Orosz a potom išli domáci do desiatich. Na ihrisku to však nebolo vidieť. Jednu šancu hostí kryl Varga a domáci hrozili z kontier, blízko ku gólu bol Boráros, ale tešil sa Beneš po uličke od Ád. Balogha.
Góly: 1. a 15. J. Czibula, 65. L. Beneš. R Turba, 300. ČK: 40. Vozár (T.H.). T.H.: Varga - Androvics, Domonkos, Gallo (80. Vígh), Vozár, Bombicz (62. Ád. Balogh), Orosz, At. Balogh, Czibula, Boráros, Beneš. FC: Malgocký - Kuyokwa, Letušek, Csémy, Piši, Gajdoš, Križan, Kern, Vanta, Babingui (68. Baros), Mukalenga.

Tešedíkovo - Lehnice 2:1 (2:1). V 7. min. trafil Rucz s tečom obrancu nechytateľne - 1:0. Ďalšiu šancu mal R. Mikle. Zvyšoval Bende, keď sa dostal k odrazenej lopte a z 30 m namieril po zemi. Po osi Raček - Búš - Gvozdenovič prišla strela vedľa brány. Jediná vážnejšia akcia hostí priniesla gól do šatne - 2:1. Po obrátke v 50. min. Jurás trafil z 20 m žrď. Aj hostia mali dve možnosti, ale zaskvel sa Psota, a tak body zostali doma.
Góly: 7. V. Rucz, 33. P. Bende - 45. V. Matejov. R Hafrovič, 200. ŠK: Psota - G. Takács, E. Mikle, Jurás (80. Füle), Raček, Bende, Búš (65. Kovács), Gvozdenovič (88. Kubovič), Rucz, R. Mikle, Panyik. LEHNICE: Süke - M. Csölle, J. Csölle, Sárközi, Nagy, Zs. Rigó (65. L. Rigó), Čomor, Bartal, Matejov (50. Tóth), Šnegoň, Flaska.

Šoporňa - Beladice 2:0 (1:0). Hralo sa vo svižnom tempe, ale medzi 16-tkami. Domáci sa tešili z vedúceho gólu po prízemnej strele Rojku. Druhý polčas bol skôr v domácej réžii, niekoľko možností zostalo nevyužitých. Hostia dohrávali o desiatich. Poistka prišla z penalty po faule na unikajúceho Pila.
Góly: 39. E. Rojka, 89. T. Pilo (11 m). ČK: 67. Dedič (B). R Sedlák, 200. ŠK: Vravúšek - Korec, Ondreička, Kos, Benedikovič, Hipš, Rojka, Meleg (62. Chmelo), Krajča (90. Baran), Pilo, Grivalský (82. Jóža). OŠK: V. Gardian - Dedič, Ballabáš, Šlavka (88. Galbavý), Kušnír, Šimánek, M. Gardian, Komžík, Luzár, Homola (77. Novácky), Borčin.

TIBI Horná Kráľová - Čeľadice 2:1 (1:0). Zo začiatku boli aktívnejší domáci a dočkali sa gólovej radosti po hlavičke Kollára. Druhá časť dejstva patrila Čeľadiciam, najväčšiu šancu však spálil Šulgan a gól Poľaka rozhodcovia neuznali. V druhom polčase prišli oba tímy o jedného hráča. Hostia mali viac z hry, ale domáci boli nebezpeční z brejkov a tak aj strelili druhý gól. Čeľadice búšili, Šulgan hlavou znížil, ale KFC si už body udržal.
Góly: 18. Ľ. Kollár, 75. M. Turňa (11 m) - 83. M. Šulgan. ČK: 54. Kališ - 53. R. Dobiaš. R Bežo, 130. TIBI: P. Odráška - Turňa, Psota, Új, P. Gyárfás - M. Gyárfás (90. Pál), Bleho, Lenčéš (88. Sedlák), Mikéci - Kališ, Kollár. SLOVAN: Leckéši - M. Slovák, P. Slovák (46. Majerčík), R. Dobiaš, Maga - Melo, Poľak, Čambal, Salvet - Šulgan, P. Dobiaš.

Okoč-Sokolec - Veľké Úľany 1:0 (0:0). Neslaný-nemastný futbal sa odohrával medzi 16-tkami. Do prestávky za zmienku stálo len niekoľko striel, oba tímy mali po jednej vyloženej možnosti. Aj po obrátke to bolo na šance vyrovnané, ale domáci mali väčšiu túžbu po víťazstve a gól prišiel po typickom zakončení Végha.
Gól: 72. V. Végh. R Valko, 100. OKOČ: Pánczel - Póda, Karácsony, Pék, Tóth, Fekete, Puzsér, Molnár (66. Kollár), Göndör, László, Végh (90. Mikos). ŠK: Lehuta - Hodúr, Seszták, Cibulya, Guldan, Strelecký, Klembara, Kučera, Jankovič (69. Szitás), Huszár, Nazad (84. Piroska).

Vlčany - Kráľová n/V. 6:0 (2:0). Hostia začali tutovkou Moťovského. Vlčany sa postupne rozohrávali a v prvom polčase boli veľmi efektívne. Molnár strelou zo 16 m otvoril skóre a Zsebi zvyšoval z 18 m z priameho kopu. Druhý polčas bol pod kontrolou domácich. Molnár zavesil pod brvno - 3:0. K veľkému zápasu sa rozohral Zsebi, ktorý prihral na dva góly. Skóre pečatil dvojitým zásahom Cifra.
Góly: 25. a 57. Š. Molnár, 41. E. Zsebi, 60. Cs. Halászik, 73. a 75. M. Cifra. R Tarabus, 170. FK: Rusznák (76. N. Takács) - Šándor, Halászik, Molnár, Šuník (76. Gyeszat), Mónosi, Cs. Takács (71. Karvai), Nagy, Holbík, Zsebi, Cifra. FK: Csimma - Srňan, Nagy, Lacko (60. Bergendi), Homola, Moťovský, Dvorský (41. Gubov), Chrenko, Práznovský, Hadža, Ivan.

1. Vlčany 25 16 5 4 65:27 53 (+14)
2. T. Hradská 25 16 5 4 53:21 53 (+17)
3. Čeľadice 25 13 4 8 50:44 43 (+4)
4. Šoporňa 25 12 5 8 41:31 41 (+2)
5. Lehnice 25 11 7 7 48:36 40 (+4)
6. Kráľová n/V. 25 12 1 12 50:47 37 (-2)
7. Ohrady 25 11 3 11 50:46 36 (-3)
8. Tešedíkovo 24 9 6 9 31:27 33 (-3)
9. TIBI H. Kráľová 25 9 5 11 38:39 32 (-7)
10. Or. Potôň 25 9 5 11 40:42 32 (-4)
11. Beladice 25 10 2 13 34:46 32 (-4)
12. Jelka 24 7 10 7 26:29 31 (-2)
13. Trstice 25 9 3 13 41:52 30 (-6)
14. Veľ. Úľany 25 7 5 13 24:42 26 (-13)
15. Zlaté Klasy 25 6 5 14 32:56 23 (-13)
16. Okoč-Sokolec 25 4 5 16 24:62 17 (-22)
Ohradom, T. Hradskej a Trsticiam odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 19 - M. Cifra (Vlčany), 18 - T. Pilo (Šoporňa), L. Beneš (T. Hradská), 17 - E. Zsebi (Vlčany), 16 - J. Ivicze (Trstice), 14 - D. Gvozdenovič (Tešedíkovo).

ZOSTAVA KOLA: P. Odráška (H. Kráľová) - G. Jurás (Tešedíkovo), M. Ondreička (Šoporňa), G. Ábrahám (Ohrady), A. Pék (Okoč-Sokolec) - J. Czibula (T. Hradská), E. Zsebi (Vlčany), M. Bleho (H. Kráľová), B. Gerhát (Or. Potôň) - M. Cifra (Vlčany), L. Zsigrai (Or. Potôň).