Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Kruháč pri Tekove mešká päť rokov

Mesto obviňuje súkromnú firmu, tá to vidí trochu inak.

Projekt kruhovej križovatky je v štádiu doloženia potrebných dokumentov zo strany staviteľa.(Zdroj: TOMÁŠ HOLÚBEK)

Mesto obviňuje súkromnú firmu, tá to vidí trochu inak.

ZLATÉ MORAVCE. Kruhová križovatka namiesto dnešnej jedinej fungujúcej svetelnej križovatky v meste sa znovu odďaľuje. Kedy bude dokončená, nie je vôbec jasné.

Podľa radnice má križovatka meškanie už päť rokov, mala byť hotová už v roku 2008. Úprava cesty a zmena križovatky je súčasťou dohody samosprávy a zástupcu investora, ktorý v meste postavil Tesco. Aj samotný hypermarket mal ale štvorročné meškanie – vďaka neschopnosti predošlého vedenia mesta a investora nájsť spoločnú reč.

Lednár: Mesto si povinnosti splnilo

V polovici februára sa vedenie mesta stretlo s firmou Ardis. Hovorili o prípravných krokoch k samotnej výstavbe okružnej križovatky na uliciach Hviezdoslavova – Duklianska – Továrenská.

„Momentálne je projekt v štádiu doloženia potrebných dokumentov zo strany staviteľa. Nakoľko mesto čaká na stavebné povolenie tejto investičnej akcie, urgovalo firmu Ardis, aby urýchlene dodala potrebné doklady a jednotlivé vyjadrenia, ktoré majú nutne predložiť na základe rozhodnutia Obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Nitre,“ povedal primátor Peter Lednár.

Podľa neho mesto spraví ďalšie kroky až po tom, čo si „firma, ktorá výstavbu okružnej križovatky sprostredkováva, splní náležitosti žiadané príslušným úradom k vydaniu stavebného povolenia“.

Vrban: Výstavba sa môže predražiť

Miroslav Vrban z firmy Ardis, ktorá príchod Tesca do mesta pripravovala a ktorá je zhotoviteľom križovatky, vidí ale situáciu inak. Hovorí, že na stavbu už bolo vydané stavebné povolenie, no majiteľ časti pozemku pod križovatkou sa odvolal, odvolací orgán mu vyhovel a pôvodné konanie zastavil. „Majiteľ časti pozemku predložil niekoľko návrhov na zámenu pozemku, jeden sa prerokovával aj na mestskom zastupiteľstve. Doteraz vec nie je vyriešená a je predpoklad, že pri novom konaní sa znova odvolá,“ povedal Vrban.

Podľa zástupcu firmy povoľovací orgán začal požadovať nové vyjadrenia. To využili niektoré organizácie, ktoré začali žiadať prekládky sietí, ktoré stavbou nie sú dotknuté. Výstavbu križovatky by to podľa Vrbana mohlo minimálne dvojnásobne predražiť.

„Zatiaľ nie je dokončené rokovanie s jedným správcom sieti. Keďže prebiehajú intenzívne rokovania, predpokladáme, že problém sa vyrieši a najneskôr v apríli bude podaná žiadosť o stavebné povolenie. Či sa v lete začne stavať bude závisieť od toho, či mesto nájde dohodu s vlastníkom časti pozemkov pod cestu - on je k dohode pripravený. Ak nie, vlastník sa odvolá a v tom prípade nemôžeme počítať so začiatkom výstavby v tomto roku,“ povedal Miroslav Vrban.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Kam vyraziť