Sereď brala v Nemšovej

III. LIGA: Mužom prvého kola je Eduard Gajdoš, ktorý rozhodol dvoma gólmi šláger Topoľčian s Novými Zámkami. Juniori Nitry doma podľahli poslednej Petržalke, Vráble vyšli naprázdno v Trnave. Sereď priviezla tri body z Nemšovej.

Trnava jun. - Vráble 1:0 (0:0)
Posilnení trnavskí juniori mali na štadióne Antona Malatinského za súpera húževnatých spartakovcov z Vrábeľ. Tí mali už v 3. min. po prvom rohu dobrú príležitosť, ale strelu Mikleho kryl na čiare pozorný Strapák. Po štvrťhodine hry vnikol do šestnástky hostí Sabo, no na jeho prudkú prihrávku nabiehajúci Šulc nedočiahol. Potom sa prezentovali nepresnými strelami domáci Ciprys a hosťujúci Mikle. V 36. min. mal dobrú šancu Sabo, ale z ľavej strany zakončil priamo na brankára Straku. Päť minút pred polčasom strelu Tužinského z uhla stačil vytlačiť Strapák pri ľavej žrdi na roh. Vyrovnané stretnutie pokračovalo aj po zmene strán. V 62. min. po prihrávke Šulca opečiatkoval Ciprys žrď a o minútu na to vystrelil Mikinič priamo na Straku. Na opačnej strane nebezpečne vypálil okolo ľavej šibenice Kajaba a prudkú loptu Gondu zneškodnil dobre chytajúci Strapák. V 80. min. po rohovom kope vystrelil vedľa z 15 m Mikinič. O tri minúty sa rozhodlo o výsledku zápasu. Po zahraní ďalšieho rohu poslal Šulc loptu hlavou k ľavej žrdi a bolo 1:0. V už nadstavenom čase mohol zvýšiť striedajúci Bališ, ale jeho krížna strela tesne minula bránu hostí.
Gól: 83. Šulc. R Somoláni, ŽK: Šulc, Zvolenský, Deket - Tužinský, 200 divákov. SPARTAK: Straka - Šlachta, Farkaš, Hlaváč, Fekiač - Tomášek (84. Koutný), Kajaba, Hamar, Tužinský - Mikle (46. Feješ), Gonda. Tréner J. Kollárik. MIKULÁŠ ROŽŇÁK

Nitra jun. - Petržalka 0:1 (0:1)
Rezervu Nitry priviedol na prvý jarný zápas proti poslednej Petržalke kapitán Igor Kotora. Na ťažkom teréne sa v úvode hral opatrný futbal bez vážnejších šancí. Vzájomné oťukávanie súperov ukončila 18. min., kedy hlavička Horvátha po štandardke skončila v sieti Hippa - 0:1. Hostia boli i naďalej dôraznejší, ale do gólového zakončenia sa už nedostali. V druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil. V 50. min. rozhodca Fajčík posúdil zákrok Ácsa v pokutovom území ako faul, hosťujúci Sokol však penaltu nepremenil. Juniorka sa v závere zápasu pokúšala o vyrovnanie a zatlačila súpera na jeho polovicu. Z tlaku pramenilo viacero sľubných štandardných situácií, no do čistej gólovej šance sa nedostala. Petržalka sa ubránila, a tak si spod Zobora odváža všetky tri body.
Gól: 18. Horváth. R Fajčík, ŽK: Kamenca, Kratochvíl, 150 divákov. FC: Hipp - Németh, Kotora, Harbuľák, Lukács - Čery, Ács, Hnilica, Adámek (81. Petráš), Turčák - Kanyicska (65. Kováč). Tréner P. Hnilica. (FC)

Nemšová - Sereď 0:1 (0:1)
Úvod zápasu sa niesol v opatrnom duchu, hralo sa najmä medzi šestnástkami. S pribúdajúcimi minútami držali loptu na svojich kopačkách najmä domáci. Hostia sa zamerali na defenzívu a rýchle protiútoky. Diváci veľa gólových príležitostí v prvom polčase nevideli. V 8. min. poslal loptu z pravej strany Amrich, Beňo sa však k hlavičke nedostal. V 26. min. po štandardnej situácií najvyššie vyskočil Schlesinger, jeho hlavička však minula bránu hostí. V 32. min. poslal center z pravej strany Schiszler, lopta prešla až na Beňa, ale ten z uhla netrafil prázdnu bránu. Prvá strela Serede na bránu znamenala gól. Tvrdú strelu Bobot najskôr vyrazil na Frťalu a ten nikým nekrytý vsietil gól. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, ale domáci hráči sa do väčších šancí nedostali. V 67. min. naviac predčasne pod sprchy išiel Beňo po druhej žltej karte. Domáci napriek tomu stále držali loptu na svojich kopačkách. V záverečných minútach mohli hostia poistiť svoje vedenie po rýchlych protiútokoch, ale Szegedi ani Frťala sa už nepresadili. V nadstavenom čase Amrichov pokus smeroval tesne vedľa ľavej tyče Hrdinovej brány.
Gól: 45. Frťala. R Páchnik, ŽK: Schiszler, Ďuďák, Beňo, Laco - Vaško, Pentiak, Pilát, Šupák, Frťala, ČK: 66. Beňo (N), 200 divákov. ŠKF: Hrdina - Pentiak, Tarek, Vaško, Pilát, Pecho (78. Szegedi), Hulák, Šupák, Kasaj (90. Chalány), Gál, Frťala (90. Horváth). Tréner T. Meszlényi. TOMÁŠ BEŇO

Topoľčany - Vrbové 2:1 (2:0)
V prvom jarnom kole mali od úvodu jasnú prevahu domáci futbalisti. Pokus Baláža v 6. min. len tesne minul bránku. O tri minúty tiesnený Otočka hlavičkou míňa. V 13. min. zahrávali domáci rohový kop, Baláž poslal loptu do ohňa a tá sa od Gajdoša odrazila do siete - 1:0. Hostia prvú strelu do priestoru bránky vyslali až v 18. min. Mišurom, Furka vyrazil na roh. Potom tempo hry upadlo, hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V 33. min. bol v šestnástke faulovaný Otočka, ale hlavný rozhodca nechal pokračovať v hre. Krátko pred odchodom do šatní sa hosťujúca obrana dopustila hrúbky a voľný Gajdoš sa zoči-voči brankárovi nepomýlil - 2:0. V druhom polčase sa stretnutie akoby do 61. min. len dohrávalo. Práve vtedy obrancu Ondrku preskočila lopta a voľný Sumer šiel sám na brankára. Ondrka však zatiahol ručnú brzdu a uvidel červenú kartu. Z následnej štandardky strelou pri tyč znížil faulovaný Sumer na 2:1. Domáci sa po tomto góle stiahli na vlastnú polovičku, v 79. min. striedajúci Táčovský tesne minul. V 90. min. vypálil Herceg, ale fantastický zákrok Furku znamenal tri body pre Topoľčany.
Góly: 12. a 45. E. Gajdoš - 62. Sumer. R Jurenka, bez ŽK, ČK: 61. Ondrka (T.), 235 divákov. MFK TOPVAR: Furka - Oršula, Ondrka, Ondruš, Baláž - Remeň, Kučera, Šlosár, Koprda (60. Královič) - Otočka (59. Badinský, 89. Vaňo), Gajdoš. Tréner J. Mikloška. JARO ŠUPA

Piešťany - N. Zámky 1:1 (0:0)
V úvodnom jarnom stretnutí videli diváci iba priemerné stretnutie, ktorému chýbala futbalová iskra. Hostia prišli so zámerom získať bod, čomu podriadili aj taktiku. Domáci mali počas prvého polčasu jasnú prevahu, no proti prehustenej obrane sa nedokázali presadiť. Až v 20. min. zablokoval strelu Mehdi-Karima obranca na roh, po ktorom strelu k žrdi brankár Mihálik vyrazil. V 32. min. Rybanského center priťukol hlavou Ulrich Galbovi, ten však vysoko prestrelil. O päť minút sa v gólovej šanci ocitol Kuba, jeho strelu zblokoval obranca na roh. Druhý polčas začali domáci veľkým náporom. Už v 48. min. strela Mehdi-Karima skončila na brvne Mihálikovej bránky. Piešťanci sa dočkali v 53. min., po rohovom kope Vallu a prihrávke Pavloviča presne k žrdi trafil Ulrich - 1:0. Následné dve strely Rybanského skončili vedľa. V 70. min. prvýkrát pohrozili hostia. Po závare pred domácou bránkou prestrelil zo šesť metrov Gajdoš. V 75. min. po prihrávke Mehdi-Karima mohol domácich upokojiť Kuba. Vo vyloženej šanci ho vychytal Mihálik. V 79. min. po prihrávke Pavloviča strelu Galbu zblokovala obrana a z rýchleho protiútoku Gajdoš opäť prestrelil. Nakoniec sa hostia predsa len tešili. V 89. min. sa v skrumáži po následnom priamom kope najlepšie zorientoval striedajúci Zsák a vyrovnal na konečných 1:1.
Góly: 53. Ulrich - 89. Zsák. R Piatka, ŽK: Ulrich - Gajdoš, 370 divákov. FKM: Mihálek - Poluch, Gajdoš, Ešek, Áč, Haulík (46. Košút), Bukovič, Hlavačka (60. Szántó), Fehervári, Bombicz (77. Zsák), Ilič. Tréner P. Buranský. JAROSLAV VALO

Domino - Levice 2:0 (1:0)
Prvý jarný zápas začali mužstvá opatrne. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Domáci prvýkrát pohrozili v 11. minúte, keď zhadzovali z boku, lopta sa dostala na hranicu šestnástky a následne domáci Baláži trafil presne k tyči. Ivanič bol prikrátky. Levičanov gól akoby zaskočil, ale postupne však začali preberať iniciatívu v zápase. V 17. min. Palicova strela z diaľky tesne minula bránku. Najväčšiu šancu Levíc mal v 20. min. Pavol Varga, keď po centri Turčana z ľavej strany trafil len tyč. V ďalšej príležitosti sa ocitli hosťujúci hráči v 33. minúte, keď pálil z diaľky Ivan, ale jeho strelu domáci brankár Slovenčiak vychytal. Do prestávky sa už skóre nemenilo a tak išli do šatne domáci hráči Domina s jednogólovým náskokom. V druhom polčase očakávaný tlak hostí neprišiel a v 71. min. sa zopakovala gólová šanca z prvého polčasu. Domáci po štandartke centrovali pre Ivaniča, ktorý po strele z skrumáže nemal šancu zasiahnuť. Až následne sa Levice dostali do hry. Prišli aj šance, ale žiaľ ostali nepremenené. V 82. min. po centri Gálika hlavičkoval Birdáč, ale opäť sa zaskvel domáci brankár. V závere sa Bobor ocitol v dobrej pozícii, ale prestrelil. Levice tak na začiatku jarnej časti zaknihovali prehru 2:0, ktorá je len štvrtá v sezóne.
Góly: 11. Baláži, 72. Kapišovský. R Očenáš. ŽK: Slovenčiak, Čambal - Birdáč, 100 divákov. FK: Ivanič - Gálik, Palic (78. Hlaváčik), P. Varga, Turčan (65. Birdáč), Pavlík, Molnár, Bobor, Ivan, Bogner (54. Feješ), Petráš. Tréner K. Praženica. (IP)

Ostatné výsledky 16. kola: Nové Mesto n/V. - Slovan jun. 1:3 (1:1), 22. Klačman - 13. P. Sabo, 62. Vaniš, 90.+ Hutta. Dunajská Lužná - Moravany 0:0.

1. Slovan jun. 16 9 1 6 30:22 28 (+4)
2. Levice 16 8 4 4 18:14 28 (+4)
3. Topoľčany 16 8 3 5 30:24 27 (+3)
4. Piešťany 16 8 3 5 25:19 27 (+3)
5. Nové Zámky 16 8 2 6 30:19 26 (+2)
6. Sereď 16 8 2 6 31:26 26 (+2)
7. Dun. Lužná 16 7 5 4 18:14 26 (+2)
8. Trnava B 16 7 2 7 21:19 23 (-1)