Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Na jar slabší nebudeme, prognózuje Juraj Jarábek

Najdôležitejším bude podľa trénera Juraja Jarábka štart do jarnej časti súťaže. Aj keď káder FC ViOn je o niečo užší ako na jeseň, v klube sa neobávajú toho, že by sa oslabili.

Juraj Jarábek bol v poslednej ankete SFZ medzi tromi najlepšími trénermi. Na ViOne je šéfom už štvrtý rok. Za ten čas mala Nitra už piatich hlavných trénerov.(Zdroj: Martin Kilian)

Ako prebehla zimná príprava? Vyskytlo sa niečo, čo vám pridalo vrásky na čele, alebo išlo všetko podľa plánu?
- Pripravovali sme sa klasicky v domácich podmienkach. Je to piata moja zimná príprava vo ViOne. Snažili sme sa umelú trávu spestriť halou a výbehmi do parku v Topoľčiankach. Doma nám nič nechýbalo. Čo sme si naplánovali, sme si splnili. Trošku nás brzdili zranenia, pričom najhoršie to bolo pred zápasom so Salzburgom, kedy nás bolo iba dvanásť. Zvládli sme to a najhoršie je za nami. Mužstvo je už pohromade, zdravotne v poriadku a tešíme sa na ligu.

Opäť sa u vás počas prípravy objavilo viacero hráčov na skúške, prišli však iba dvaja – Mészáros a Škriniar. Máte také vysoké nároky?
- Nepovedal by som, že máme nejako špeciálne vysoké nároky. Máme zaužívané, že chceme vidieť každého hráča, ktorého manažéri ponúknu, dáme mu priestor. Za týždeň alebo dva, čo tu pobudnú, sa hráči ukážu a my môžeme zhodnotiť, či na to majú, alebo nie. Takto to robíme, vždy sa nám to oplatilo a objavili sme neznámych hráčov. Spomeniem Bortela alebo Obročníka, ktorí neboli jediní. Sme zameraní nie na drahé nákupy, ale skôr na neznámych hráčov. To je naša filozofia.

Obaja noví hráči, Karol Mészáros a Milan Škriniar prišli do Zlatých Moraviec prakticky bez skúšky. Ako sa vám javia tieto posily? Budú ešte ďalšie?
- V súvislosti s posilami sme sa ale tentoraz rozhodli pre niečo overené. Mészáros aj Škriniar sú síce mladí hráči, ale reprezentanti do 21 rokov. Aj keď odtrénoval málo, Karol sa javí naozaj veľmi dobre. Poznáme ho z ligy, už minulý rok nás zaujal a do koncepcie nám zapadá. Rovnako tak Milan Škriniar, ktorý odohral jedenásť zápasov za Žilinu a do tímu zapadá aj v súvislosti s postom. Oboch poznáme, sú mladí a naša cesta je dávať šancu talentovaným hráčom, preto sme sa pre nich rozhodli. Dostanú priestor na rozohratie, oni tak pomôžu nám, my im. Okrem toho sa nám z hosťovania vrátil Juraj Tomášek. To sú traja futbalisti, ktorí prišli, a zatiaľ neuvažujeme nad ďalšími príchodmi.

Ako teda vidíte vývoj kádra v tomto smere? Zostal ViOn rovnako silný, ako bol na jeseň, alebo je dokonca silnejší, či naopak?
- Všetko ukážu zápasy. Myslím si však, že slabší nebudeme. Chlapci sa chcú pobiť nielen o druhé, ale aj o prvé miesto, pretože šancu stále máme. Hráme prvý zápas na Slovane a vo futbale je možné všetko. Nejdeme s veľkými očami, ale s pokorou, no určite nechceme ísť nižšie v tabuľke. Čas ukáže, či budeme silnejší. V prípravných zápasoch sme ukázali, že ak sme hrali v plnej sile, predvádzame dobrý a zaujímavý futbal.

Myslíte si, že aj v súčasnom stave kádra dokážete nadviazať na nepochybne úspešnú jeseň?
- Jedným zo základov posunu mužstva vpred je konkurencia. Myslím si, že je to tak všade na svete, nielen u nás na Slovensku, aj keď my Slováci sme priemerne úspešní, pohodlní. Čím viac je kvalitných hráčov na daný post, tým je konkurencia väčšia. Ak chce teda futbalista hrať, musí sa posúvať ďalej. Ak by nebola, hráč je spokojnučký, lenivý a pohodlný, pretože plat mu ide a nemá sa prečo posúvať, keďže za neho nemá kto hrať. Konkurencia je najlepší liek na všetko. Potom aj kolektív a družstvo funguje.

Ktorí hráči budú na jar tvoriť kostru tímu? Na koho sa budete spoliehať?
- Už tradične budú tvoriť kostru tímu domáci hráči. Kuciak, Majerník, Pavlenda, Chren, aj Hodek alebo Bernáth. Títo všetci majú svoju kvalitu a základ mužstva máme už dlhé roky veľmi silný. To je dôležité, ostatné už dorobíme.

Aké máte plány do jarnej časti Corgoň ligy, aké sú vaše ambície a želania? Je pohárová Európa cieľom pre jar?
- Sme na pohárovom umiestnení. Ale nechcem hovoriť o Európe. Ako som povedal, budeme sa biť, aby sme boli čo najdlhšie čo najvyššie. Dôležitý bude štart do sezóny, aj keď liga je veľmi vyrovnaná. Navyše, z prvých piatich zápasov hráme štyri vonku a nebude to jednoduché. Na druhej strane, nerobíme veľký rozdiel medzi domácim zápasom a stretnutím na súperovom ihrisku. Bodaj by sme zostali rovnako silní doma, ako sme boli na jeseň, a ešte silnejší vonku.

Zmeny v kádri

ODIŠLI: Bortel (Slavia Praha), Pavlovič (Piešťany), Škvarka (Žilina, koniec hosť.), Matlák (Senec, koniec hosť.).

Žilák je po operácii kolena, koncom marca môže začať trénovať.

PRIŠLI: Mészáros (Slovan), Škriniar (Žilina), Tomášek (Senec).

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Fotogaléria: Olomouc - FC Nitra 1:0

Prípravné stretnutie bolo generálkou pre oba tímy, ktoré účinkujú vo svojej krajine v druhej lige.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Bugina, ktorú maturant sám vyrobil, priniesla zlato

Levickí priemyslováci boli úspešní na strojárskej olympiáde v Bratislave.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Všetky správy

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Saganova dobrá nálada sa prejavila aj v tom, že počas čakania na interview sa rozhodol aj on zmeniť z respondenta na novinára.

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

Vincent Lukáč nesúhlasí s vyvesením jeho dresu v Steel Aréne

Vedenie oceliarov rozhodnutie bývalého hokejistu prekvapilo.

Kam vyraziť