Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Do jari s optimizmom a zníženým vstupným

Generálny manažér Jozef Petráni je od januárového valného zhromaždenia zároveň jedným z členov predstavenstva klubu FC Nitra. Zhovárali sme sa na viaceré aktuálne témy pred jarným štartom Corgoň ligy.

„Vypadnutie by bolo veľkým sklamaním,“ hovorí generálny manažér klubu Jozef Petráni.(Zdroj: Ondrej Bobek)

Generálny manažér Jozef Petráni je od januárového valného zhromaždenia zároveň jedným z členov predstavenstva klubu FC Nitra. Na jeho pleciach teda leží ešte väčšia zodpovednosť za účinkovanie klubu ako v minulosti. Zhovárali sme sa na viaceré aktuálne témy.

V zime prišlo k veľkým zmenám v kádri, je tu veľa „cezpoľných“ hráčov aj legionári. Prečo ste sa rozhodli pre takýto rez?
- Neviem, či by som to nazval rezom, ale odišli Soumah, Mikuš, Kroupa a Šimonek, ktorí boli viac či menej hráči základu, a to bolo oslabenie. Keby sme káder nedoplnili, asi by sme nemali šancu na záchranu. Hráčov, ktorí prišli, rozdeľujem na dve skupiny. Sú tu skúsení hráči, ktorí by mali do mužstva vniesť pokoj v ťažkých zápasoch, to sú Cicman, Benčík a sem radím aj Gajdoša, s ktorým sme predĺžili zmluvu. Druhá skupina sú mladší, perspektívni hráči, ktorí preukázali svoju kvalitu v prípravných zápasoch - Turčák, Kutra a Jackuliak. Plus tréner Vukušič mal tip na Tawambu, ktorého pozná. Som presvedčený, že toto mužstvo má na to, aby sa zachránilo.

Miesto v kádri sa neušlo viacerým domácim známym tváram. Majú v budúcnosti šancu ešte sa vrátiť do kabíny nitrianskeho áčka?
- Zrejme máte na mysli Pauknera, Kolára, Ivančíka a Kotoru. Treba povedať, že je to voľba trénera a jeho zodpovednosť. Rozhodol sa pre iných, nepočíta s nimi. V minulosti svoju výkonnosť potvrdili raz viac, raz menej. My sa ich však nezbavujeme nastálo. My ich chceme posunúť do klubov, kde by pol roka hrali a môžu sa vrátiť s iným sebavedomím. Keď sa zachránime, bude to zasa iná situácia a oni dostanú šancu. Možno sa im týmto aj pomôže.

Predali ste hráčov - Soumah, Mikuš, Šimonek. Dá sa povedať, že aj vďaka tomu je jarná časť finančne vykrytá? Je vôbec vykrytá?
- Transfermi hráčov Soumaha a Mikuša sa vyriešil rok 2012, taká bola dohoda. Áno transferom Šimoneka sme si pomohli a pomohlo nám mesto, ale istý deficit tam zostáva. Je úloha pre nás vykryť to. Je verím, že jarná časť vykrytá bude. Nie iba z transferov, ale aj vďaka ďalším finančným prostriedkom, ktoré do klubu prišli a ešte prídu. V tejto súvislosti však treba povedať aj to, že za príchod nových siedmich hráčov sme nemuseli žiadnemu klubu zaplatiť čo len euro.

Klub vediete necelé dva mesiace. Stihli ste niečo zmeniť, čo má možnosť postrehnúť aj bežný fanúšik, alebo chystajú sa ešte nejaké zmeny v najbližších dňoch?
- Určite sa chystajú zmeny v cenách vstupeniek, ktoré chceme znížiť. Dnes máme základné ceny 6 a 4 eurá, chceme ich znížiť na 4 a 2 eurá. Ženy budú mať vstup na zápasy voľný. Tento režim bude platiť pre jarnú časť, potom sa uvidí. Oveľa viac sa chceme venovať hráčom v akadémii a ich rodičom, chceme pre nich pripraviť rôzne benefity. Na zápasoch Corgoň ligy budú mať k dispozícii detský kútik a jeden vyhradený sektor. Takisto sa chystá spustenie novej webstránky, ktorá bude plnohodnotne napĺňaná aktualitami ako v minulosti. V najbližšom čase sa budú prerábať vnútorné priestory VIP a tribúny, vznikne jeden reprezentatívny priestor. Je to zámer smerom k partnerom a ľuďom, ktorí by mali podporovať klub finančne. Chceme, aby sa tu dobre cítili. Samozrejme, vieme, že fanúšika najlepšie priláka kvalitná hra. Je naším dlhodobým cieľom pritiahnuť diváka na štadión. Nedarí sa nám ho napĺňať, ale verím, že ten čas príde.

V súvislosti s ME do 17 rokov sa dejú nejaké úpravy na štadióne?
- Preložili sme lavičky náhradníkov na pôvodné miesto pod hlavnou tribúnou. To bola aj jedna z podmienok na ME 17. Ďalšie zmeny sú iba kozmetické, čo sa týka úpravy niektorých vnútorných priestorov štadióna. Samozrejme, vieme, že sociálne zariadenia nespĺňajú štandardy, to budeme chcieť v dohľadnom čase vyriešiť.

Bude hrať mužstvo ligu v dresoch s logami bývalých sponzorov?
- Na túto otázku zatiaľ neviem presne odpovedať. Určite ju vyriešime do prvého jarného kola.

Ste optimistický pred záchranárskymi bojmi? Z čoho pramení ten optimizmus?
- Bol by som zlý vedúci funkcionár, keby som nebol optimistom. Mám dobrý pocit z realizačného tímu, z príchodov hráčov, z prípravných zápasov, vloženia sa hráčov do procesu a ich uvedomenia si zodpovednosti. Nebolo všetko ideálne, ale príprava sa vcelku vydarila. Boli tam sľubné výkony. Dostali sme mužstvo do stavu optimizmu a sebadôvery. Čaká nás 14 kôl, každý výsledok bude dôležitý. Kritici hovoria, že po prvých troch kolách s ťažkými súpermi budeme na tom zle, ale ja si myslím, že aj keby sme ich prehrali, stále nebude nič stratené.

Viete si predstaviť, čo by sa dialo, keby Nitra z ligy vypadla?
- To by bolo veľké sklamanie. To si ani nepredstavujem. Keď budeme mať tak málo bodov, že už bude náš osud spečatený, až potom budeme rozmýšľať, čo ďalej.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Kutálek: Vydreté, ale vzácne víťazstvo

Všetky štyri góly Nitranov proti Trenčínu mali skalický podpis.

Kapitána Nitry si zvolia hráči, jediným otáznikom Lupčo

Kabínu futbalistov Nitry čakajú voľby, o kapitánovi rozhodnú hráči.

Pod Zoborom je Kamerunčan z kanadského Toronta

Nitra ulovila na trhu hráčov exotickú posilu, novou tvárou je stopér Macdonald Niba.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Tatranské doliny sú zážitkom, v akomkoľvek období + foto

Velická dolina za Sliezskym domom je frekventovaná hlavne v lete. Ponúka viacero zaujímavých vrcholov.

Problémy s parkovaním trápia obyvateľov Cisárskej bašty

Problémy s parkovaním v meste pozná každý Novozámčan. Pretrvávajúci problém vládne aj na Cisárskej bašte. Prehovorili nespokojní obyvatelia.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Všetky správy

Nokii sa podarilo vstať z mŕtvych. Ukázali novú Nokiu 3310

Nové smartfóny Nokie majú čistý Android, nízku cenu a dobrý hardvér.

Film roka vyhlásili dvakrát, Oscara má Moonlight (minúta po minúte)

Muzikál La La Land vyhral šesť cien, ale na konci večera sa udial veľký trapas.

Michael Kocáb: Som hrdý slniečkar, s tvrdou silou nemáme šancu

Hudobník Michael Kocáb pre SME hovorí, že nie je žiadny rusofób. Aj to mohlo podľa neho prispieť k bezproblémovému odsunu sovietskych vojsk z Československa.

Británia sa rozhodla, hranice aj pre Slovákov chce zatvoriť už v marci

Theresa Mayová chystá obmedzenie voľného pohybu oznámiť v rovnaký deň, keď oficiálne spustí rokovania o brexite.

Kam vyraziť