Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Nitrianska nemocnica predáva nevyužitú budovu

Sťahovanie do nového pavilónu chcú ukončiť v prvom štvrťroku. V rovnakom termíne má byť pacientom k dispozícii subtrakčný angiograf.

Nový pavilón otvorili vlani v máji.(Zdroj: (mh))

NITRA. O budovách, ktoré sa v nitrianskej fakultnej nemocnici uvoľnili po otvorení nového pavilónu, nie je dodnes rozhodnuté. Niektoré sú už vyše pol roka prázdne.

„Nehnuteľnosti sú zakonzervované tak, aby nevznikali náklady na prevádzku. O ich ďalšom využití ešte nebolo prijaté konečné rozhodnutie,“ povedal riaditeľ nemocnice Jozef Valocký.

Čakajú na schválenie

Ministerstvo zdravotníctva sa k plánovanému využitiu voľných budov v areáli nemocnice nevyjadrilo.

Vlani v máji, po otvorení nového pavilónu, ministerka Zuzana Zvolenská povedala, že by mali prioritne slúžiť pre vzdelávacie alebo liečebné účely: „Predaj je naozaj posledná vec, pokiaľ by sme nevedeli majetok na nič iné zužitkovať.“

emocnica aktuálne predáva len nehnuteľnosť, ktorá sa nachádza mimo jej areálu. Ide o bývalé detské rehabilitačné centrum na Rázusovej ulici. Podľa riaditeľa čaká zmluva na schválenie na ministerstvách zdravotníctva a financií.

Akú má tento majetok hodnotu a aká je kúpna cena, riaditeľ Jozef Valocký, ktorý je zároveň poslancom národnej rady za Smer, nepovedal. Odkázal nás na centrálny register zmlúv, kde bude zmluva po podpise zverejnená.

Víťaz odstúpil

Na ministerstve zdravotníctva nám povedali, že všeobecná hodnota nehnuteľností na Rázusovej ulici bola stanovená na základe znaleckého posudku z júla 2012 na sumu 432-tisíc eur.

„Víťazom verejnej súťaže sa stala spoločnosť Dynamik Holding, a.s., Nitra, ktorá ponúkla 450-tisíc eur, avšak táto nakoniec zaslala písomné oznámenie zo dňa 18. 9. 2012 o odstúpení od osobitného ponukového konania. Zmluva bola podpísaná so spoločnosťou Izotopcentrum. s.r.o., na sumu 432 005 eur,“ povedala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Čižmáriková.

Dodala, že budovu na Rázusovej ulici využije nový majiteľ na zabezpečovanie jeho podnikateľskej činnosti, „najmä na poskytovanie zdravotnej starostlivosti".

Bývalé detské rehabilitačné centrum na Rázusovej. Od nemocnice ho kupuje spoločnosť Izotopcentrum. Foto: (DT)

Sťahujú ústav

Do nového liečebného pavilónu, ktorý otvorili vlani v máji, sa presunuli tri kliniky (kardiologická, interná a neurologická) aj urgentný príjem.

„V priebehu prvého štvrťroka 2013 chceme dokončiť sťahovanie ústavu laboratórnych medicín, mikrobiológie a patológie,“ povedal riaditeľ Valocký. V prvom štvrťroku je naplánované aj spustenie prevádzky angiografického pracoviska. Nemocnica už od minulého roka vlastní nový subtrakčný angiograf za vyše milióna eur. Určený je najmä na diagnostiku a liečbu periférnych cievnych ochorení. Umiestnený bude v novom pavilóne, priestory bolo treba upraviť.

Kúpia operačné stoly

Riaditeľ povedal, že nemocnica rieši aj čiastkovú obnovu prístrojovej techniky na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny, na centrálnych operačných sálach.

Podľa agentúry SITA nakupuje fakultná nemocnica dva mobilné operačné stoly, ich predpokladaná hodnota je 180tisíc eur bez DPH. Z vestníka verejného obstarávania vyplýva, že ich bude financovať zo svojich vlastných zdrojov.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Pohár Antona Malatinského pre Nitru

Druhý ročník halového turnaja priniesol do Trnavy množstvo skvelých bývalých ligových futbalistov a na svoje si prišli aj diváci.

Valent si zápas užíval, ako keby bol posledný

Najlepším mužom zápasu s Liptákmi bol Tibor Kutálek, pre dcéru získal med do čaju.

Zlatý bod a skazený sen

Vionisti v nedeľu večer vydreli remízu v hodine dvanástej.

Krajský súd potvrdil, že mladých ľudí zrazil opitý Ľubomír. Obaja zomreli

Muž sa najskôr priznal, potom tvrdil, že šoféroval policajt a on ho len kryl. Súd vyhodnotil zmenu výpovede ako účelovú.

Blízke regióny

Päťročné ticho okolo Družby konečne prelomili

K prijatému návrhu sa primátor neprikláňa. Podľa neho bude pre mesto do budúcnosti nákladnejší.

V meste môže vyrásť hala s ľadovou plochou. Pozrite sa, ako bude vyzerať

Radnica prejavila záujem o projekt SZĽH, vďaka ktorému má na Slovensku vyrásť množstvo menších športových hál. Okrem ľadovej plochy by nová hala poskytla priestor aj pre ostatné športy.

Bratia v noci lúpežne prepadli a zbili muža v jeho dome

Trúfli si na muža, ktorý má takmer toľko rokov ako oni dvaja dohromady.

Nasadol do autobusu a odvtedy ho nikto nevidel

Pavol Smatana je vysoký asi 180 cm, zavalitej postavy.

Dávid zo Suchej sa našiel, prihlásil sa na polícii

Polícia po mladíkovi pátrala od piatku.

Všetky správy

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Väčšina ľudí mohla na nových pravidlách platieb za distribúciu elektriny ušetriť. Politici to však neboli schopní pochopiť. Regulačný úrad vrátil ceny podľa ich príkazu na minuloročné hodnoty. A preto budú domácnosti aj podniky platiť viac.

Mnohí mlčia, on nie. Služba vlasti z neho spravila lovca ľudí

Mikuláš Tóth tvrdí, že si z vojenčiny priniesol domov traumu. A rozhodol sa, že nebude mlčať. Protestuje.

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy. Amatérskemu prekladaniu titulkov sa venujú stovky ľudí. Niekedy stojí prebdená noc za námahu, inokedy divák zápasí s nezmyselnými vetami

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, slovenské Cargo v súťaži neuspelo

Štátny nákladný prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo o subdodávkach na slovenskom a českom úseku.

Pozrite si rebríček 50 najpredávanejších áut sveta

Jediným nováčikom v prvej desiatke poradia je Honda Civic.

Kam vyraziť