Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Čas pravdy je tu

Nitriansky futbal prežil koniec sveta, či ale dokončí aktuálnu sezónu, by si asi netrúfla predpovedať ani bájna Sibyla.

Valné zhromaždenie akciovej spoločnosti FC Nitra sa bude konať vo štvrtok 10. januára. Hoci sa na konci roka trúsilo kde-tu čosi o záujemcoch z Banskej Bystrice a Topoľčian, a hoci šanca vždy umiera ako posledná, čas na pohľad do zrkadla krutej realite sa neúprosne blíži. Nitriansky futbal stráca dve najdôležitejšie persóny.

Ak Jiří Magyar a Norbert Bödör nezmenia z nejakého dôvodu svoje stanovisko, ocitne sa jedna z tradičných futbalových bášt na kolenách. „Stále platí, že akcie klubu ponúkame zadarmo. Chceme len, aby sa záujemca preukázal hotovosťou vo výške 600 000 €, ktoré pôjdu do depozitu FC Nitra, aby sa mohla dohrať súťaž. Takých, čo by chceli prísť a rozpredať mužstvo, by sa totiž našlo dosť...,“ uviedol jeden z dvojice najväčších akcionárov Norbert Bödör. „Aj pán primátor sa nechal počuť, že futbal nenechá padnúť, od poslednej valnej hromady sme sa ale nestretli ani raz, čomu nerozumiem,“ uviedol Bödör ďalej. Reakcia z radnice bola strohá. „Východiská hľadáme spolu s manažmentom klubu, stretnúť sa nakoniec máme aj dnes (pozn. red. - v pondelok 7. januára), aby sme si prešli všetky možnosti. Budem veľmi rád, ak si nájdu čas a prídu medzi nás i obaja páni majitelia,“ uviedol v nedeľu primátor Nitry Jozef Dvonč.

Aktuálny status je teda jasný - ak klub nespasí zázrak v podobe príchodu nových akcionárov, nastúpi likvidátor akciovej spoločnosti. Isté riešenie ponúka aj samospráva klubu, tá sa ale popravde a po skúsenostiach z éry spred Magyara a Bödöra rovná skôr samovražde v podobe výpredaja hráčov a vytvárania dlhov. Či si toto dobrodružstvo zoberú na krk niektorí funkcionári, ukážu najbližšie dni.

Nitra sa ešte za čias prezidentovania Štefana Sapára pýšila štatútom prvého profesionálneho klubu v československom priestore. Karta sa za dvadsaťdva rokov obrátila. Dnes Nitričke reálne hrozí, že bude prvým poloprofesionálnym, resp. amatérskym klubom v najvyššej súťaži. Čas pravdy sa naplní vo štvrtok.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Kam vyraziť