Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Nitrianska komunitná nadácia podporila v tomto roku desiatky aktivít

Nitrianska komunitná nadácia (NKN) v roku 2012 poskytla na rôzne verejnoprospešné aktivity sumu 74.636,92 eura. Zo 133 predložených projektov ich nadácia podporila celkovo 57.

Ako uviedla správkyňa NKN Ľubica Lachká, mnohé zámery sa podarilo zrealizovať aj vďaka mestu Nitra, ktoré činnosť NKN podporilo dotáciou vo výške 10.000 eur. Dotáciu využili na takzvané Otvorené grantové programy. Tie poskytujú možnosť získať grant na rôzne aktivity v sociálnej oblasti, v oblasti ochrany životného prostredia, kultúry, ochrany a podpory zdravia, voľného času detí a mládeže či rôznych sídliskových programov.

Ďalším z grantových programov NKN je aj Klub darcov. Jeho myšlienka je postavená na spolupatričnosti ľudí z komunity, ktorí chcú prispieť k jej rozvoju. V roku 2012 sa zapojilo v Nitre a okolí do klubu 37 darcov, ktorí prispeli na projekty sumou 2000 eur, uviedla Lachká. NKN aj v tomto roku realizovala tiež program Aby ľudia ľuďom pomáhali. Jeho cieľom je ponúknuť firemným partnerom spoluprácu, ktorá je zároveň užitočná i pre občanov Nitry a Nitrianskeho kraja. Výtvarné objekty v tvare panáčika z hry Človeče, nehnevaj vysoké 1,6 metra ponúkame firemným partnerom. Výtvarné návrhy a spracovanie figúrok tento rok robili deti z nitrianskych umeleckých škôl Tralaškola, Medea, ARS studio a autistické deti zo špeciálnej školy internátnej na Čermáni pod vedením svojich pedagógov. Z výťažku predaných objektov boli podporené projekty zamerané na zvýšenie kvality vzdelávania a prežívania voľného času detí a mladých ľudí do 30 rokov v Nitrianskom kraji, povedala Lachká.

Komunitná nadácia vytvára podmienky aj pre dobrovoľnícke aktivity mladých ľudí. Už deviaty rok realizuje program Mladí nitrianski filantropi, do ktorého sú zapojení mladí ľudia žijúci, študujúci a pracujúci v Nitre, ktorí v NKN administrujú svoj vlastný grantový program. V rámci neho poskytujú granty do výšky 333 eur na podporu aktivít a dobrých nápadov svojich rovesníkov, mladých ľudí z Nitry, ale aj Nitrianskeho kraja, vysvetlila Lachká. Grant v rovnakej výške 333 eur môžu získať aj materské školy v okrese Nitra. V rámci aktivít zameraných na dopravnú výchovu môžu škôlky žiadať o podporu z Fondu Bona Via.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Inšpektorát sa vyjadril, kto je zodpovedný za pád stropu v obchodnom centre

Incident spôsobila uvoľnená vzduchotechnika. Nikto sa našťastie nezranil.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Blízke regióny

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Chodník na námestí sa prepadol do päťmetrovej hĺbky

Pokojná prechádzka po Námestí slobody sa pre staršiu pani mohla skončiť tragicky. Takmer sa zrútila do stovky rokov starej pivnice.

Civilizáciu Aztékov zničila európska zbraň, nevedeli proti nej bojovať

Za kolapsom rozvinutej juhoamerickej civilizácie môže byť aj pandémia paratýfusu.

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Najlepší kanonier československej reprezentácie Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí. Na úzke klziská v zámorí sa po emigrácii dostal ako tridsiatnik.

Kam vyraziť