Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Starosta a poslanci si nedokážu sadnúť za jeden stôl

Bez schváleného rozpočtu a bez novelizovaných dôležitých nariadení vstúpi do roku 2013 obec Šoporňa v okrese Galanta. Na decembrové obecné zastupiteľstvo neprišiel starosta ani poslanci.

Bez schváleného rozpočtu a bez novelizovaných dôležitých nariadení vstúpi do roku 2013 obec Šoporňa v okrese Galanta.

Na decembrové obecné zastupiteľstvo neprišiel starosta ani poslanci. V dedine, ktorá patrí k najväčším v Trnavskom kraji, to nie je nič výnimočné, obe strany nedokážu spolu komunikovať už dlho.

V Šoporni sa v tomto roku konalo osem zasadnutí obecného zastupiteľstva. Prvé dve starosta Milan Vlček ignoroval. Na tretie v máji prišiel, ale pre rozdielne názory na program poslanci zasadnutie opustili. Na júnové rokovanie prišiel len starosta, poslanci neprišli. V septembri sa stretli poslanci obecného zastupiteľstva aj so starostom, no ten v priebehu rokovania odišiel s vysvetlením, že sa nemieni podieľať na fraške. V októbri sa zišli len poslanci, starosta opäť neprišiel. Obecné zastupiteľstvo prijalo uznesenie o vyhlásení referenda za jeho odvolanie, ktoré sa má konať v januári 2013. Dôvodom je podľa poslancov hrubé zanedbávanie povinností starostu a hrubé a opakované porušovanie zákonov a iných právnych predpisov. Starosta Vlček považuje vyhlásené referendum za nezákonné, poslanci sa podľa neho len točia v bludnom kruhu.

V novembri prišli na zastupiteľstvo len poslanci, nebolo ich však dosť na prelomenie veta starostu, ktorý nepodpísal niektoré uznesenia. Ďalšie rokovanie obecného zastupiteľstva zvolal starosta Milan Vlček na 13. decembra, v programe bol rozpočet na budúci rok, schvaľovanie šiestich všeobecne záväzných nariadení, ako aj schválenie záverečného účtu za rok 2011. Na rokovanie, ktoré bolo zvolané počas pracovného dňa o 13:30 h, neprišiel nikto.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Slovenské cherry rajčiny z Babindolu získali Značku kvality SK Gold

Farma pestuje od roku 2014 na ploche 2,4 hektára od októbra do júla nasledujúceho roku cherry paradajky odrôd Tramezzino a McDreamy.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Ako dávni migranti zmenili Európsku DNA? Prišli len muži a kone

Tretia hlavná migračná vlna zanechala stopu v Európanoch až dodnes.

Kam vyraziť