Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Neistota z budúcnosti zanechala stopy

Spočiatku pre Nitru sľubne sa vyvíjajúca jesenná časť Corgoň ligy nakoniec nedopadla podľa predstáv fanúšikov, ale ani hráčov či vedenia klubu.

Generálny manažér Jozef Petráni je plný optimizmu a viery v lepšie časy.

Pätnásť kôl viedla mužstvo trénerská dvojica Jurkemik - Šuchančok, začiatkom novembra ich nahradili Vukušič s asistentom Pavlíkom. O uplynulej polovici súťaže sme sa rozprávali s generálnym manažérom FC Nitra Jozefom Petránim.

Nitra je po jeseni s 19 bodmi na nelichotivom predposlednom mieste v tabuľke. Ako vnímate uplynulú polovicu súťaže u vás v klube?
- Jeseň by som rozdelil do troch častí. Prvá bola naozaj dobrá, do ligy sme vstúpili podľa našich predstáv. Aj herne, aj výsledkovo. Boli sme pasovaní za príjemné prekvapenie ligy. Odohrali sme dobré zápasy, vyhrali sme na ViOne, rovnako v Myjave. Všetko bolo v poriadku až do zápasu s Trnavou, kedy sa to celé otočilo. Prišla séria zápasov, kedy sa nám nedarilo, na čo malo určite vplyv aj rozhodnutie disciplinárnej komisie o potrestaní klubu. Práve tieto známe okolnosti naštartovali proces na úrovni majiteľov, prišlo ich vyhlásenie, že nechcú pôsobiť v takomto prostredí. Fáza prakticky od týchto udalostí až do trénerskej zmeny bola naozaj veľmi zlá. Vtedy trpela aj súdržnosť v kabíne a jednoliatosť kolektívu, čo sa prejavilo na ihrisku. Tretia časť sa začala príchodom trénera Vukušiča, kedy sme v podmienkach, v ktorých sme pracovali, získali nadpriemerný počet bodov, keď sme dvakrát doma vyhrali a aspoň čiastočne vylepšili dojem.

Mala vplyv na výkony hráčov aj neistota o budúcnosti klubu?
- Mala. Pritom sme sa snažili hráčov uisťovať a dokazovali to aj činy. Nesiahali sme žiadnym spôsobom na platy, na prémie. Hráči dostávali svoje výplaty tak ako v predchádzajúcom období. Z tohto pohľadu sme sa snažili robiť maximum, aby to na hráčov vplyv nemalo. Aj futbalisti sú však ľudia a všetci, ktorí tu sme, nevieme, čo bude od januára, a tým pádom sa to prejavilo aj na ich prejave.

Použili ste až 28 hráčov, vymenili ste aj trénerov. Napriek tomu ste na dne tabuľky. Je niečo, čo z tejto jesene môžete hodnotiť pozitívne?
- Pozitívom je, že sme si utvorili obraz o niektorých hráčoch, ktorí sa v zlomových momentoch prejavili. Na tom môžeme stavať, vyselektovali sme si hráčov, ktorí sú schopní v dôležitých okamihoch podržať mužstvo. Keďže nás čaká ťažká jar, v ktorej sa budeme zachraňovať, budeme stavať na futbalistoch, ktorí zvládajú aj ťažké situácie. Samozrejme, bude si to vyžadovať, aby sme káder doplnili. Myslím si, že pokiaľ bude klub fungovať, určite sa zachránime. Najpríjemnejším prekvapením je strelecká potencia Clébera. Dal toľko gólov, že streleckou potenciou sa vyrovnal Rákovi. Pozitívne môžeme vnímať aj zapracovanie mladého Šmehýla do mužstva, rovnako pôsobenie Čeryho do jeho zranenia a tiež návrat Matúša Mikuša po dlhodobom zranení.

Aká je momentálna situácia v klube? Futbaloví priaznivci sú určite zvedaví, ako, a či vôbec, bude futbal pokračovať pod Zoborom ďalej.
- Futbal v Nitre určite pokračovať bude. Otázne je, na akej úrovni a v akých rozmeroch. Ja som optimista a myslím si, že minimálne na takej úrovni, aká tu bola doteraz za pôsobenia akcionárov pána Magyara a Bödöra, ktorým by som aj týmto spôsobom chcel poďakovať za dlhoročný prínos do futbalu. Verím, že v ďalšom období sa nájde subjekt, ktorý bude garantovať stabilitu, futbal pôjde ďalej a divák si opäť nájde cestu na nitriansky štadión.

Kedy prebehne avizované valné zhromaždenie?
- Valné zhromaždenie sa uskutoční 10. januára. V týchto dňoch boli jednotlivým akcionárom rozposlané pozvánky, ktoré musia byť stranám doručené v zákonnej lehote 30 dní pred samotným zhromaždením.

Štatistiky FC Nitra v jesennej časti Corgoň ligy 2012/13
GÓLY: 9 - Cléber, 4 - Soumah, Mikuš, 2 - Boszorád, 1 - Šimonek, Šimončič, Gajdoš, Ivančík.
MINÚTY: Šimončič 1617, Struhár 1440, Cléber 1362, Kolmokov 1358, Szabó 1267, Gajdoš 1133, Chudý 1042, Šimonek 908, Harbuľák 889, Mičic 855, Boszorád 854, Soumah 782, Kroupa 713, Kopecký 630, atď.
ZÁPASY: 18 - Cléber, Šimončič, 16 - Struhár, Kolmokov, Boszorád, 15 - Szabó, Šimonek, 14 - Gajdoš, Kroupa, 12 - Harbuľák, Chudý, 10 - Mičic, Moravčík, 9 - Čery, Zelenický, Soumah, 8 - Kaspřák, Ivančík, 7 - Kopecký, Mikuš, Kotora, atď. ČK: 1 - Kolmokov, Szabó, Soumah, Gajdoš, Kroupa.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Fuska s Frišom sú v Alekšinciach, Füle ide do Nevidzian

Dlhá futbalová prestávka prináša ďalšie zaujímavé transfery. Nazreli sme do piatej ligy.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Futbalisti v príprave

Tradične prinášame sumár výsledkov prípravných zápasov za minulý týždeň a program na tento týždeň.

Nitru a Vráble spojí nový chodník pre cyklistov

Poslankyňa z Vrábel navrhla, aby došlo v budúcnosti k prepojeniu novej cyklotrasy na ďalší cyklistický chodník z Vrábeľ do Podhájskej.

Blízke regióny

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Päťročné ticho okolo Družby konečne prelomili

K prijatému návrhu sa primátor neprikláňa. Podľa neho bude pre mesto do budúcnosti nákladnejší.

Fajčil pred vchodom a pes pobehoval bez dozoru. Majiteľ tvrdil, že ho podviedol

O kuriózne prípady nemajú mestskí policajti núdzu. V tomto období sa zameriavajú hlavne na psičkárov.

Všetky správy

Krajina znásilnení a útočiacich migrantov? Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov, no štatistiky o kriminalite a správy o no-go zónach sú často zdeformované.

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

Prečo čakal Pánik tak dlho? Tichých hráčov v NHL nemajú radi

Slovenský hokejista je pre Chicago skvelou voľbou – darí sa mu a je lacný. Po sezóne to však nemusí platiť.

Prieskum Focusu: Smer mierne klesá, vládu by skladal ťažko

Voliči, ktorých odradila v januári kauza kapitán, si k SNS nenašli cestu späť.

'Vo Francúzsku vybuchla jadrová elektráreň, valí sa na nás radiácia' je hoax

Jód vo vzduchu je neškodný a nepochádza z elektrárne.

Kam vyraziť