Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

CK Machulince založili bývalí futbalisti

Cykloklub v Machulinciach narástol za štyri roky na dvadsať členov. Okrem cyklistiky sa tu venujú aj turistike, behu a lyžovaniu.

Cykloklub v Machulinciach narástol za štyri roky na dvadsať členov. Okrem cyklistiky sa tu venujú aj turistike, behu a lyžovaniu.

Na začiatky spomínajú bývalí futbalisti Mário Ondriáš a Jozef Horniak s úsmevom. „Keď sme skončili s futbalom, hľadali sme športovú aktivitu na voľný čas a vtedy ma oslovil môj - dnes už môžem povedať - veľmi dobrý priateľ Dušan Valach, ktorý bol jedným z prvých horských cyklistov v našej obci. Začiatky boli ťažké, horská cyklistika má svoju šťavu. Vtedy sme ale zistili, že v našej obci sa horskej cyklistike nevenujeme sami, postupne sa pridávali ďalší nadšenci, a tak vlastne vznikol základ pre CK Machulince,“ opisoval Mário Ondriáš históriu vzniku cykloklubu.

Za štyri roky sa klub rozrástol na dvadsať členov. „Zúčastňujeme sa pravidelne súťaží v horskej cyklistike a behu po celom Slovensku a vždy nám urobia radosť umiestnenia na popredných priečkach,“ hovorí ďalej Jozef Horniak.

Počas roka absolvujú opretí do pedálov okolo štyridsať výjazdov, dlhých niekedy až do osemdesiat kilometrov. „Vtáčnik, Králova hoľa, Slovenský raj, Žuhračka, Krížna, Veľký Inovec. Vieme sa pozrieť aj do zahraničia, po trase Bratislava - Viedeň mal najmladší člen iba 10 rokov a tachometer ukázal 150 km,“ pochváli Mário Ondriáš výkon najmenšieho „benjamínka“.

„Našli sme aj odvahu na zorganizovanie pretekov v horskej cyklistike. Zistili sme, že záujem je a budeme v tom pokračovať. Do nášho cykloklubu sú dvere otvorené pre každého. Tento šport nám prináša psychickú pohodu, dobrú náladu, súťaživosť, formuje postavu a utužuje priateľské vzťahy. Vieme sa tešiť aj z malých vecí, riadime sa pravidlom, že úspech jednotlivca je úspechom celého klubu a platí to aj naopak. Sme partia skvelých ľudí a sme presvedčení, že robíme dobré veci,“ lúčili sa Mário Ondriáš a Jozef Horniak.

Loptu vymenili za bicykel, z jeho sedla sa im otvárajú nové obzory.


Cyklisti CK Machulince - zľava na bicykloch Jozef Horniak, Dušan Valach, Mário Ondriaš, Pavol Holý, Eva Holá, Betka Visnyeiová, hore vo výrezoch Ján Jurík, Peter Zemanovič.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Olympionik uzavrel s klubom mimosúdnu dohodu, verejne sa neospravedlní

Klub chcel od súdu, aby športovcovi nariadil ospravedlniť sa. Ďalšie pojednávanie sa malo konať vo februári.

Futbalisti Nitry podľahli Opave

V Uherskom Brode sa v sobotu stretli v prípravnom zápase dva druholigové tímy zo susedných krajín.

Mesto Nitra obmedzí výhodné parkovacie karty pre zamestnancov štátu

Radnica chce, aby sa ďalšie autá presunuli z ulíc na parkovisko. Vybudovala ho na ihrisku.

Budovu divadla nasvietia, má z nej byť dominanta Nitry

Pôvodné žiarovky sa nevyužívali. Nahradia ich LED svietidlá.

V nemocnici stavajú nadzemný tunel, spojí dva pavilóny

Prepojenie bude dlhé 61 metrov. Železná konštrukcia bude presklená.

Blízke regióny

Potraviny po desaťročiach zatvorili, domáci sa obávajú

Zatvorenie predajne okrem ekonomických dôvodov urýchlila aj ponuka na predaj budovy.

Topoľčany sú stále v hre, doma pred 2000 divákmi Skalicu zdolali

Fantastické hokejové predstavenie videli diváci v sobotu na zimnom štadióne, Topoľčany si v play-off pripísali na konto prvú výhru.

Nedal prednosť kamiónu, stálo ho to život

Nákladné vozidlo narazilo priamo do dverí vodiča.

Samuel Hain: Verím, že dnes budeme opäť úspešní

Topoľčany prvý domáci zápas zvládli na výbornú. Po výhre 5:1 si vynútili aj štvrtý zápas, druhý v poradí na domácom ľade.

Séria je vyrovnaná, štyrikrát udrel Kluka

Aj vo štvrtom zápase platilo, že vyhral domáci celok. Na zimný štadión si našlo cestu až 2100 fanúšikov, ktorí videli opäť výborný hokej. A tento zápas po prvýkrát rozhodovali až dvaja hlavní arbitri.

Všetky správy

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane vedel aj Husák

Bitie opaskom, fackovanie, šliapanie na chrbát, ponižovanie. To nie sú scény z amerického akčného filmu, ale realita Československej ľudovej armády.

Sulík sa zastal Únie, nahnevali ho ruské noviny

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ. SaS sa ohradila a povedala na rovinu, že si nič podobné neželá.

BBC ukázalo ruských chuligánov. Jediným pravidlom je nezabiť

Pre niekoho budú MS futbalový sviatok, pre iných sviatok násilia, hovorí jeden z ruských chuligánov.

Drastický šport. Päť dôvodov, prečo Slovenky nezískali medailu

Veronika Velez-Zuzulová aj Petra Vlhová jazdia v posledných dvoch rokoch výborne. Čakalo sa, že minimálne jedna z nich v slalome na MS získa medailu. Prečo sa tak nestalo?

Amerika, neustupuj Rusku

Ak Washington v najbližších mesiacoch uzavrie nejakú tichú dohodu s Ruskom namiesto toho, aby sa postavil jeho agresívnej politike, tak tým urobí rovnakú krátkozrakú chybu ako európski lídri v Mníchove.

Kam vyraziť