Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Machulinskú dvadsiatku vyhral Košičan Valíček

V prvú decembrovú sobotu sa uskutočnil už dvadsiatydeviaty ročník Machulinskej dvadsiatky.

Víťaz hlavnej kategórie - Róbert Valíček z Košíc.(Zdroj: Jozef Šabo)

O tom, že táto tradičná súťaž stále púta pozornosť bežeckých nadšencov, svedčí aj celkový počet súťažiacich. V desiatich kategóriách bežalo dohromady 127 účastníkov, medzi nimi 31 žien.

Hlavná kategória vybehla na 20-km trať o trinástej hodine. Medzi pretekármi chýbal tradičný favorit Imrich Magyar, ktorý vyhral posledných šesť ročníkov. Tohtoročným víťazom sa stal Róbert Valiček z klubu Obal servis Košice s výsledným časom 1:09:02. Prekonať osem rokov starý rekord Jána Križáka sa mu však nepodarilo. Najrýchlejšou bežkyňou bola Ľubomíra Maníková z Dubnice, ktorej zabehnutý čas patril do prvej desiatky spomedzi všetkých kategórií, vrátane mužských.

V behu na šesť kilometrov si sily zmerali dorastenci a rekreační bežci. Spomedzi dorastencov dosiahol najlepší čas 18-ročný Peter Zrasták, no veľký potlesk si zaslúžil aj desaťročný Samuel Ondriaš zo susedných Topoľčianok, ktorý dobehol ako šiesty z dorastencov. Dorastenky vybehli na trať iba tri, no čas víťaznej Veroniky Zrastákovej bol iba o pár sekúnd horší ako čas jej staršieho brata, víťaza behu dorastencov. Jakub Meszároš sa postaral o najlepší výkon v kategórii rekreačných bežcov, kde bol jedným z jeho súperov aj 84-ročný páter Vandenplas z Belgicka, tradičný účastník Machulinskej dvadsiatky.

Na kratších tratiach súťažilo v rôznych kategóriách o vecné ceny 75 školákov a školáčok. Dvadsiatku škôlkarov po zabehnutí 50-m trate potešil aj príchod Mikuláša. Zároveň bolo pre divákov po celý deň pripravené bohaté občerstvenie a rôzne kultúrne atrakcie, sprevádzané dychovou hudbou Machulince.

Z výsledkov

Muži do 39 r.: 1. R. Valiček (Košice) 1:09:02, 5. M. Valkovič, 6. M. Čaladík, 9. M. Páleník (všetci Č. Kľačany), 13. J. Pažitný (Žitavany). Muži do 49 r.: 1. J. Kucharík (Trenčín) 1:16:11, 8. J. Horniak (Machulince), 10. J. Baťo (Č. Kľačany). Muži do 59 r.: 1. Ľ. Hrmo (B. Bystrica), 7. J. Pobuda (V. Vozokany). Muži nad 60 r.: 1. L. Urbanovič (Č. Kľačany 1:25:57.
Ženy do 34 r.: 1. Ľ. Maníková (Dubnica) 1:17:05. Ženy do 44 r.: 1. J. Kleskeňová (ŠK Pre radosť) 1:29:28, 2. S. Krnáčová (Č. Kľačany). Ženy nad 45 r.: 1. E. Budinská (Poluvsie), 2. J. Baronová (SMTA Nitra). Dorastenci (6 km): 1. P. Zrasták (Bojničky) 23:58, 2. A. Šemberi, 4. O. Kaločai (obaja J. Kostoľany). Dorastenky (6 km): 1. V. Zrastáková (ŠG Stavbár Nitra) 24:10.
Rekreační bežci (6 km): 1. J. Meszároš (Levice) 22:48, 2. M. Ondriaš, 4. B. Bóna (obaja Machulince), 5. P. Borčin (Topoľčianky), 6. E. Ivanová (ŠG Stavbár Nitra), 8. D. Sýkorová (Z. Moravce).


Štart hlavnej kategórie.


Víťaz Valíček dobieha do cieľa.


Deti sa potešili príchodu Mikuláša.


Dobeh pátra Vandenplasa z Belgicka.


Vyhodnotenie najlepších v hlavnej kategórii.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Ako dávni migranti zmenili Európsku DNA? Prišli len muži a kone

Tretia hlavná migračná vlna zanechala stopu v Európanoch až dodnes.

Kam vyraziť