Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

V Nitrianskom kraji bude štrajkovať 61 % ZŠ a 20 % škôlok

V Nitrianskom kraji sa do štrajku zapojí približne 60 percent základných škôl a 50 percent materských škôl.

V Nitrianskom kraji sa do štrajku zapojí približne 60 percent základných škôl a 50 percent materských škôl, informovala predsedníčka nitrianskej krajskej rady združenia základného školstva Eva Pavelková.

NITRA. Ako ďalej Pavlelková dodala, presné počty zapojených škôl v kraji budú známe až v pondelok, kedy sa štrajk začne, pretože dovtedy môžu ešte niektoré školy zmeniť názor. V Nitre bude štrajkovať 61 percent základných škôl a 20 percent materských škôl. Je to nižšia účasť, ako bola počas septembrového výstražného štrajku, vtedy sa zapojilo približne 80 percent zamestnancov školstva. Do štrajku sa zapojí aj 56 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja. Informoval o tom hovorca predsedu kraja Stanislav Katrinec. Nitriansky samosprávny kraj je zriaďovateľom 67 stredných škôl a školských zariadení. Štrajkovať bude aj Základná umelecká škola Jozefa Rosinského a 54 percent zamestnancov Centra voľného času Domino. Mesto plánuje budovu centra využiť pre deti, ktoré rodičia nemajú počas štrajku kam dať. Presunú sa sem aj zamestnanci škôl, ktorí sa do štrajku zapojiť nechcú. „K dispozícii bude centrum voľného času, ktoré bude riešiť predovšetkým lokalitu Starého mesta a sídliska Chrenová a tiež Základná škola Škultétyho, ktorá bude riešiť najväčšie sídlisko Klokočina,“ informoval vedúci odboru školstva, mládeže a športu na nitrianskej radnici Vladimír Ďuga. Koľko detí sem v pondelok príde, si netrúfol odhadnúť. V Nitre je celkovo 14 základných a 25 materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

Odborári očakávali, že účasť v štrajku bude zhruba taká istá ako v septembri, nakoniec bude nižšia. Ako povedal nitriansky predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Miroslav Kováč, „chceme ukázať, že nám záleží na rozvoji školstva a sme proti finančnému podhodnoteniu vo všetkých sférach školstva – základné a materské školy, základné umelecké školy, centrá voľného času, školské jedálne a podobne.“ Ako ďalej dodal, výchova a vzdelanie by mali byť na prvom mieste v štáte a nie na poslednom ako teraz. „Ide nám o celkové dofinancovanie školstva, nielen o platy,“ zdôraznil.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Kam vyraziť