Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Podnetom expolitika sa bude zaoberať obvodný úrad

Útoky na Gauliedera pokračujú. Niekto mu prepichol pri obchodnom dome pneumatiku.

(Zdroj: (LAZ))

Útoky na Gauliedera pokračujú. Niekto mu prepichol pri obchodnom dome pneumatiku.

GALANTA. Galanťan a exposlanec národnej rady František Gaulieder nevymešká ani jedno zastupiteľstvo. Na jeho konci vždy vystúpi s príspevkom, v rámci ktorého kompetentným kladie otázky týkajúce sa vecí verejných.
Na odpovede má podľa zákona nárok aj v písomnej forme, radnica však podľa jeho slov viackrát nedodržala stanovený termín ôsmich pracovných dní. Na tento postoj mesta poukázali už viackrát aj niektoré médiá.

Časový posun

Polícia v Galante prijala trestné oznámenie na galantskú radnicu za porušenie zákona o slobodnom prístupe k informáciám od Františka Gauliedera 10. októbra. „Odpovedali mi vždy, ale viackrát s časovým posunom, tak ma to prestalo baviť. Ich prácou je slúžiť občanom a rešpektovať zákon. To, že ich to musia učiť občania, je smutné,“ povedal Gaulieder.

Polícia nedávno podnet odstúpila na Obvodný úrad v Galante. Ten podľa prednostky Júlie Gálovej správne konanie vo veci ešte nezačal. Nemalo by však trvať viac ako mesiac.
„Názor na pána Gauliedera a jeho počínanie samozrejme mám, ale nechám si ho pre seba,“ okomentoval primátor stručne otázku, ako on ako štatutár vníma tento podnet a či ho považuje za oprávnený.

Obálka bez adresáta s nábojom

František Gaulieder dostal koncom minulého roka anonymnú obálku, na ktorej bol nakreslený kríž. Jej obsahom bol 9-milimetrový ostrý náboj. Domnieval sa, že zastrašovanie môže súvisieť práve s jeho kritickými vystúpeniami na rokovaniach mestského zastupiteľstva. V súčasnosti je o tom už podľa jeho slov presvedčený. Pred zhruba dvomi mesiacmi mu na parkovisku pri obchodnom dome prepichli po zastupiteľstve pneumatiku.

„Nevnímam to ako náhodu, ale cielený útok na moju osobu. Čakám, že ešte nie je koniec, pretože je tu ešte veľa problémov, ktoré, keď sa odhalia, budú prekážať mnohým. Budem však naďalej poukazovať na „zvláštne“ nakladanie s majetkom mesta ako sú napríklad zámeny pozemkov, odpredaj nehnuteľností a podobne," povedal expolitik.

Narážal aj na pozemok o rozlohe jedného hektára na Ulici Esterházyovcov, ktorý miestny podnikateľ daroval mestu. Mestské zastupiteľstvo mu za to schválilo zmenu územného plánu podľa jeho požiadaviek. O niekoľko mesiacov ten istý pozemok mala radnica podnikateľovi prenajať za 50 eur na rok na dobu neurčitú. Dôvodom bol fakt, že mal mať na ňom vysadené plodiny. Podmienky zmluvy schválilo mestské zastupiteľstvo.

„Táto suma zodpovedá cene za nájom pozemku na poľnohospodárske využitie, ktorá je uvedená vo VZN o zásadách hospodárenia s majetkom mesta,“ povedal Miroslav Psota, právnik mesta. Či bude prenájom pokračovať aj na budúci rok, Psota nekonkretizoval.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Olympionik uzavrel s klubom mimosúdnu dohodu, verejne sa neospravedlní

Klub chcel od súdu, aby športovcovi nariadil ospravedlniť sa. Ďalšie pojednávanie sa malo konať vo februári.

Futbalisti Nitry podľahli Opave

V Uherskom Brode sa v sobotu stretli v prípravnom zápase dva druholigové tímy zo susedných krajín.

Mesto Nitra obmedzí výhodné parkovacie karty pre zamestnancov štátu

Radnica chce, aby sa ďalšie autá presunuli z ulíc na parkovisko. Vybudovala ho na ihrisku.

Budovu divadla nasvietia, má z nej byť dominanta Nitry

Pôvodné žiarovky sa nevyužívali. Nahradia ich LED svietidlá.

V nemocnici stavajú nadzemný tunel, spojí dva pavilóny

Prepojenie bude dlhé 61 metrov. Železná konštrukcia bude presklená.

Blízke regióny

Potraviny po desaťročiach zatvorili, domáci sa obávajú

Zatvorenie predajne okrem ekonomických dôvodov urýchlila aj ponuka na predaj budovy.

Topoľčany sú stále v hre, doma pred 2000 divákmi Skalicu zdolali

Fantastické hokejové predstavenie videli diváci v sobotu na zimnom štadióne, Topoľčany si v play-off pripísali na konto prvú výhru.

Nedal prednosť kamiónu, stálo ho to život

Nákladné vozidlo narazilo priamo do dverí vodiča.

Samuel Hain: Verím, že dnes budeme opäť úspešní

Topoľčany prvý domáci zápas zvládli na výbornú. Po výhre 5:1 si vynútili aj štvrtý zápas, druhý v poradí na domácom ľade.

Séria je vyrovnaná, štyrikrát udrel Kluka

Aj vo štvrtom zápase platilo, že vyhral domáci celok. Na zimný štadión si našlo cestu až 2100 fanúšikov, ktorí videli opäť výborný hokej. A tento zápas po prvýkrát rozhodovali až dvaja hlavní arbitri.

Všetky správy

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane vedel aj Husák

Bitie opaskom, fackovanie, šliapanie na chrbát, ponižovanie. To nie sú scény z amerického akčného filmu, ale realita Československej ľudovej armády.

Sulík sa zastal Únie, nahnevali ho ruské noviny

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ. SaS sa ohradila a povedala na rovinu, že si nič podobné neželá.

BBC ukázalo ruských chuligánov. Jediným pravidlom je nezabiť

Pre niekoho budú MS futbalový sviatok, pre iných sviatok násilia, hovorí jeden z ruských chuligánov.

Drastický šport. Päť dôvodov, prečo Slovenky nezískali medailu

Veronika Velez-Zuzulová aj Petra Vlhová jazdia v posledných dvoch rokoch výborne. Čakalo sa, že minimálne jedna z nich v slalome na MS získa medailu. Prečo sa tak nestalo?

Amerika, neustupuj Rusku

Ak Washington v najbližších mesiacoch uzavrie nejakú tichú dohodu s Ruskom namiesto toho, aby sa postavil jeho agresívnej politike, tak tým urobí rovnakú krátkozrakú chybu ako európski lídri v Mníchove.

Kam vyraziť