Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Súdny spor s Líviou Geškovou pokračuje

Cenové ponuky mala napokon podľa Imricha Hurinského vyhodnotiť prednostka.

(Zdroj: (LAZ))

GALANTA. Súdny spor mesta s Líviou Geškovou, bývalou zamestnankyňou mestského úradu, minulý týždeň pokračoval. Mimosúdne sa totiž nedohodli.

Písomná žiadosť

Bývalú vedúcu oddelenia školstva, kultúry a športu Líviu Geškovú vlani v novembri mestský úrad prepustil pre údajnú manipuláciu s ponukou uchádzača vo verejnom obstarávaní. Gešková však tvrdí, že výberové konanie na výmenu okien a dverí v jedálni na Základnej škole Zoltána Kodálya s vyučovacím jazykom maďarským v Galante nebolo ani vyhlásené. Jej právnikovi Imrichovi Hurinskému to mal v apríli potvrdiť aj primátor Ladislav Maťašovský vo svojom liste.

Verejné obstarávania majú podľa Geškovej vo svojej kompetencii školy, mesto im iba na ich písomnú žiadosť pridelí financie. Bývalá vedúca školstva však mala dostať od riaditeľky školy okrem žiadosti aj cenové ponuky. Dokumenty jej vraj priniesla upratovačka školy. Gešková tvrdí, že riaditeľka ju poprosila o doplnenie chýbajúcej pečiatky od istej firmy. Spravila to, pretože nič nekalé vraj za tým nevidela.

Budú svedčiť

Riaditeľka Geškovej verziu popiera. Cez médiá sa nechcela bližšie vyjadriť, ale skutočnosť je podľa jej slov úplne iná. Mestský právnik Miroslav Psota na pojednávaní povedal, že škola odmieta, že by verejnú súťaž iniciovala a vyhlasovala. Podľa jeho slov ju Gešková organizovala sama.

„Podľa nášho názoru by mala byť rovnakým spôsobom pani Geškovou oslovená aj druhá firma na cenovej ponuke na doplnenie pečiatky. Prečo to u jednej firmy prekážalo a u druhej nie?“ povedal právnik.
„Ostatné firmy som nekontrolovala, iba tú, o ktorú ma riaditeľka požiadala,“ argumentovala Lívia Gešková.
Tieto cenové ponuky mala však napokon podľa Hurinského vyhodnotiť prednostka Henrieta Csemezová.

„Zo zápisnice obvodného úradu vyplýva, že ona dala pokyn riaditeľke uzavrieť zmluvu o dielo s firmou, ktorá výmenu okien napokon aj vykonala. Na obvodnom úrade niekoľkokrát odznelo, že aj keď mala vyhodnotiť ponuky riaditeľka ako štatutár, spravila to pani Csemezová,“ dodal právnik.

Možnosť vyjadriť sa bude mať prednostka spolu s riaditeľkou základnej školy Hajnalkou Oláh 12. februára. Obe budú na ďalšie pojednávanie predvolané ako svedkovia.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Kam vyraziť