Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Cyklo Klub Nitra ukončil sezónu

Po úspešnej sezóne si pretekári Cyklo Klubu Nitra od polovice októbra užívajú zaslúžené tréningové voľno.

O krátke zhodnotenie sezóny sme požiadali predsedu klubu Vladimíra Došeka.

Družstvo mládeže i dospelých štartovalo v seriáloch Slovenského pohára. U mužov bol obnovený SP, kde mohli štartovať cyklisti mimo pretekárov z profi tímov. V konkurencii jazdcov Dukly, Interu si z klubu najlepšie počínal nováčik, minulý rok ešte junior, 19-ročný Patrik Spanyo. Výborne mu vyšiel záver SP, keď v poslednom kole obsadil 4. miesto. Z celkového počtu 59 bodujúcich mu patrilo 23. miesto v celkovom hodnotení.

V ďalšej súťaži Slovenského pohára masters, ktorá je rozdelená do vekových kategórií, sa členovia Cyklo Klubu Nitra nestratili. V kategórii muži elite B si v celkovom hodnotení Róbert Šiška vybojoval pekné 7. miesto. Nebyť výpadku pre zranenie, mohol bojovať o umiestnenie v prvej päťke zo 62 bodujúcich pretekárov.

V kategórii masters A (30-40 r.) štartovali Karol Maťko (22. miesto v SP) a Pavel Vančo (31.). Michal Brat v masters E (nad 65 rokov) skončil v celkovom hodnotení SP ôsmy.

V kategórii žien sa výborne predstavila tohoročná nová členka klubu Magdaléna Slezáková. V piatich kolách dosiahla umiestnenie do 3. miesta. V celkovom hodnotení SP obsadila 4. miesto. Na bronzovú priečku jej chýbalo iba 21 bodov, ktoré stratila pri neúčasti v 6 kolách pre zranenie a zdravotné problémy.

Smerovanie klubu do mládežníckych kategórií prinieslo svoje ovocie. Tu treba vyzdvihnúť kategóriu mladších žiakov, kde klub získal bronzovú medailu na M-SR zásluhou Mareka Bugára. V poslednom kole SP vybojoval 2. miesto. V budúcej sezóne je najväčším želiezkom v SP a majstrovstvách SR mládeže. U juniorov treba spomenúť Antona Trnku.

V cyklomaratónoch a v regionálnych pretekoch sa predstavili Tibor Mocker, Martin Masaryk, Juraj Čerešňák, Vladimír Zeman, Vladimír Došek a Miloš Ballay.

Družstvo cyklistov je doplnené štartujúcimi v SP v duatlone (beh a cyklistika). Tu sa najlepšie darilo Františkovi Červenákovi, ktorý si vybojoval 2. miesto v duatlone a na Bratislavskom maratóne získal bronzovú medailu (nad 50 r.).

Popri štartoch sa klub podieľal na usporiadaní cyklistických pretekov. Pre všetky mládežnícke kategórie ako jediný na Slovensku organizuje etapové preteky Regiónom Nitrianskeho kraja, kde každoročne štartujú i zahraniční cyklisti. V tohtoročnom 6. ročníku sa bojovalo v troch etapových centrách - Nitra, Mojmírovce, Vráble. Po každej etape boli víťazi kategórií obliekaní do žltých cyklistických dresov, ako to vidíme na významných pretekoch dospelých.

S prípravou na budúci rok začne Cyklo Klub Nitra v novembri. V príprave je naplánované zimné sústredenie na bežkách. Na prelome februára a marca by mali cyklisti jazdiť v Chorvátsku.

Za úspechy a výsledky patrí poďakovanie podporovateľom.


Cyklo Klub Nitra - zľava K. Maťko, R. Šiška, M. Slezáková, J. Čerešňák, A. Trnka, M. Ballay, V. Zeman, P. Vančo, M. Brat, M. Masaryk, M. Bugár, T. Mocker, P. Spanyo, F. Červenák, V. Došek, P. Kabaivanov, J. Bugár.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Blízke regióny

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Jawa stavila na retro vzhľad a čínsku techniku

Ponuku tradičnej českej značky obohatili modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage.

Kam vyraziť