Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Rušno na žinenkách

Zápasníci AC Nitra vycestovali na domáce aj zahraničné turnaje.

V Poľsku zľava Molnár ml., Molnár st., M. Novák, dolu Gatial, Koniar.

Na Veľkej cene Brna sa zúčastnilo 19 oddielov z Čiech, Nemecka, Chorvátska, Poľska, Belgicka a Slovenska. Nitru reprezentovalo 9 pretekárov, z ktorých najvýraznejší úspech dosiahla Simona Zámočníková, keď vyhrala kategóriu mladších žiačok do 52 kg.
Umiestnenie ďalších - ml. žiaci: 3. Viktor Bojda, st. žiaci: 7. Peter Holý, 7. Radovan Leskovský, 8. Patrik Mihálik, muži: 3. Martin Chobot, 3. Richard Škoda, 4. Peter Francúz, 6. Mário Paulíček.
V hodnotení družstiev Nitra skončila na 7 mieste. Vcelku úspešný turnaj pre AC Nitra poznačilo obnovenie zranenia Petra Francúza, ktoré mu nedovolí postaviť sa na súťažné žinenky minimálne do konca roka. Bude chýbať aj na M-SR, kde mal nemalé ambície, ale aj družstvu seniorov v lige.

Kadeti doplnení o jedného staršieho žiaka sa zúčastnili na 9. ročníku medzinárodného turnaja Memoriálu Andreja Búrika v Snine. V mimoriadne silnej medzinárodnej konkurencii za účasti 121 pretekárov z Bulharska, Bieloruska, Ukrajiny, Maďarska, ČR a domácej špičky sa dostal na stupne víťazov len Ivan Molnár ml. v kategórii do 54 kg ziskom tretieho miesta. Umiestnenie ďalších - st. žiaci: 5. Enriko Valanec, kadeti: 5. Matúš Koniar, 5. Michal Novák.
Tréner Ivan Molnár mal ťažké srdce na rozhodcov, ktorí výrazne zaostávali za kvalitou turnaja a svojimi opačnými verdiktami sa podpísali aj na prehre jeho syna.

Z východu republiky si to namierili naši kadeti do susedného Poľska na medzinárodný turnaj, ktorý usporiadal oddiel Ruda Slaska za účasti pretekárov Poľska, Čiech a Slovenska, a počínali si úspešne. Ivan Molnár vyhral kategóriu do 58 kg, na stupne víťazov sa dostali aj Martin Gatial a Michal Novák. Matúš Koniar obsadil 5. miesto. Výsledky z Poľska boli pre Nitranov malou satisfakciou za turnaj v Snine.

Mladší žiaci absolvovali majstrovstvá Slovenska v gréckorímskom štýle v Modranoch, ktoré potvrdili že tento zápasnícky štýl im tak nejde ako voľný, na ktorý sa špecializujú. Zo siedmich pretekárov sa najlepšie umiestnil Stanislav Novák (85 kg), ktorý získal tretie miesto.
Umiestnenie ďalších: 7. Samuel Mikuš, 7. Lukáš Grofčík, 9. Viktor Bojda, 10. Marek Strnisko, 15. Šimon Arpáš, 17. Daniel Mikuš.

Oddiel zápasenia nepríjemne zaskočil verdikt ŠTK o odobratí všetkých bodov seniorskému družstvu za neoprávnený štart pretekára Patrika Janáča. „Janáč bol v Nitre na hosťovaní hlavne na dorasteneckú ligu. Chceli sme mu dať možnosť naberať skúsenosti aj v seniorskej súťaži, no neuvedomili sme si, že mu hosťovanie skončilo 1. októbra. Zo strany trénera išlo o chybu, ale pochybili aj rozhodcovia pri prezentácii, keď dvaja kontrolovali hosťovací preukaz, na ktorom je dátum platnosti, takisto si nič nevšimli a pustili ho na žinenky,“ vysvetlil tajomník ZO Peter Kmeť. Uvedené rozhodnutie malo za následok pokles družstva v tabuľke z piateho miesta na posledné deviate, a tak z možnosti získania štvrtého miesta zostal cieľ neobsadiť posledné miesto a posunúť sa čo najvyššie v tabuľke.


Mladší žiaci - hore zľava S. Novák, S. Mikuš, Bojda, Grofčík, Strnisko, dolu Arpáš, D. Mikuš.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Ako dávni migranti zmenili Európsku DNA? Prišli len muži a kone

Tretia hlavná migračná vlna zanechala stopu v Európanoch až dodnes.

Kam vyraziť