Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Nitriansky kraj znížil cenu za nemocnicu v Šali

Nitriansky samosprávny kraj sa opäť pokúša predať bývalú nemocnicu v Šali. Tentoraz znížil cenu určenú podľa znaleckých posudkov o 20 percent. Za záchranu nemocničného parku spísali pred časom obyvatelia Šale petíciu.

NITRA. Najprv sa kraj snažil nemocnicu predať ako celok. Vypísal tri verejné súťaže, no žiaden záujemca sa neprihlásil. Potom pristúpil k jej predaju po šiestich častiach. Keďže sa opäť nikto neprihlásil, išiel kraj v ďalšej súťaži s cenou dole o desať percent. Zo šiestich logických celkov sa podarilo predať jeden – garáže s priľahlými pozemkami. Teraz kraj znížil cenu o 20 percent, celková suma za päť logických celkov je tak 3 999 020 eur. Najväčšiu časť z toho tvorí hlavná budova nemocnice s priľahlým parkom s cenou 3 136 000 eur.

Nemocničný park sa snaží už dlhší čas získať mesto Šaľa, keďže mestský park v Šali absentuje. Získať ho najprv chcelo za symbolické euro, potom ponúklo na zámenu pozemky pod cestami druhej a tretej triedy. Aj táto ponuka bola podľa predsedu kraja Milana Belicu nevýhodná. "My sme zo zákona zodpovední za to, aby sme spravovali dubiózny majetok efektívne. Nemôžeme ho len tak dať do daru mestu,“ povedal. Za záchranu nemocničného parku spísali pred časom obyvatelia Šale petíciu, vyzbierali 4 100 podpisov. Obávajú sa, že dôsledkom predaja nemocnice po častiach bude jeho zánik. "Ak sa to nepodarí predať, aj tak bude len ten park, veď my tam nebudeme ani zemiaky sadiť, ani kapustu predávať,“ reagoval Belica.

Primátor Šale a zároveň krajský poslanec Martin Alföldi si myslí, že najväčší logický celok, ktorý tvorí nemocnica s najväčšou časťou parku, sa nepodarí predať ani v ďalšej súťaži. Podmienkou kraja totiž je zachovanie zdravotnej starostlivosti. V súčasnosti ešte v budove sídlia súkromní ambulantní lekári. Prevádzka nemocnice sa skončila k 30. septembru 2010. Otázka zachovania parku je podľa Alföldiho stále otvorená, kým kraj majetok nepredá.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Cenný triumf hádzanárok Šale, hrdinkou posledných sekúnd bola Klučková

Hráčky Dusla vyhrali gólom z poslednej akcie na palubovke silnej Poruby a natiahli víťaznú sériu.

Inšpektorát sa vyjadril, kto je zodpovedný za pád stropu v obchodnom centre

Incident spôsobila uvoľnená vzduchotechnika. Nikto sa našťastie nezranil.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Problémy s parkovaním trápia obyvateľov Cisárskej bašty

Problémy s parkovaním v meste pozná každý Novozámčan. Pretrvávajúci problém vládne aj na Cisárskej bašte. Prehovorili nespokojní obyvatelia.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Všetky správy

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Film roka vyhlásili dvakrát, Oscara má Moonlight (minúta po minúte)

Muzikál La La Land vyhral šesť cien, ale na konci večera sa udial veľký trapas.

Nokii sa podarilo vstať z mŕtvych. Ukázali novú Nokiu 3310

Nové smartfóny Nokie majú čistý Android, nízku cenu a dobrý hardvér.

Michael Kocáb: Som hrdý slniečkar, s tvrdou silou nemáme šancu

Hudobník Michael Kocáb pre SME hovorí, že nie je žiadny rusofób. Aj to mohlo podľa neho prispieť k bezproblémovému odsunu sovietskych vojsk z Československa.

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

Kam vyraziť